בבית הספר "ברנר" בכפר סבא מגיבים אחרת ומקימים פרויקט גישור לטיפול בסכסוכים ובאלימות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בבית הספר "ברנר" בכפר סבא מגיבים אחרת ומקימים פרויקט גישור לטיפול בסכסוכים ובאלימות

בית הספר "ברנר", מועדון רוטרי כפר סבא, תוכנית עיר ללא אלימות ואגף החינוך חברו יחדיו לתכנון ולמימוש תוכנית ייחודית – לימוד גישור בבית הספר
23/07/2012
בבית הספר "ברנר" בכפר סבא מגיבים אחרת ומקימים פרויקט גישור לטיפול בסכסוכים ובאלימות (הגדל תמונה)
בית הספר "ברנר", מועדון רוטרי כפר סבא, תוכנית עיר ללא אלימות ואגף החינוך חברו יחדיו לתכנון ולמימוש תוכנית ייחודית – לימוד גישור בבית הספר.  16 תלמידים (מכיתות ד' ו-ה') סיימו הכשרה שנתית כמגשרים בבית הספר.  התלמידים רכשו כלים לישוב סכסוכים ומריבות בדרכי נועם אותם יישמו בשגרת חיי בית הספר. הם למדו אודות חשיבות ההקשבה, כיצד להקשיב נכון, איך שואלים שאלות נכונות ומזהים את הצרכים של האחר. דרך הבנת הצרכים מגיעים לפתרון הסכסוך.  ההכשרה לוותה בסיפורים ותרגילים יצירתיים, התנסות אישית וסימולציות של גישור. הגישור פועל בטווח הקצר – המידי ליישב סכסוך מתוך מקום של הידברות , הקשבה כבוד הדדי וסובלנות. הקשבה ושיתוף ללא מנצחים או מפסידים ומציאת פתרון כזה ששני הצדדים ירגישו מרוצים – win win.
ובטווח הארוך: הטמעת הכלים והשפה הגישורית במסגרות נוספות של הילדים: המשפחה, הקהילה....ולהפוך את הגישור לכלי יעיל בחיי היום יום כשפה, תרבות ודרך חיים.
אחד מבוגרי הקבוצה, מעיד כי בזכות ההכשרה שקיבל הוא רב פחות עם חבריו, "במקום ללכת מכות התחלתי לדבר ולפתור את הבעיה". אחרים מעידים כי בזכות הגישור כי ניתן לייצר מצבים בו כולם נשכרים, כולם מנצחים: "פעם חשבתי שבמריבה רק אחד יכול לנצח והשני מפסיד; אם נקשיב שני הצדדים יצאו מנצחים".
חניכה בקבוצה, מסכמת את הדברים יפה ואומרת: "בזכות הגישור למדתי שאפשר לפתור את הריב דרך הפה ולא דרך היד".
 ראש העיר יהודה בן חמו, ששמע על הפרויקט ברך את כל יוזמיו ואמר כי "הליך הגישור מציע כלים זמינים ליישוב סכסוכים בצורה שוויונית תוך שימת דגש על הקשבה לצד השני. דווקא בימים אלה, בהם אנו שומעים בכלי התקשורת על אלימות ותופעותיה הקשות, ישנה חשיבות רבה לתחום הגישור ולפתרון בעיות בדרך של הקשבה ללא אלימות. אני מברך את כל יוזמי הפרויקט ואת התלמידים שעשו בו שימוש מושכל, ומקווה שהם יהיו שגרירים של רצון טוב ויפיצו את אשר למדו וכך נצא כולנו נשכרים".
 רן פרידור, מלווה התוכנית מטעם מועדון רוטרי כפר סבא: "מועדון רוטרי לקח על עצמו להמשיך ולממן את הפרויקט גם בשנת הלימודים הבאה. זוהי תוכנית ייחודית מבחינתנו. אנו מקווים שהיא תשא פרי ואף תוכל להתרחב בשנים הבאות".
הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד