מאות חניכים כפר סבאים השתתפו במחנה הקיץ של תנועת "הצופים"
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מאות חניכים כפר סבאים השתתפו במחנה הקיץ של תנועת "הצופים"

8/08/2018

  

מאות חניכים כפר סבאים מהשבטים: רכ"ז ושליט, השתתפו במחנה הקיץ של הצופים שהתקיים ביער ציפורי ולקחו חלק בפעילות חינוכית, יצירתית וחווייתית. מחנה הקיץ מהווה שיא של פעילות תנועת הצופים במהלך השנה ומאפשר לכל חניכה וחניך לבוא לידי ביטוי באופן יצירתי, להוביל תהליך חינוכי, או פרוייקט בנייה צופית מסנדות וחבלים, בעבודת צוות. החל מכתה ד' בשכבה הצעירה ועד לבוגרי כתה י"ב בשכבה הבוגרת. במחנה הקיץ, השנה, שני שבטי הצופים של כפר סבא, השיגו פרסים רבים והוקרה על תהליכי הדרכה חינוכיים וכן על בנייה צופית מפוארת.

 

פרויקט בניה פגסוס סוס לבן שהחניכים יצרו


ההכנות לקראת המחנה החלו חודשים לפני, בתהליך בחירת נושא המחנה, חלוקה לוועדות ותכנון הפעילויות והמבנים. שבט רכ"ס הוותיק בחר השנה בנושא מסע בזמן ואילו שבט שליט, הפועל בשכונות הירוקות, במיתולוגיה היוונית. כל המבנים במחנה וכן הפעילויות השונות, עסקו בנושאים אלו. עשרות הורים מתנדבים, הצטרפו למחנה של שני השבטים, במטרה לעזור בעיקר בעבודות המטבח ולהגיש לילדות ולילדים ארוחות מגוונות ומשביעות.


בנוסף לפעילויות הטבע הצופיות במחנה, פגשו חברי השכבה הבוגרת בנציגי ״אמנת השיח הישראלי״, יוזמה של מספר ארגונים חברתיים, השואפים לייצר שיח פוליטי מכיל יותר ולוהט פחות. בדיונים מרתקים, ניסו להגדיר, בהסכמה, כיצד ראוי להתקיים דיון ציבורי בימינו.


במהלך ימי המחנה ביקרו את החניכים מנהלת אגף נוער, צעירים וקהילה- מירב הלפמן, וראש העיר, שם פגשו רבים מטובי בנות ובני הנוער של העיר והביעו את מלוא הערכתם ותמיכתם למסגרת הצופים. כמו כן, ציינו לשבח את פעילותה של תנועת הצופים בכפר סבא, כמקום חשוב להקניית ערכי סובלנות ומנהיגות חברתית.

 

פרויקט בניה איינשטיין שהחניכים יצרו


 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד