פאנל בכפר סבא בנושא ילדי תימן, המזרח והבלקן החטופים
דלג על מה חדש?
מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

אירועי היום

אבגדהוש
לכל אירועי החודש

פאנל בכפר סבא בנושא ילדי תימן, המזרח והבלקן החטופים

9/01/2017
הגדל תמונה

ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו השתתף בפאנל בנושא ילדי תימן, המזרח והבלקן החטופים בהשתתפותה של חברת הכנסת מטעם הליכוד נורית קורן.


הכנס התקיים ביום ד' (04.01.16) במרכז הלאומי דתי בעיר כפר סבא. ח"כ קורן מכהנת גם כיו"ר שדולת חקר האמת בפרשת ילדי תימן. במסגרת תפקידיה היא פועלת רבות על מנת לחשוף את האמת בפרשת ילדי תימן, מזרח ובלקן החטופים ולאיחוד בין החטופים לבני משפחותיהם. לפני כחצי שנה העלתה לסדר היום הציבורי את הנושא, והקימה מאגר DNA ובנוסף הגישה 2 הצעות חוק ופעלה למען חשיפת הפרוטוקולים שנחשפו בפני הציבור שהגיע לכנס.

 

מטרת הכנס הייתה להעלות את הנושא למודעות ולייצר לחץ להקמת ועדת חקירה בנושא. כמו כן בכנס התבצעו בדיקות DNA בחינם לבני משפחות ומאומצים הקשורים לפרשה, המעוניינים באיחוד עם משפחתם.


לדברי ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו: " תרבות יהדות תימן היא מהתרבויות החשובות ביותר שבין תפוצות עמנו, ומקשרת אותנו אל מקורות היהדות. תרומתם של בני העלייה הזו לארץ ולבנייתה – לא יסולא בפז. בכל תחום כמעט ידם הייתה ונוכחותם הורגשה. בכפר-סבא מתקיימת קהילה גדולה, חשובה ותורמת של בני העדה התימנית, המוסיפים טעם מיוחד לצביון התרבותי הכללי בעירנו".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

לוח מרקט כפר-סבא
דלג לתוכן העמוד