מעצבים עתיד משותף - סמינר אנרגיה בינלאומי
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מעצבים עתיד משותף - סמינר אנרגיה בינלאומי

9/08/2016
מעצבים עתיד משותף - סמינר אנרגיה בינלאומי (הגדל תמונה)

תלמידים  משכבת י' מתיכון ע"ש 'רבין' בכפר סבא, יחד עם תלמידי כתה י' מתיכון 'טומשין' בטירה ותלמידים גרמנים מהעיר מינשנגלדבך בגרמניה השתתפו בפרויקט בינלאומי בחסות האיחוד האירופאי. 


שלוש הקבוצות עם צוותי המורים המלווים יצאו יחד לסמינר משותף של שבוע בנושא של אנרגיות מתחדשות ואיכות הסביבה. בסמינר שולבה למידה בנושא אנרגיה נקיה כפי שהיא באה לידי ביטוי בפרויקטים שונים ברחבי ישראל, וכמובן פעילויות משותפות והיכרות בין תרבותית. הסמינר כלל ביקור במצפה רמון, ולאחר מכן שלושה ימים בקיבוץ קטורה בערבה שם למדו התארחו התלמידים.  בקיבוץ עצמו, התלמידים למדו על טכנולוגיות בניה וחיים בכפרים מנותקי רשת, הכוללים שימוש בהמצאות מפתיעות לניצול אנרגיה סולרית.  כמו כן, נחשפו המשתתפים לחיי ומבנה הקיבוץ, ביקרו באילת וסיימו את הסמינר באוניברסיטת תל אביב בפקולטה למדעי הסביבה בבניין פורטר החדשני והסבר על בנייה ירוקה .גם המורים וגם התלמידים קשרו קשרים אמיצים, וחוו חוויות מדהימות שהשאירו אצל כולם טעם של עוד.  כל המשתתפים חוו חוויות שיצרו אוירה של שיתוף פעולה סביב מטרה משותפת ויצרו קשרי חברויות נפלאים. כמו כן, בימים אלו מתגבש רעיון למשלחת ישראלית ערבית משותפת שתיקח חלק מקביל באתרי אנרגיה חלופית בגרמניה. 


את הסמינר מלווים מורי בתי הספר להם ניסיון רב בליווי משלחות מסוג זה, בהובלה של סיגל אוסטרייכר מתיכון רבין בכפר סבא וראיד פדילה מתיכון טומשין בטירה.


את הסמינר יזמה ובנתה מחלקת קיימות בעיריית כפר סבא הוא מבוצע על ידי חברת הטיולים יהודה הצעיר. כזכור, כפר סבא מובילה יחד עם רשויות מהמשולש הדרומי פרויקט להתייעלות אנרגטית  בחסות ובתמיכת האיחוד האירופאי בעלות של כ 300,000 יורו.


יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא : "העיר כפר סבא חרטה על דגלה להיות עיר ירוקה ומקיימת. ההתייעלות, צריכת המשאבים וניהולם באופן חדשני וחכם הם מרכיב חשוב ומשמעותי. זהו בהחלט כבוד גדול עבורנו וחיזוק לכך שלפעילותנו המשותפת חשיבות בקנה מידה עולמי".

 

 

 

 


הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד