עיריית כפר סבא מציינת את חודש דצמבר להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא מציינת את חודש דצמבר להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות

5/12/2018

באנר בכפר סבא מוגבלות היא לא מגבלה

עיריית כפר סבא, היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות באגף שירותים חברתיים קהילתיים, מציינת את חודש דצמבר למודעות לאנשים עם מוגבלויות לאור היום הבינלאומי החל בחודש זה.

 

נדגיש כי בכפר סבא לאורך כל השנה מתקיימות שלל פעילויות עבור תושבים עם מוגבלות ובני משפחותיהם. בין היתר מתקיימים חוגים ייעודיים לאנשים  עם מוגבלויות בתחומים: ספורט, מוסיקה, אילוף כלבים, בישול, ריצה, צילום ועוד. כמו כן, פועלות קבוצות ייחודיות בתנועות הנוער: צופים, הנוער העובד והלומד, בני עקיבא וכנפיים של קרמבו, ומתקיימים שלל אירועי תרבות ופנאי.


לדוגמא בחודש דצמבר מתקיימים: סיור בנתב"ג- מאחורי הקלעים של שדה התעופה, סדנה להכנת תכשיטים מחומרים ממוחזרים לאימהות; סדנת ציור אינטואיטיבי להורים, ערב הסברה בנושא שירות משמעותי בצה"ל לצעירים עם מוגבלות, מסיבת חנוכה בחוג כדורסל  בשיתוף הפועל כפר סבא המפעילה את החוג הייעודי לילדים עם מוגבלויות, הפנינג משחקים בבית הקהילתי ועוד.


מגוון תוכניות ייחודיות שמפעילה עיריית כפר סבא באמצעות תושבים ובני נוער מתנדבים הן: בונים קהילה- במסגרת התכנית הייחודית נפגשים אנשים עם ובלי מוגבלויות למפגשים שבועיים על בסיס נושא משותף-מוזיקה, אומניות לחימה, אילוף כלבים .


כמו כן, במסגרת פרויקט "מדוושים בפארק- אופניים לכולם" נפגשת קבוצה של ילדים ובוגרים עם מוגבלות מידי שבוע לרכיבת אופניים בפארק העירוני, ואליהם מתלווים רוכבים מתנדבים שמלווים כל אחד ואחת מהם באופן אישי לאורך הפעילות. בפרויקט פעילים כ- 90 רוכבים, וכ- 80 מתנדבים. הרכיבה המשותפת מתקיימת כאמור בפארק העירוני בכפר סבא, והרוכבים נעזרים באופניים מותאמים. במהלך הפעילות מתלווים המתנדבים לרוכבים ומסיירים איתם בשבילי הפארק ואף יוצרים עימם קשרים חברתיים. עוד, חונכות אישית לילדים- מפגשים אחת לשבוע עם חונך/כת ממכינת בארי לפעילות חברתית, ומועדון חברתי –קבוצות חברתיות לפעילויות פנאי לבני נוער ולבוגרים הפועלת אחת לשבוע.


מגוון הפעילויות מתקיימות בהובלת המחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות באמצעות היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלות ובשיתוף של מגוון גורמים עירוניים –אגף הנוער והקהילה, מחלקת אירועים תרבות ומחלקת הספורט, הקונסרבטוריון אגף הקיימות הפארק העירוני , מחלקת דוברות, העובדות הסוציאליות באגף שירותים חברתיים קהילתיים אגף החינוך  המת"י והשפ"ח. כמו כן בשיתוף פעולה עם עמותות אנו מפעילים מגוון תוכניות נוספות ביניהן: כגון –אנו"ש-חוג כדורסל בוגרים ,אתגרים-חוג ריצה לבוגרים  והפועל כפר סבא- חוג כדורסל לילדים.


לפני למעלה משנה נפתח הבית הקהילתי למשפחות מיוחדות, המספק מגוון שירותים ומענים למשפחות אשר להם בן או בת עם מוגבלות. בבית הקהילתי מתקיימות פעילות פנאי והפגה, כולל סדנאות והרצאות שמטרתן להעניק תמיכה ולשפר את איכות החיים של כלל בני המשפחה  הורים, אחים, סבים וסבתות. מזה כשנתיים פועלת בכפר סבא מנהיגות הורים מיוחדים אשר שמה לנגד ליצר קהילת הורים ולקדם נושאים המעסיקים את המשפחות.


רוזי נוימן, מנהלת אגף שירותים חברתיים קהילתיים, "לאורך כל השנה אנו מציעים מגוון רחב של תוכניות, סדנאות, חוגים ופעילויות מגוונות למשפחות המיוחדות בעיר. אנו מבצעים חשיבה מעמיקה לשירותים שאנו מציעים ומביאים את הפעילויות המובילות ביותר לרווחת התושבים. אני מזמינה את התושבים לקחת חלק בפעילויות שאנו מציעים לאורך השנה".


סילביה גלמן בקר, מנהלת המחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות, "בכפר סבא המודעות לאדם עם המוגבלות ולבני משפחתו לאורך כל השנה ובאה לידי ביטוי במגוון הפעילויות והשירותים הניתנים במרחב העירוני. אנו מנגישים ומתאימים את הפעילויות למגוון היכולות של האנשים חלקם יכולים להשתלב בפעילויות העירונית ולחלקם יש צורך לבנות תוכניות ייעודיות וייחודיות . ההנגשה וההתאמה מתאפשרת הודות לשיתוף הפעולה עם מגוון הגורמים בתוך העיריה ומחוצה לה שרואים את חשיבות הנושא. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה"

 

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד