הדר- ציור. השראה. תקווה
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הדר- ציור. השראה. תקווה

19/05/2019

 

ביום רביעי האחרון פתח ראש העיר כפר סבא רפי סער תערוכת ציורים לזכרו של הדר גולדין ז"ל, בן העיר.

 

התערוכה נפתחה באכסדרת בית ספיר בכפר סבא, במעמד המשפחה, חברים ומוקירי זכרו.

 

יצירה של הדר גולדין

 

בכל הזדמנות הדר צייר, רשם, אייר וצבע. בימי שישי נהג לחזור מהצבא, להחליף את המדים לבגדים נוחים ולהתחיל לצייר. אחד הציורים המוצגים בתערוכה הוא ציור שנתן לאחותו איילת, בשם "איילות במדבר". במהלך שירותו הוא הרבה לצייר איורים וקומיקס מחיי הצבא, משולבים תמיד עם חיוך והומור, ציורים שתופסים את הרגע. בכל ציור של הדר מסתתר סיפור, ובציוריו, כמו גם בחיוכו ובכתביו - הותיר צוואתו – הנושאת את דגל אהבת האדם. "בחיים יש לך שתי אפשרויות, להתעסק בעצמך או לעשות דברים גדולים" – כך אמר הדר.

 

ראש העיר רפי סער עם משפחת גולדין בפתיחת התערוכה

ראש העיר רפי סער עם משפחת גולדין בפתיחת התערוכה

 

הדר נהרג במהלך מבצע "צוק איתן", בפעולה שנועדה לאיתור מנהרות מחבלים. גופתו נחטפה וטרם הושבה. משפחתו וחבריו פועלים להנחלת מורשתו וערכיו ולהבאתו לקבר ישראל, חובה הנגזרת מהערכים היהודים והציוניים שהובילו את הדר.

 

הדר הותיר אחריו אוסף אומנותי המבטא את עולמו היצירתי והחינוכי. היצירתיות שאפיינה את דרכו באה לידי ביטוי בציוריו, בחולצות שעיצב לחניכיו, בהומור ובקריקטורות שיצר, ובשפע האומנותי שהותיר אחריו. אך טבעי הוא, שתערוכה מיצירותיו של הדר תוצג בעיר כפר סבא. התערוכה מציגה מעבודותיו של הדר ואת מקורות ההשראה מהם ניזון, לצד "התכתבויות אומנותיות" עם בני המשפחה. בתערוכה ניתן ביטוי לאישיותו של הדר כאדם יוצר, כמחנך לערכים, רגיש ואמיץ.

 

התערוכה פתוחה לציבור הרחב עד התאריך ה-27.5.19.

 

יצירה של הדר גולדין

 

ראש העיר, רפי סער: "הדר גולדין היה סמל ומופת לגבורה ולאהבת הארץ והאדם. הדר היה מבניה המובחרים של מדינת ישראל ושל העיר כפר סבא. תערוכת הציורים מוקירה את זכרו ומנציחה את פועלו. משפחת גולדין היא משפחה ותיקה, ערכית ומלוכדת, שהפכה לחלק מרכזי בנוף העיר והמולדת. משפחה שלימדה את כולנו על אהבת אמת, מסירות, רעות ערבות הדדית. אנו מתפללים יחד עם המשפחה וכל עם ישראל, ומקווים להחזרתו המהירה של הדר הביתה".

 

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד