עיריית כפר סבא משיקה משתלה לצמחים בסכנת הכחדה ובוסתן בפארק העירוני
תפריט ראשי- פארק כפר סבא
דלג על תפריט ראשי- פארק כפר סבא
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא משיקה משתלה לצמחים בסכנת הכחדה ובוסתן בפארק העירוני

26/12/2018

 

עיריית כפר סבא, בהובלת מנהלת הפארק העירוני ואגף קיימות וחדשנות, משיקה משתלה עירונית ובוסתן. מדובר על פרויקטים חדשים שמוקמים בימים אלה באותו מתחם שכולל גם גינה טיפולית וגינת מאביקים לרווחת התושבים. יש להדגיש כי במתחם זה, שממוקם בסמוך לשער 26 ומאחורי מתקן הסקייט-פארק, יפעל גם מרכז לחדשנות בחקלאות (במבנה גיאודזי) בשיתוף מרכז ישי לתלמידים מחוננים.

 

מתחם המשתלה והבוסתן החדש בפארק


בימים אלו החלה הקמתו של הבוסתן החדש, כשבמתחם ניתן כבר לראות קשתות באורך של 200 מטרים שעליהן יתפסו גפנים. קשתות אלה יוצרות שביל שעם הזמן יהפוך לפנינת טבע אמיתית שבה יוצבו גם ספסלי ישיבה לרווחת תושבי העיר. במתחם נשתלו עצי פרי רבים ומגוונים: עשרים זני תאנה, תות, חרוב, רימון, זית, הדרים, גויאבה ושסק. יש להדגיש כי העצים נשתלו לאחרונה ותושבי העיר יוכלו ליהנות בעתיד מפירותיהם לאורך כל השנה. 

 

מתחם המשתלה והבוסתן החדש בפארק


המשתלה העירונית הינה פרויקט משותף לעירייה וליחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון, והוא חדשני וראשוני מסוגו בארץ. במסגרת זו, במשתלה יגודלו צמחים מקומיים, בהם צמחים בסכנת הכחדה, אותם ישלבו בגינון בפארק ובעתיד גם בגינות בשאר חלקי העיר. המטרה היא לשלב צמחים מקומיים בגינון בהתאמה למהלך של גינון בר קיימא וכדי לחזק ולהעשיר את המגוון הביולוגי בעיר, בדגש על מאביקים והצלחת מינים אדומים מסכנת הכחדה. את הפרויקט מלוות ד"ר מרגרטה וולצ'אק, אקולוגית צמחים, וצליל לובין, אקולוגית מרשות הטבע והגנים והזרעים נתקבלו כתרומה מהכפר הירוק. בין הצמחים במשתלה ניתן למנות את: אזוביון דגול, ציפורן נקוד, געדה קיפחת, סייפן התבואה, חבלבל השיח ועוד.  

הדפסשלח לחבר
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד