משנים את חוקי המשחק: ראש העיר, רפי סער, מוביל תכנית לקידום השוויון המגדרי בספורט בעיר
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

משנים את חוקי המשחק: ראש העיר, רפי סער, מוביל תכנית לקידום השוויון המגדרי בספורט בעיר

19/02/2019

 

התכנית הינה יוזמה משותפת של יו"ר מועצת הנשים החדשה, חברת המועצה עו"ד עדי לוי סקופ, מחזיקת תיק החינוך ד"ר אסנת ספורטה ומחזיקי תיק הספורט סגני ראש העיר דני הרוש ואורן כהן

 

ראש העיר, רפי סער, מוביל תכנית לקידום השוויון המגדרי בספורט בעיר, שהיא יוזמה משותפת של יו"ר מועצת הנשים החדשה, חברת המועצה עו"ד עדי לוי סקופ, מחזיקת תיק החינוך ד"ר אסנת ספורטה ומחזיקי תיק הספורט סגני ראש העיר דני הרוש ואורן כהן.


מדובר על תכנית פורצת דרך, שמטרתה להביא לגידול משמעותי של משתתפות בפעילויות הספורט בעיר. היוזמה נולדה על רקע ההכרה כי הספורט הוא אחד התחומים שבהם קיים אי שוויון מגדרי מובהק, כאשר ההפליה מתחילה כבר בגנים ובבית הספר. כך, שיעור הייצוג הנשי בספורט התחרותי בישראל נמוך מאד, וגם כמות המאמנות ומחזיקות תפקידי הניהול בספורט. בנוסף, נשים ונערות נוטות לעסוק בתחומי ספורט שנתפסים כ"נשיים", ומודרות מפעילויות ספורט אחרות.


ממחקרים שנעשו בנושא בארץ ובהשוואה למדינות אחרות בעולם, עולה כי כדי ליצור שוויון בספורט, יש להטמיע מחשבה מגדרית במדיניות הספורט, לקדם חינוך מגדרי ספורטיבי וליצור שינוי  עמדות בציבור בכלל ובקרב נערות בפרט, וכן לפעול למיגור סטראוטיפים בנושא. כמו כן מומלץ לקיים פעילויות המדגישות את יתרונותיה של פעילות ספורט לנשים ונערות.


סנונית ראשונה לתוכנית תבוא לידי ביטוי כבר במרוץ כפר סבא ע"ש רס"ל זיו בלאלי ז"ל, שיתקיים ב- 9.3.19, כאשר המרוץ כולו יהיה בסימן נשים בספורט וזאת ביוזמה משותפת עם חברת המועצה תהילה מימון. על-מנת לקדם את היוזמה הוקמה קבוצה הכנה למרוץ לנשים בלבד למקצה של 10 ק"מ ריצה ו- 7.5 ק"מ הליכה, שמטרתה להעניק לתושבות הכנה פיזית ומנטלית לריצה, בהדרכת מדריכה מוסמכת. הפעילות תתקיים פעמיים בשבוע, בימים א' ו-ג' בין 20:00 ל-21:00 בפארק כפר-סבא (נקודת המפגש היא ליד בית הקפה), וההשתתפות בה עד למרוץ תהיה ללא תשלום.


במקביל הותאמו צבעי הקמפיין והלוגו של הקמפיין לרוח היוזמה, וכך גם חולצת המרוץ והפרסומים הקשורים אליו. כמו כן, גם במדליית המירוץ קיים ביטוי נשי: על מדליית מקצה ה- 10 ק"מ יוטבעו דמויות של אישה וגבר.


רפי סער, ראש העיר, "קידום תושבות העיר בכלל תחומי החיים הינה משימה חשובה אותה אני מוביל ומקדם במלוא המרץ. כפועל יוצא מכך אנו עובדים על תכנית מפורטת ומקיפה לקידום השוויון המגדרי בתחום הספורט. החלטנו להשיק את התכנית כבר במרוץ כפר סבא הקרוב, וזאת על מנת להביא לגידול משמעותי במספר המשתתפות בספורט בכלל ובמירוץ הזה בפרט".  

 


הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד