הרצאה בתערוכה בבית האמנים
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הרצאה בתערוכה בבית האמנים

  

אמן בעירו ואורחים בתערוכה:
נוזל מוצק

28.2.19 - 23.3.19

אוצרת: נטע גל עצמון
 
פתיחה: חמישי 28.2.2019 בשעה 20:00

בית האמנים החדש רחוב גלר 4

 

מפגשי שבת 11:00:
9.3.19 שיח גלריה: נטע גל עצמון
16.3.19 פעילות ילדים: גילת גור אריה גרינברג
23.3.19 -הרצאה: ”בין מוצק לנוזל“ - דפנה להב

 

הזמנה לתערוכה נוזל מוצק


  

  שעות פתיחה: שישי 13:00-10:00, שבת 10:00 – 14:00, 17:00-19:00

 

 

נוזל / מוצק
התערוכה "נוזל/מוצק" מאגדת תחת צמד מילים זה, יצירות אמנות של 17 אמני/יות מקבוצת "אמן בעירו" כפר-סבא ואורחים, העוסקות במשמעויות העולות מהן, מפרספקטיבות תמטיות וצורניות שונות.
העבודה לקראת התערוכה זימנה למשתתפות/ים בה הצעה להתבוננות בעולם מפרספקטיבה מסוימת והולידה תוצרים הפותחים מושגים המתארים לרב מצבי צבירה של חומר, לאפשרויות קריאה שונות.


המחשבה על שני המושגים השגורים לכאורה באופן קונקרטי, או לחילופין, באופנים מטאפוריים וסימבוליים, הולידה מגוון נקודות מבט, הבאות לידי ביטוי ברוח ובחומר. מתוך העבודות עולות פרשנויות אישיות, שהתגבשו בעקבות מבט חקרני פנימה כמו גם החוצה אל העולם, לפי מידת הפתיחות, והסקרנות של האמניות/ים עצמן/ם. כך נוצרה תערוכה, שהיא מעין שיח על פרשנותם של מושגים השגורים בשפת היומיום. שאלות שעלו: האם נתייחס אל הנוזל והמוצק כאל הפכים או שמא כאל שני מצבי צבירה של אותו חומר, המשתנים בהתאם לנסיבות? האם נחשוב על הטרנספורמציה המתרחשת ביניהם באופן חד כווני או דו כווני? האם ההשתנות הפיכה או לא? רצויה או לא? ומה האסוציאציות העולות אצלנו לגבי כל אחד מהמושגים? האם נוזל מבטא עבורנו דינאמיות, יצריות והשתנות מתמדת ומוצק קבעון? או שמא יציבות? שאלות אלה ואחרות הובילו לתוצרים הנמצאים בחלל התערוכה:


תצלומי גבישי מלח ומים היוצרים מראה תחרה כפי שצולמו בים המלח (מתיה שיק), חומר רך שהתקשח אך שמר על נראותו הרכה המקורית (אלכס גל), ממשקים בין אדמה ומים (גדעון שני, יוסי רז, נוקי נורית שריר), דיוקנאות אנושיים (גילה מאיירס, לורן בר, צילי אלון, עדי פסו), השתקפויות והשתברויות האור (יוסי ריבלין, ליאורה אבני, לירית שפיר שמש), נופים סוריאליסטיים (מיכל זהבי, ניבה הרסגור הנדין, סטלה בכר, אילן מזרחי) ודימויים געשיים (נעמי לינזן), אלה הן שלל האסוציאציות שעלו, והרי הן לפניכם.


אוצרת: נטע גל עצמון

 

 


תאריך 23/03/2019 11:00
הדפסשלח לחבר

אירועים נוספים

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
לאתר מופעי התרבות
ימי אהבה לסביבה מאי -יוני 2019
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד