תלמידי בית הספר "סורקיס" בכפר סבא אירחו את תלמידי בית הספר היסודי החדשני בירכא, במסגרת שיתוף פעולה פורה
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תלמידי בית הספר "סורקיס" בכפר סבא אירחו את תלמידי בית הספר היסודי החדשני בירכא, במסגרת שיתוף פעולה פורה

16/05/2018

הפגישה המרגשת הייתה עם ראש העיר, צביקה צרפתי, וח"כ הדרוזי חמד עמאר


תלמידי כיתה ו' בבית הספר היסודי "סורקיס" בכפר סבא אירחו את תלמידי בית הספר היסודי החדשני ביישוב הדרוזי, ירכא, וזאת במסגרת שיתוף פעולה פורה בין בתי הספר שהתקיים השנה לראשונה. הביקור התקיים במעמד: ראש העיר- צביקה צרפתי, מנכ"ל העירייה- איתי צחר, ח"כ הדרוזי חמד עמאר, אורלי פרומן- מנהלת אגף החינוך, מנהלת הפרויקטים במועצה המקומית ירכא- הודה אבו ריש, מנהלת בית הספר "סורקיס"- ניצה אבידר, מנהלת בית הספר החדשני בירכא- נאדיה אטאלה, מחנכות הכיתות והתלמידים.

 

בתמונה מימין: מנהלת בית הספר "סורקיס"- ניצה אבידר, ח"כ חמד עמאר וראש העיר- צביקה צרפתי

בתמונה מימין: מנהלת בית הספר "סורקיס"- ניצה אבידר, ח"כ חמד עמאר וראש העיר- צביקה צרפתי


את הביקור בכפר סבא פתחו התלמידים בקבלת פנים חמה וחגיגית בה לקחו חלק מקהלת ותזמורת בית הספר. בהמשך, לקחו חלק התלמידים בפעילות משותפת, שוחחו האחד עם השני, הכירו ורקמו קשרים חדשים. לסיום, נטעו עץ ידידות. לפני המפגש ב"סורקיס" נפגש ראש העיר, צביקה צרפתי, עם ח"כ חמד עמאר. במהלך הפגישה, שהייתה מוצלחת מאוד, שוחחו השניים על הקשר בין המגזרים ועל הפרויקט הייחודי בעיר. 


נציין כי הביקור הוא חלק מיוזמה חינוכית מדהימה שהחלה השנה בבית הספר "סורקיס" בהנהגתה של המנהלת ניצה-אורלי אבידר ובהובלת המורה, ליאור גבעון יצחקי. במסגרת שיתוף הפעולה התקיימו לאורך השנה שלל פעילויות ביניהם: שיעור משותף באמצעות תוכנת "סקייפ", שלחו מכתבים אחד לשני ואירוח רחב לב בירכא.


בהקשר זה נוסיף כי, פרט לפעילויות המשותפות לומדים התלמידים גם על אורח חיי העדה הדרוזית, בין היתר על: מוצא הדת ועיקריה, הדגל הדרוזי, מנהגים ועל האוכלוסייה בישראל. בנוסף לכך, לתכנית זו מטרות רבות כגון: עידוד תלמידים למעורבות חברתית, חיזוק הערכים של הכרת האחר, כבוד הדדי, חינוך לחברה ישראלית רב תרבותית, העשרת תכני הלמידה ודרכי ההוראה בבית הספר, חיזוק הקשר בין התלמידים לקהילה ועוד.


צביקה צרפתי, ראש העיר, "כפר סבא זכתה בהון אנושי איכותי במערכת החינוך העירונית, שיוזם בכל שנה מגוון רחב של יוזמות חדשניות המקדמות את ערכי החברה והקהילה העירונית. הקשר בין הדרוזים עם היהודים בארץ ישראל היו טובים מאז ומתמיד, והוא מתבקש בכל תחומי החיים. הנכם, יוצרים מציאות חדשה וטובה יותר, אחווה ואהבת הבריות בין שני עמים החיים יחד זה עם זה. אני מברך על היוזמה החדשה בבית הספר, ומאחל לתלמידים שימשיכו להפיק ממנה את המיטב".


ניצה אורלי אבידר, מנהלת בית הספר "סורקיס", "השנה התחלנו בפרויקט לקירוב לבבות וחינוך לחברה ישראלית רב תרבותית ומעשירה, בין תלמידי בית הספר סורקיס לבין התלמידים מירכא. הפרויקט זוכה להצלחה רבה בקרב תלמידי שני בתי הספר ומעורר רצון רב גם אצל תלמידי השכבות הצעירות להמשך שיתוף הפעולה. אני מודה לשותפינו בבית הספר החדשני על המפגשים הפוריים. אנו שמחים וגאים מאוד על שיתוף הפעולה החדש שנרקם ומחכים להמשך".  

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד