מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה) חדש נחנך השבוע בחטיבת הביניים על שם אילן רמון בכפר סבא
דלג על מה חדש?
מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

אירועי היום

אבגדהוש
לכל אירועי החודש

מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה) חדש נחנך השבוע בחטיבת הביניים על שם אילן רמון בכפר סבא

20/12/2016
הגדל תמונה

מרכז מהו"ת חדש נחנך השבוע בחטיבת הביניים על שם אילן רמון בעיר כפר סבא. המרכז מיועד לתלמידים מאובחנים בעלי לקויות למידה ו/או הפרעת קשב. לטקס החניכה החגיגי הגיעו צביקה צרפתי סגן ראש העיר, אושרת גני גונן מנכ"לית העירייה, ד"ר דבי שני חברת מועצת העיר ויו"ר הועדה לקידום לקויות למידה, אורלי פרומן מנהלת אגף החינוך, עידו לביא מנהל חטיבת הביניים, נהיר בר אושר מנהל מרכז מהו"ת ועמיתיו.


לדברי יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא: " פתיחת מרכז מהו"ת בחטיבת הביניים ע"ש אילן רמון הינה אירוע מרגש עבורי. כראש עיר, אני מאמין שמצוינות וחוסן של עיר מתבטאים ביכולתה לתת מענה מדויק, מכבד ומקצועי ביותר לכל התלמידים. המרכז החדש מיועד לתלמידים עם לקויות למידה והוא עתיד לספק להם כלים חשובים וחיוניים שיסייעו להם בהמשך הלימודים ובחיים בכלל. יישר כוח לדבי שני חברת מועצת העיר על היוזמה וההובלה של הפרויייקט".


לדברי ד"ר דבי שני חברת מועצת העיר ויו"ר הועדה לקידום לקויות למידה: "אני שמחה וגאה על פרויקט כל כך חשוב שיצא לדרך שמטרתו ויעודו לקדם את התלמידים לקויי הלמידה בעיר כפר סבא. אין לי ספק כי התרומה והכלים שיקבלו התלמידים במרכז זה לא תסולא בפז ותקוותי כי בשנה הבאה נפתח עוד מרכז מהו"ת בבית ספר נוסף בעיר".


מרכז מהו"ת אינו מרכז למידה קונבנציונאלי.  במרכז מהו"ת לומד הצוות החינוכי יחד עם התלמידים, בתהליך ארוך, לגלות את החוזקות והחולשות שלהם. מתוך התובנות המשותפות נבנים כלים להתמודדות עם הלקות. ההתמודדות עם הלקות כוללת בתוכה התמודדות עם משימות אקדמאיות כמו הכנה למבחנים, תכנון זמן לימודים ואסטרטגיות למידה שונות. וכן התמודדות עם גורמים רשמיים, עם ההורים ועם החיים שמחוץ לבית הספר. 


במרכז מקבלים התלמידים עזרה לימודית במקצועות השונים תוך מתן דגש על כלים ואסטרטגיות למידה המתאימות לכל תלמיד לפי צרכיו הייחודיים. דבר זה מוביל לחוויה של הצלחה, מאפשר תחושה של הישגיות, מגביר מוטיבציה ומקנה את היכולת להתמודד עם הקשיים שבדרך, תוך העלאת תחושת המסוגלות העצמית והיכולת להאמין שאין דבר העומד בפני הרצון".


לדברי עידו לביא מנהל חטיבת הביניים ע"ש אילן רמון: "מרכז מהו"ת מהווה בית חם לתלמידים עם לקויות למידה, זה מקום שבו הם יכולים להיות הם, ללא שיפוטיות. הם יכולים ללמוד ליד שולחן או על הרצפה או בעמידה אם ירצו. לכן גם המרכז לא נראה ככיתה רגילה מתוך אמונה בחשיבות העצומה בתחושת הבית כחלק מתהליך ההתעצמות והתובנה."

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

לוח מרקט כפר-סבא
דלג לתוכן העמוד