עיריית כפר סבא התקינה שבע מערכות מתקדמות לניטור איכות האוויר
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא התקינה שבע מערכות מתקדמות לניטור איכות האוויר

8/07/2018
עיריית כפר סבא התקינה שבע מערכות מתקדמות לניטור איכות האוויר (הגדל תמונה)

מהלך זה הינו פיילוט ראשוני, במסגרתו הותקנו המערכות במוקדים בשכונות המזרחיות ובשכונות הירוקות.

 

עיריית כפר סבא בהובלת אגף איכות הסביבה התקינה שבע מערכות מתקדמות במטרה לנטר מפגעים סביבתיים וזאת כנדבך נוסף בפעולות אותן מבצעת העירייה במאבק במפגעי הסביבה. במסגרת זו הותקנו המערכות בשכונות המזרחיות ובשכונות הירוקות. יש לציין כי מדובר בפיילוט ראשון מסוגו בארץ. 


מהלך זה מתווסף לשורה ארוכה של צעדים אותם מובילה עיריית כפר סבא בתחומי החדשנות ומערכות "עיר חכמה". המידע שיעלה מרשת החיישנים יהיה נגיש לתושבים ויספק מידע רב על המצב הסביבתי בשולי ובתוך השכונות הנדגמות בכפר סבא. ההחלטה על התקנת מערכות הניטור מגיעה על רקע האתגר לנטר בזמן אמת זיהום אוויר וזאת בין השאר כתוצאה משריפות פסולת בלתי חוקיות בשטחים הסמוכים לעיר, זיהומים כתוצאה ממפעלים, כלי רכב ועוד.


המערכות מורכבות מחיישנים לניטור רציף הנמצאים בנקודת הבדיקה בשטח, ומעבירים את המידע שנאסף בזמן אמת לתוכנה המנתחת את הנתונים ומצויה בשרת בענן. עם קבלת הנתונים וניתוחם, ניתן לצפות במידע, ובמקרי הצורך המערכת שולחת התראות שיאפשרו פעולות לאכיפה ע"י גורמי העירייה, היחידה הסביבתית האזורית והמשרד להגנת הסביבה. בשלב הראשון תנטר המערכת: פחמן חד חמצני, תרכובות אורגניות נדיפות וחלקיקים נשימים בגדלים 2.5 ו- 10 מיקרון.  בשלב השני, יתווספו גם החומרים: חנקן דו חמצני, גופרית דו חמצנית ומימן גופרתי.


יצרנית המערכת, חברת "ראדגרין" הנה חברת הזנק ישראלית המפתחת ומייצרת מוצריה בישראל. החברה בוגרת תכנית האקסלרטור של IBM, נתמכת על ידי רשות החדשנות ומשתפת פעולה עם חברות תקשורת מובילות בארץ ובאירופה בנושא עיר חכמה. "ראדגרין" מתייחסת בפעילותה לסביבה בהיבט רחב, כשמערכות החברה מנטרות בנוסף לזיהום אויר גם קרינה ורעש, כאשר לחברה פיילוט משותף עם משטרת ישראל במטרה לצמצם מפגעי רעש.


איתי צחר, מנכ"ל העירייה, "עיריית כפר סבא משקיעה משאבים רבים בטיפול במפגעים הסביבתיים באזור, במטרה לאפשר לתושביה איכות חיים מיטבית. התקנת המערכות החדשות היא חלק מהשימוש הרב בכלים הטכנולוגיים בעשייה העירונית בעיר.
אנו מחויבים להמשיך לפעול אל מול משרדי הממשלה במאבקנו לצמצם את מפגעי האוויר שמקורם מחוץ לעיר וכן לפעול לצמצום אלו שמקורם בעיר".

 

 

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד