עיריית כפר סבא קיימה כנס שיתוף ציבור שני בנושא התוכנית התחבורתית 'מהיר לעיר'
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא קיימה כנס שיתוף ציבור שני בנושא התוכנית התחבורתית 'מהיר לעיר'

2/08/2018

כפר סבא היא הרשות הראשונה בארץ שפתחה במהלך לשיתוף הציבור

 

כנס שיתוף ציבור שני במרכז הנוער

 

עשרות תושבי כפר סבא השתתפו בכנס שיתוף הציבור השני של תכנית 'מהיר לעיר', שערכה עיריית כפר סבא ב-30.7.18 באמצעות אגף השירות וההסברה והמחלקה לשיתוף ציבור. הכנס התקיים במעמד ראש העיר, בכירים בהנהלת העירייה ומכובדים נוספים. את התוכנית מקדמת חברת נתיבי איילון מטעם משרד התחבורה, בשיתוף עם עיריית כפר סבא, שהיא אחת מ-17 הרשויות שהשכילו להצטרף לפרוייקט לאומי חשוב זה.

 

מדובר בפרויקט לשדרוג מערך התחבורה הציבורית בכל מטרופולין תל אביב, אשר ייתן מענה מקיף לצרכי התחבורה של תושבי המטרופולין. 'מהיר לעיר' ייתן לתושבי כפר סבא אלטרנטיבה איכותית לרכב הפרטי, תוך שיפור באיכות, מהירות, תדירות ונוחות הנסיעה ויביא לשדרוג המרחב העירוני וחוויית השימוש בתחבורה הציבורית.


לאחר הצלחתו של כנס התושבים הראשון, התקיים כנס זה על מנת לאפשר לתושבים נוספים ללמוד על הפרויקט, להכיר את התכנית מקרוב על כל מאפייניה ושלביה, ולקבל את ההזדמנות להציג שאלות על היבטים שונים בפרויקט. הכנס התחיל בהצגת התכנית, ולאחריה התקיים פאנל מקצועי, בו העלו תושבי העיר שאלות שנענו ע"י איתי צחר, מנכ"ל העירייה, ועדי קין קרני, האחראית על הפרויקט בחברת נתיבי איילון.


נושא משמעותי עליו הושם דגש בכנס הוא נושא הטיפול בעצים אשר בתוואי נתיבי התחבורה הציבורית החדשים המתוכננים בעיר. במהלך הכנס הוסבר כי נעשו מאמצים תכנוניים לשמירה על העצים הקיימים בתוואי הפרויקט, כאשר מתקיים תכנון ותיאום מול קק"ל באשר לעצים אשר יש צורך בעקירתם – רבים מהם עצים חולים המיועדים לעקירה בכל מקרה. על מנת לשמור על ערכי הסביבה ולייצר מרחב אורבני מוצלל התומך בהולכי רגל ורוכבי אופניים, יינטעו עצים חדשים במדרכות, במפרדות, ובשולי רצועות הגינון, יחד עם שדרוג מערכות ההשקיה לצמחיה. באופן זה, מאזן כמות העצים צפוי להישמר במסגרת הפרויקט, ואף לגדול.


בנוסף לנושא זה, העלו התושבים שאלות שונות על הפרויקט, בין הנושאים המרכזיים שנידונו היו תכנון מחודש של מערך קווי האוטובוסים בעיר, שדרוג המרחב העירוני של רחוב ויצמן, סלילת שבילי אופניים תוך שימת דגש על נושאי הבטיחות, והיערכות העסקים לאורך הרחוב.


בחלקו השני של הכנס, הצטרפו המשתתפים לשולחנות עגולים לדיון ושיח משותף בהשתתפות סמנכ"לית שירות בעירייה - צאלה וקסמן גונן, הגב' טלי רונה - יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ושיתוף ציבור, צוות קשרי הקהילה שמלווה את הפרוייקט ממשרד CR: סמנכ"לית - ליאת וינטרוב סטופר, דורן דרור וליאור בן אליהו, מנהלת הסברה וקשרי קהילה מטעם נתיבי איילון - דיקלה אסרף, מנהלי הפרויקט מטעם חברת גדיש הנדסה - גלית בובליל וברוך גז, מנהלת מחלקת תנועה ותחבורה בעירייה - הילן דהרי ומנהל תחום תכנון תנועה - ניר אייל.


טליה כהן וולף, סמנכ"לית מנהלת 'מהיר לעיר' בחברת נתיבי איילון מסכמת את הכנס כהצלחה: “שמחנו לראות שתושבי העיר מכירים בחשיבות, בתרומה ובשיפור של התוכנית למערך התחבורה הציבורית, אשר יאפשר להם להשתחרר מהרכב הפרטי על מנת להקל על עומס הפקקים המתגבר בכפר סבא ובמטרופולין כולו. מספר המשתתפים הרב בכנס ובמעגלי השיח שיקפו לנו בבירור את הזיקה של התושבים לתכנית והחשיבות שהם מייחסים לה בשדרוג איכות החיים בעיר".


איתי צחר, מנכ"ל עיריית כפר סבא, "עיריית כפר סבא פועלת בשקיפות אל מול התושבים בכלל התחומים העירוניים. שמחתי לראות את ההיענות הגבוהה לשני הכנסים שקיימנו, תושבים רבים הגיעו לשמוע ולהשמיע כמות כלי הרכב במדינת ישראל ביחס לכבישים היא מהגבוהות בעולם ונמצאת בגידול מתמיד. בתוך שלוש שנים גדל מספר כלי הרכב בקרוב ל-20% בעוד שטח הדרכים גדל רק בכ-6%. החישוב הוא פשוט- ללא מעבר לאמצעי תחבורה ארצית אנו דוהרים להרעה משמעותית במצב התנועה, להגדלת זיהום האוויר וזמן הפקקים. העיר כפר סבא כעיר הנמצא במרכז הארץ ונהנית מגידול אוכלוסייה מתמיד מחויבת לקדם את נושא התחבורה הציבורית עוד ועוד. אנו מודעים לקשיים שעלולים להתעורר בעת ביצוע עבודות תשתית ונפעל במלוא הרגישות לצרכי הציבור הרחב והסוחרים ונתחשב ככל הניתן בצרכים אלו".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד