פתיחת תערוכה: סאלי בר - הצצה
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פתיחת תערוכה: סאלי בר - הצצה

 

גלריה "Artמבט" הכניסה מרח' רופין 15, כפר סבא

שעות פתיחה: א'-ה' 12:00 – 20:00, ו' ושבת 10:00 – 20:00.

סגור: ג' ד' 16:00 – 18:00

 

הנכם מוזמנים לפתיחת תערוכתה של הציירת:
 

סאלי בר / הצצה

Sally Bar / A glimpse 

 

פתיחה 4.10.18 שעה 20:30

אוצרת : אביה ממון

 

הזמנה לתערוכה של סאלי בר

   

אודות התערוכה


שורשיה של הציירת סאלי בר, נטועים בזימבבואה שבאפריקה. היא גדלה וצמחה כשהיא מוקפת בנוף צחיח, סלעים, מדבריות, מכרות זהב, תרבות של רופאי אליל ואמונות מקומיות. בעבודותיה יש ייצוג לתרבות שבטית וצבעונית, עם אזכור לנופי המקום ואורח חייה בעבר.

 

חלקה הגדול של התערוכה מכיל ציורים המצוירים על קנבס. התכנים מדברים על עברה ובהם סמלים ואמירה המספרים את סיפור המסע הארוך שעברה מאז ילדותה ועד לעולמה החדש שבנתה פה בארץ. ההשפעה של הסביבה הטבעית בה גדלה, מורגשת ביותר בציוריה.

 

A Stones Throw  (סאלי בר)

A Stones Throw  (סאלי בר)

 

סאלי אף נוהגת להכין נייר בייצור עצמי מאז ימיה בזימבבואה בה לא היה נייר בנמצא. היא לשה וממחזרת נייר גרוס עם מים ודבק, סיבים מהנגב, שברים של כפיסי קש ומקלות. מצע העבודה עבה ומחוספס למראה ומשרה אווירה וחיבור לטבע ולחייה באפריקה. בתערוכה מוצגות אף מספר מעבודותיה על נייר בייצור עצמי.

 

שפתו של הציור – אסוציאטיבית, זרועה בפיסות אינפורמציה, צורות מפורקות העוברות תיקון וחיבור ויצירת השלם שהופך להיות בעל תוכן עשיר. בציורים מצוטטים אבות קדומים, אמונות וזיכרונות, כשברקע מהדהדים ההרים והמכרות של ארץ הולדתה, מים וגרמי שמיים.

 

The Hold (סאלי בר)

The Hold (סאלי בר)

 

הציורים כהים ברובם ומאזכרים את סלעי הענק ומדבריות אפריקה, אך מתוך האפלה מבצבצים החפצים המוארים, האורות והכוכבים הזוהרים אותם רוצה האמנית להדגיש.


סאלי מפלסת דרכה (בעזרת המכחול) בין האלמנטים המצוירים ובוררת עדיין את דרכה בין כוכבי הלכת, מימי הים, וגרמי השמיים. הן הסיפור והן התוצאה מרהיבים ומרתקים.

 

אוצרת: אביה ממון

  

Magic Carpet (סאלי בר)

Magic Carpet (סאלי בר)

 


תאריך 4/10/2018 20:30
הדפסשלח לחבר

אירועים נוספים

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
לאתר מופעי התרבות
כל החוגים. כל המידע
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד