כפר סבא מתגייסת למאבק משפחות הנעדרים, גולדין, שאול ומנגיסטו
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כפר סבא מתגייסת למאבק משפחות הנעדרים, גולדין, שאול ומנגיסטו

29/06/2016
כפר סבא מתגייסת למאבק משפחות הנעדרים, גולדין, שאול ומנגיסטו (הגדל תמונה)

 

חיבוק קהילתי מהעיר כפר סבא

 

ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו אמר כי " אנו מחזקים את ידי משפחות גולדין, שאול ומנגיסטו  ומתפללים להשבת הבנים הביתה. אין  ספק כי נדרשת עוד פעילות רבה בנושא אך זוהי בהחלט החלטה חשובה. אני מקווה שרשויות נוספות ילכו בעקבותינו".


ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו, הביע תמיכה והזדהות במאבק משפחות הנעדרים הדר גולדין, אורן שאול ז"ל שנעדרו במבצע 'צוק איתן' בחודש יולי 2014 ואברהם מנגיסטו. המהלך של ראש העיר הינו בהמשך להודעת הפיוס בין תורכיה וישראל והגילוי כי  הבנים הנעדרים לא נכללים בהסכם. סגן הדר גולדין ז"ל, תושב כפר סבא, נפל בקרב רפיח שהינו אחד מהקרבות הבולטים במהלך מבצע 'צוק איתן'. מאז הוריו מנהלים באצילות נפש וברגישות את המאבק על החזרת בנם הביתה לקבר ישראל.
כזכור, לפני כשבוע, הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו על נרמול היחסים בין שתי המדינות. בהסכם שנרקם נדהמו המשפחות לגלות כי החזרת הבנים אינה כלולה בו.  המשפחות, גולדין, אורון ומנגיסטו יצאו בהודעת גינוי חריפה והקימו מאהל מחאה מול מעונו של ראש הממשלה ובו עשרות פעילים הקוראים לו לא לחתום על הסכם בלי שתיפתר סוגיית החיילים הנעדרים.

 

בסביבת משפחות גולדין ושאול מכנים את ההסכם עם טורקיה "הזדמנות חד פעמית שייתכן ולא תשוב". בני המשפחות שדורשות כבר שנתיים את השבת גופות בניהם משבי חמאס כתנאי מקדים לכל הסכם והטבה מולם ברצועת עזה, כעסו מאוד לגלות שבניהם לא יוחזרו כחלק מההסכם. באחד מהראיונות לכלי התקשורת אמר שמחה גולדין, אביו של הדר ז"ל כי "אם ראש הממשלה יאשר את זה, אני לא יודעת מתי אנחנו נראה את אורון והדר.  הופר פה הערך העליון של מדינת ישראל ושל צה"ל לא להשאיר חיילים מאחור. לא לשכוח את הדבר ההומניטרי הבסיסי לקיים ולהשיג את ההסכם אבל להביא את הבנים".

 

ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו אמר כי " הדר, שהתחנך בכפר-סבא, היה דגם ודוגמא לכל הטוב והיפה שבמדינתנו. הדר גולדין ז"ל הצטיין בכל משימה ובכל תפקיד אותו קיבל על עצמו, תוך שהוא יוצק לכל תפקיד ערכים של אחריות, ענווה, כושר מנהיגות ואמונה בצדקת הדרך. רוח ההתנדבות פיעמה בו מצעירותו ועד בגרותו, מימיו כמדריך נערץ בבני עקיבא, דרך בחירתו להתגייס לשירות קרבי בחטיבת גבעתי ויציאתו לקורס קצינים ועד ביקוריו השבועיים ב"אקי"ם" ועשייתו למען ילדים נזקקים, למען הקהילה. לא בכדי דאג תמיד לחניכיו ולפקודיו לשנן את המסר הפשוט, אך ההירואי-  "עוז וענווה" ואנו כאן, הקהילה שלו, מחבקת, עוטפת, מחזקת את המשפחה ומתפללת להשבתו. אנו נלווה את המשפחות לאורך כל הדרך ומתוך אמונה שניתן להשיב אותם במהרה הביתה. זהו חובה המוסרי של המדינה לחייליה ולבני משפחותיהם".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד