עץ של משאלות: בגן "לילך" בכפר סבא השיקו עץ למשאלות הילדים ולצדו תיבה מיוחדת וססגונית
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עץ של משאלות: בגן "לילך" בכפר סבא השיקו עץ למשאלות הילדים ולצדו תיבה מיוחדת וססגונית

4/12/2018

 

בגן הילדים "לילך" שבכפר סבא יזמה הגננת לאורה לזרובסקי וצוות הגן מיזם מקסים- עץ של משאלות. במסגרת זו מבקשים ילדי הגן את משאלות ליבם, ומכניסים אותן אל תיבה מיוחדת שהכינו ומוצבת בצמוד לעץ שבחצר. מדובר על יוזמה שהחלה אשתקד, במסגרתה מתקיימת פעילות חגיגית סביב מועדי השנה שבה הילדים מבקשים את משאלותיהם ומקשטים אותן.

 

תיבת עץ המשאלות בגן לילך


בפעילות חגיגית שהתקיימה לאחרונה קישטו הילדים את התיבה הגדולה שהוקדשה לצורך המיזם, והיא ממוקמת בצמוד לעץ הפיקוס שבחצר הילדים. מעת לעת הגננת, בלי ליידע את הילדים, תפתח את התיבה ותנסה להגשים לילדים את המשאלות. בין המשאלות של הילדים נמנות: חווית הטיסה במטוס, נעליים חדשות, נסיעה אל ארץ הלבבות, לינה אצל סבא וסבתא, טיולים משפחתיים, בישול משותף של סלטים וקינוחים, צניחה חופשית ועוד.


הרעיון המדובר נולד כאמור בשנה שעברה כחלק מלימוד של הצוות החינוכי עם הילדים שכלל היכרות עם מקומות וערים בארץ. במסגרת זו, הילדים למדו על העיר ירושלים, על הכותל, על הבעת משאלות ובקשות ועוד. יחד חשבו על הרעיון להשקת עץ שהוקדש כולו למשאלות, ממש כמו בכותל. על העץ אפשר גם לקשור בענפיו פתקים עם המשאלות של ילדי הגן בפרט וילדי כפר סבא בכלל.


לאורה לזרובסקי, מנהלת גן לילך, "הפרויקט נרקם בגן יחד עם הילדים בשנה הקודמת וממשיך ללוות את הילדים בשנה זו וכמובן גם בשנים הבאות. לילדים יש משאלות שמאד פשוט להגשים, צריך רק קצת תשומת לב,  והמטרה שלי היא לעודד אותם לחלום כדי שיאמינו שחלומות מתגשמים".

 

ילד בסמוך לעץ המשאלות


הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד