הרשות העירונית לבטיחות בדרכים ציידה את הספריות הכיתתיות בספר "עלילות איש הכביש"
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הרשות העירונית לבטיחות בדרכים ציידה את הספריות הכיתתיות בספר "עלילות איש הכביש"

10/02/2019

 

במטרה להעלות את המודעות לשמירה על כללי הזהירות בדרכים


עיריית כפר סבא, בהובלת הרשות העירונית לבטיחות בדרכים שבאגף הביטחון, ציידה את כל הספריות הכיתתיות בספר "עלילות איש הכביש" מאת הסופר דן בן יהודה, מומחה בתחום הגורם האנושי במניעת תאונות דרכים. הספרים יחולקו לכל שכבת כיתות ג' בבתי הספר היסודיים ובספריות של המרכזים הקהילתיים וזאת על מנת להמשך רצף חינוכי, הטמעה והעלאת מודעות של משתמשי דרך ובקרב הילדים.


כריכת הספרהספר מבוסס על הצגה "עלילות איש הכביש" נועד להעלות את המודעות לזהירות ובטיחות בדרכים בקרב ילדים סבים וסבתות שלהם תוך יצירת חוויה בין דורית מקרבת. הספר מספק לילדים הזדמנות להכיר מעט את העולם של פעם. ומדגיש את חשיבותם של האחריות האישית, עזרה לזולת, חשיבה לפני פעולה, מעורבות חברתית, אכפתיות, ערבות הדדית והחיים כערך עליון.


לספר צורף מכתב מראש העיר, רפי סער, שמיועד להורים, לצוותים החינוכיים ולהורים, ובו נכתב כי "ילדים ותושבים יקרים, המשפחה, החברים והקהילה שבה אנו גרים חשובה לנו כל כך. ולכן, נעשה הכל כדי לשמור עליהם בטוחים ומאושרים. בטיחות בדרכים הינו נושא חשוב מאוד, ושמנו לנו למטרה לצמצם באופן משמעותי את מספר תאונות הדרכים בעיר. אני פונה לכל אחד ואחת מכם ומבקש כי תקפידו על כללי הבטיחות בדרכים כדי שכולכם תשובו הביתה בשלום ובבטחה".


סיגל שטרית, מנהלת הרשות העירונית לבטיחות בדרכים, "החינוך לבטיחות בדרכים והטמעתו בדרך חווייתית מקנה לילדים חוויה מרגשת המופעלת בזמן חשיבה לפעולות של חציית כביש, רכיבה באופניים וכנוסע בכלי רכב. לכן, חשוב להרחיב את פעילויותינו במסגרות החינוך הפורמלי, הבלתי פורמלי ובקהילה וליצור אקלים המחנך לבטיחות בדרכים. ברצוני להודות לראש העיר ששם את הבטיחות בדרכים בסדר העדיפות גבוהה בקידומו והרחבתו".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ השכונתיות
כפרסבאים קונים בכפרסבאים
דלג לתוכן העמוד