עיריית כפר סבא מגבירה את ההיערכות כנגד מפגע היתושים
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא מגבירה את ההיערכות כנגד מפגע היתושים

15/05/2019

 

מידי שנה בתקופת חילופי העונות, נוקטת העירייה בצעדים למזעור נזקי מפגעי היתושים וקוראת לתושבים לסייע ולנקוט בצעדים מניעתיים


מידי שנה, בתקופת חילופי העונות עיריית כפר סבא, בהובלת אגף איכות הסביבה, מגבירה את ההיערכות כנגד פגעי היתושים. במסגרת זו, נוקטת העירייה בפעולות תברואתיות על מנת לענות על צרכי התושבים, בין היתר: איתור מקוואות מים גדולים ועומדים, ניטור התרבות יתושים, ייבוש מקוואות, ריסוס באמצעות חומרי הדברה ידידותיים לסביבה ועוד.

מפגעי יתושים מהווים בעיה סביבתית הפוגעת באדם, באיכות חייו ובבריאותו. תפוצתו הרחבה של היתוש וקצב התרבותו המהיר הינם גורמים המקשים על דרכי ההתמודדות עם הבעיה.

 

כאמור, באזור השרון ישנם שני יתושים נפוצים. הראשון, יתוש הטיגריס האסייתי, מאופיין בצבע שחור ופסים לבנים ועוקץ במהלך היום. הוא דוגר במקוואות מים קטנים, ובעיקר בחצרות הבתים. כמו כן, לא ניתן לרסס כנגדו, ולכן יש לפעול לייבוש מקורות המים. היתוש השני הנפוץ בשרון הוא יתוש הכולכית שעוקץ במהלך הלילה. הוא מתרבה במקווי מים גדולים, כשהרשות המקומית מנטרת ומרססת בהתאם. 

 

יתוש הטיגריס האסיאתי

יתוש הטיגריס האסייתי

 

בנוסף, בימים אלו מתגבשת יוזמה של תושב העיר, דן כהן, בשיתוף האגפים: איכות הסביבה וקיימות וחדשנות בעיריית כפר סבא, ומטרתה מיגור היתושים. במסגרת זו, מוקמת יחידת הסברה שתפקידה להפיץ את הידע והכלים לפעולות מניעה ליתושים בקרב תושבי העיר. מפגש הסברה למעוניינים להתנדב בסיירת החדשה יתקיים ביום שלישי ה- 28.5 בשעה 20:00. מרכז קיפוד- רחוב החי"ש 2. לפרטים נוספים- צרו קשר עם דן כהן, תושב העיר ויוזם הפרויקט: dan07dan@gmail.com ובוואטסאפ- 0523-676845.


במקביל, קוראת העירייה לתושבי העיר לנקוט בצעדים מניעתיים. במסגרת זו, תושבים נדרשים לנטר מקורות מים בבתיהם ובחצרותיהם, ולייבשם. כמו כן, דליי מים מלאים ונזילות מצינורות מהווים קרקע פורייה להתרבות היתושים, ולכן יש לטפל בהם. יתרה מזאת, יש להימנע מהשקיית יתר של דשא וצמחייה ויש להשתמש בתכשירים ובמכשירים נוגדי יתושים.


 

  מניעת מפגעי יתושים והעברת גורמי מחלה
הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד