רפי סער ראש העיר כפר סבא לשר להגנת הסביבה: טפל מיידית בחריגות זיהום האוויר ואשר ביטול רישיון העסק של מפעל בר-און
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

רפי סער ראש העיר כפר סבא לשר להגנת הסביבה: טפל מיידית בחריגות זיהום האוויר ואשר ביטול רישיון העסק של מפעל בר-און

22/05/2019

 

כך דרש השבוע ראש עיריית כפר סבא מהשר להגנת הסביבה, בעקבות דגימות אחרונות שהתבצעו בשכונה הירוקה ושהצביעו על חריגות

 

ראש העיר כפר סבא, רפי סער, פנה בשבוע החולף לשר להגנת הסביבה, מר זאב אלקין, בדרישה לנקוט בצעדים נגד מפעל בר-און בשכונה הירוקה. זאת לאחר שבדיגומים אחרונים שביצעה היחידה האזורית של המשרד להגנת הסביבה, נמצאו ערכי פורמאלדהיד החורגים מערכי היעד שנקבעו.


יש לציין, כי למרות עמדת המשרד להגנת הסביבה, כי חריגה מערך היעד אינה מצביעה על סיכון לבריאות הציבור, הודיע ראש העיר לשר, כי עיריית כפר סבא רואה ממצאים אלה בחומרה רבה.

 

רפי סער

ראש העיר רפי סער

 

במכתבו לשר, כתב ראש העיר: "זו תקופה ממושכת שעיריית כפר-סבא נאבקת נחרצות להפסקת המטרדים הסביבתיים המתמשכים הנגרמים עקב פעילות  מפעל בר-און בעיר.
"מזה שנים מתנהלות בדיקות והליכים שונים מול המפעל, חלקם בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה וחלקם אף בהובלתו, הכוללים ניטור, פתרונות טכנולוגיים, שינויים תפעוליים ועוד אך כל זאת ללא הואיל והסבל הנגרם לתושבים רב ומתמשך.

למרבה הצער, בשל עמדת המשרד בראשו אתה עומד, עד כה לא מתאפשר ביטול רישיון העסק וזאת מאחר ועמדת המשרד היא, נכון לעכשיו, כי אין מפגע סביבתי".
עוד הוסיף ראש העיר רפי סער במכתבו, כי "באחרונה בוצעו מדידות דיגום זיהום אוויר נוספות בשכונה הירוקה כפר-סבא, כחלק מהמאבק הבלתי מתפשר שמנהלת העירייה להפסקת פעילותו של המפעל בשכונה, והדרישה החד משמעית כי המשרד להגנת הסביבה יפעל לשלילת רישיון העסק של המפעל, בעקבות זיהומים חוזרים ונשנים מכיוונו של המפעל - עליהם התרענו.

"בדיגומים האחרונים שהתבצעו בין התאריכים 12-13.03.2019 על ידי המשרד להגנת הסביבה, ובמסגרת דרישה של עיריית מכפר-סבא, נמצא כי בדיגום היממתי בכל נקודות הדיגום באזור נמצאו ערכים חורגים מערך היעד של פורמאלדהיד.
"הוסבר לנו כי הערכים שנמדדו אינם מהווים סכנה לציבור, וכי מדובר בערך יעד הצהרתי בלבד של המשרד להגנת הסביבה ,אך עיריית כפר-סבא רואה ממצאים אלה שהתקבלו בחומרה רבה, ולא תיתן ידה להמשך זיהום האוויר בשכונה בפרט, ובעיר בכלל, ולפגיעה בתושביה.

"לא ייתכן שתושבי העיר כפר-סבא ימשיכו לסבול כתוצאה מאזלת ידו של המשרד להגנת הסביבה להביא להפסקת פעילותו של מפעל בר-און. לא נאפשר כי תושבינו ייפגעו, ואנו דורשים את התערבותו הדחופה של המשרד להגנת הסביבה בנושא, ולזמן באופן מיידי ובהול את בעלי המפעל לשימוע.

"לכן, אנו דורשים כי המשרד להגנת הסביבה ינקוט בכל הצעדים הנדרשים, כדי להביא לשלילת רישיון העסק של מפעל בר-און בעיר, ולהפסקת פעילות המפעל בדחיפות. עיריית כפר-סבא תמשיך לדאוג לאיכות החיים של תושביה, ותפעל בכל האמצעים העומדים בידה, בכדי לוודא את רווחתם של התושבים.

"אנו דורשים מהמשרד להגנת הסביבה לפעול בנחרצות ובעיקשות נגד המפגעים הסביבתיים, הגורמים פגיעה בתושבינו, כמובן תוך שיתוף ותיאום עם העירייה".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד