תלמידות חטיבות הביניים בכפר סבא ביקרו בחברת צ'ק פוינט
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תלמידות חטיבות הביניים בכפר סבא ביקרו בחברת צ'ק פוינט

18/04/2019

 

מדובר במפגש כחלק מפרויקט "נערות לשליחות במדע" שיזם צוות אשכול הפיס בשיתוף בתי הספר ונועדה לעודד בחירה במקצועות טכנולוגיים ומדעיים

 

הנערות במהלך הביקור בחברה


תלמידות חטיבות הביניים בכפר סבא ביקרו בחברת צ'ק פוינט בתל אביב כחלק מפרויקט "נערות לשליחות במדע" שהוא יוזמה רחבה של אשכול הפיס בשיתוף בתי הספר שנועדה לעודד בחירה במקצועות טכנולוגיים ומדעיים בהמשך לימודיהן. במסגרת מיזם רחב זה הנערות נפגשות ליום למידה שכולל: פיתוח וחיזוק מסוגלות אישית, מפגשים עם נשים מעוררות השראה וחיזוק מיומנויות המאה ה- 21.


במסגרת פרויקט זה נפגשות התלמידות בכל חודש למפגש למידה, וכבר ביקרו בחברת "סאן דיסק" ובאמדוקס. השבוע נפגשו הנערות עם עובדות חברת צ'ק פוינט בתל אביב. מדובר על חברת ישראלית העוסקת בפיתוח תוכנה לאבטחת מידע מחשובי, במכשירים סלולאריים ובשירותי הענן. במהלך היום השתתפו התלמידות בסיור בחברת ההיי טק, נפגשו עם מתכנתות ומנהלות צוותים שמעו את סיפוריהן ולמדו על עבודתן. ולסיום, פגשו התלמידות את גיל שויד, מייסד ומנכ"ל החברה לשיחה אישית ומלמדת.


חשוב לציין כי כלל המפגשים מתבצעים במקומות הטבעיים של הנשים מעוררות ההשראה עמן נפגשות התלמידות. זאת מתוך ההנחה כי יום למידה כזה מחוץ לכותלי הכיתה בית הספר היא סביבה אותנטית שתופעות העולם והחיים מתקיימות בה באופן אמיתי. למידה בלתי פורמאלית המאפשרת אינטרקציה חברתית חזקה , התלמידים ללמידה נמצאת אצל הלומד.


מנהלת אשכול הפיס, רויטל נאמן יהל: "האירוע נחל הצלחה גדולה. קידום המקצועות המדעיים בקרב נערות צעירות חשוב מאוד שכן יש לעודד הגדלת אחוז הנשים המועסק במקצועות אלה. המסר של כל הנשים אותן פגשנו היה מאוד קוהרנטי: תגשימי את עצמך, עשי מה שאת רוצה, אל תתני לרעשי רקע להפריע לך, עולם ההי טק פותח לך המון דלתות להגשים יכולות, חלומות, אפשרויות. ואלה המסרים העיקריים אותם אנו שואפים להנחיל לתלמידות".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד