פרויקט עידוד קריאה לתלמידי כתות א'
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרויקט עידוד קריאה לתלמידי כתות א'

20/12/2010
פרויקט עידוד קריאה לתלמידי כתות א' (הגדל תמונה)

לאור ההצלחה בפרויקט חלוקת ספרים לילדי כתות א'  בשנים האחרונות, גם השנה החליטו ראש העיר, יהודה בן-חמו, וועדת התרבות העירונית להרחיב ולטפח את מעגל הקוראים ולהעניק לכל תלמידי כתות א' שיבקרו בספריית הילדים ספר במתנה.

הפרויקט החל השבוע, כאשר ילדי כתה א' מבית ספר גולדה הגיעו לספרייה העירונית במבנה בית ספיר המחודש לפעילות שלמה בספרייה. מטרת הביקור הייתה חשיפה והבנת תפקידי הספרייה, מטרותיה, קבלת מידע על פעילויות הספרייה, כיצד בוחרים ספרים, שיטת סידור הספרים, הצגת ספרי משחק, הקראת סיפור והפעלה יצירתית.

ענת פאר, מנהלת ספריית הילדים: "בספריית הילדים מאמינים כי ההיכרות עם השפה הכתובה וקריאת הספרים חשובה להנחת יסודות הבסיס של השפה העברית, לחשיבה, לדמיון מפותח והעשרת הידע הכללי. הספרייה העירונית היא כלי משלים להעשרת עולמם של ילדי העיר מעבר לכותלי בית הספר. אנו מעוניינים לחשוף כמה שיותר ילדים לעולם הסיפורים ולאפשרויות ההשאלה שקיימות בעיר".

משרד החינוך ממליץ בתכנים הלימודיים שלו לצוותי החינוך לעודד את הקריאה בשלבים המוקדמים בכיתות הצעירות בדרך של הנאה. בספריית הילדים בכפר-סבא בנו סביבה מזמינה והכינו מגוון פעילויות לעידוד הקריאה, כגון מפגשים עם סופרים, הקראת סיפורים בספרייה, הצגות, סדנאות כתיבה וכד'.

יש לציין שכל ילדי כתות א' יוזמנו במסגרת הבית ספרית לביקור בספרייה, או לחילופין, צוות הספרייה יבצע פעילות בבית הספר. מנהלת ספריית הילדים וצוות הספרנים יקבלו את התלמידים, יערכו להם סיור להכרת הספרייה, וכמובן פעילות עשירה מסביב. צוות ספרייה מקצועי ואוהד עומד לרשות המשפחות וילדיהם וישמח לסייע בבחירת הספרים.

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד