כפר סבא מובילה בקיימות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כפר סבא מובילה בקיימות

13/06/2018

משלחת בינלאומית ביקרה במרכז "קיפוד" במטרה ללמוד על קיימות עירונית- מחזור, אפס פסולת והתייעלות אנרגטית

 

 

המשלחת הבינלאומית במרכז קיפוד


לכבוד יום איכות הסביבה העולמי שהתקיים השבוע, עיריית כפר סבא בהובלת אגף קיימות וחדשנות בניהולה של אלה דנון, אירחה משלחת בינלאומית של כ- 26 אנשי מקצוע, עובדי ממשלה, מתכננים ואדריכלים מכ- 18 מדינות מתפתחות במטרה ללמוד על תחומי איכות הסביבה והקיימות והטמעתם בזירה העירונית. המשלחת ביקרה במרכז הקיימות העירוני "קיפוד" ושמעה על הנושאים, בהם העיר מובילה: מחזור, אפס פסולת והתייעלות אנרגטית.

חשוב לציין כי הביקור התקיים במסגרת קורס "אתגרי העיור" של מרכז ויץ לפיתוח בר קיימא ובשיתוף הסוכנות הישראלית לסיוע ולשיתוף בינלאומי במשרד החוץ. זו כבר השנה ה- 2 בה עיריית כפר סבא מארחת קורס של אנשי מפתח בארגונים, עיריות וממשלות מרחבי הגלובוס, מתוך מטרה לשתף בידע, בניסיון, בהצלחות ובקשיים. וזאת מאחר ותהליכי העיור המואצים כיום בארץ ובעולם מציבים אתגרים רבים, ביניהם סוגיית שימור משאבים וסביבה במרחב האורבאני.

במהלך הביקור המשלחת שמעה על תהליך המחזור העירוני והפרדת הפסולת, וכן על מהלך אפס פסולת המקודם בעיר לראשונה השנה. כמו כן, ביקרו במרכז הקיימות "קיפוד" וראו איך אפשר לבנות מרכז לרווחת תושבי העיר שכולו מחומרים בשימוש חוזר, ופעילותו מתקיימת על פי אמות מידה של קיימות. כמו כן, שמעו על פרויקטים להתייעלות אנרגטית: "חדש תחת השמש" ו-"חכמים באנרגיה".

צביקה צרפתי, ראש העיר, "בשנה האחרונה התחלנו להוביל מהלך פורץ דרך וראשוני מסוגו בארץ, במטרה להיות לעיר אפס פסולת הראשונה בישראל. מהלך זה מהווה המשך ישיר לחינוך למחזור, בו התמקדנו בשנים האחרונות. אני מלא גאווה לנוכח העובדה שהעיר כפר סבא מובילה בתחומי איכות הסביבה והקיימות, כשמשלחות רבות מגיעות לכאן ללמוד על המודל העירוני ועובדי אגף הקיימות והחדשנות מוזמנים לכנסים מובילים בעולם להרצות בנושא".

אלה דנון, מנהלת אגף קיימות וחדשנות, "עיריית כפר סבא חרטה על דגלה את חזון העיר הירוקה, ופועלת להובלת תחומי איכות הסביבה והקיימות. בשנים האחרונות אנו מובילים תהליכים עירוניים רבים בתחומים אלה, ומהווים מודל לדוגמא עבור רשויות אחרות, מדינות וגופים. משלחות רבות מהארץ ומהעולם מגיעות לכפר סבא ללמוד על הטמעת הקיימות בזירה העירונית".

שלומית קיטרו, רכזת תחום אנרגיה וניהול משאבים, "שמחנו לשתף בידע, בניסיון ובהצלחות, לצד האתגרים, בקידום קיימות עירונית. נשמח להמשיך לשת"פ ולחלוק מהידע ומהניסיון לגורמים מהארץ ובעולם".

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד