הבטן מתחילה לבצבץ וכבר אפשר להתחיל לספר בהתרגשות מסביב. הבחילות מאחורייך ואת אפילו כבר פחות עייפה. פתאום שמים לב לאור הקורן ממך, לשמחה הפנימית המלווה אותך ומכאן נרצה להעצים את תחושת החיוניות הנעימה. חשוב לדעת כי החל מהשבוע ה-12 להיריון, כאשר ההיריון תקין ובאישור מרופא נשים, נשים יכולות להיכנס למסגרת ייחודית של פעילות גופנית ותנועה בהריון. גם מי שהתעמלה טרם ההיריון יכולה ואף מומלץ לה להמשיך בהתעמלות כל עוד זו מותאמת בעבורה.
מחקרים מראים כי נשים שהתעמלו במהלך ההיריון חוו לידות קלות יותר עם פחות סיבוכים לעומת נשים שלא ביצעו פעילות גופנית. במכון הפיזיותרפיה במרכז הרפואי מאיר נפתחו לאחרונה סדנאות ייחודיות המיועדות לנשים בהריון ולאחר הלידה שמטרתן לערוך היכרות מחודשת עם הגוף בתהליך המיוחד והמורכב בתקופה זו, תוך העלאת המודעות וההקשבה לגוף לצד החוויה המרגשת של התפתחות העובר.
בסדנאות הפעילות הגופנית לנשים בהריון במרכז הרפואי מאיר ניתנים דגשים ספציפיים על מנת לעזור לנשים להתמודד עם השינויים המהירים המתרחשים בגופן ועל מנת להכין אותן לשלב הצירים, הלידה וגם לתקופה הראשונית שלאחר הלידה. התנועה והפעילות הגופנית במהלך ההיריון חשובות ומשמעותיות מאוד. הן מסייעות לנו להגביר את זרימת הדם, להעלות את ההחזר הורידי ובכך מסייעות בהפחתת הנפיחות והבצקות. בנוסף הפעילות משפרת את הסיבולת של הגוף, הקריטית  בתקופה זו בה גופנו נדרש לעמוד בעומסים גבוהים מהרגיל.
בסדנאות ניתנים דגשים ספציפיים בנושאי יציבה והקלה על העומס של הגב, הכנת חגורת הכתפיים לרך הנולד, רצפת האגן המתרחבת ונמתחת, תרגול נשימות להרפייה ולהכנה לקראת הלידה ועוד... השיעורים מועברים על ידי פיזיותרפיסטית מוסמכת B.P.T, מדריכת פילאטיס בעלת התמחות בטיפול ותנועה לנשים בהריון ואחרי לידה.

המאמר באדיבות המרכז הרפואי מאיר