עיריית כפר סבא ומשפחת גלר העניקו ל-12 מתנדבים מהעיר את הפרס ע"ש זאב גלר ז"ל
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא ומשפחת גלר העניקו ל-12 מתנדבים מהעיר את הפרס ע"ש זאב גלר ז"ל

30/05/2019

 

הפרס מוענק למתנדבים זו השנה ה- 35


השנה, הוענק אות מפעל חיים לארז בוטל על התנדבותו יוצאת הדופן מזה למעלה מ- 25 שנים

זוכי פרס גלר  עם ראש העיר רפי סער

ראש העיר רפי סער עם זוכי פרס גלר לשנת 2019


עיריית כפר סבא ומשפחת גלר העניקו בטקס מרגש וחגיגי ל- 12 תושבים ותושבות את הפרס ע"ש זאב גלר ז"ל לעשייה התנדבותית משמעותית. הפרס מוענק זו השנה ה- 35. הטקס החגיגי התקיים בהיכל התרבות העירוני במעמד: ראש העיר- רפי סער, נגיד בנק ישראל לשעבר ויו"ר ועדת הפרס- ד"ר דוד קליין, גב' טובה גלר- יקירת העיר, אזרחית הכבוד של העיר כפר סבא ואלמנתו של זאב גלר ז"ל, יו"ר מועצת ארגוני המתנדבים- אפרים אריאלי, חברי מועצה, מנהלי מחלקות ואגפים בעירייה ומכובדים נוספים. נוסיף כי את הטקס ארגנה המחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות שבאגף לשירותים חברתיים קהילתיים.  


"פרס גלר להתנדבות" הפך למסורת לאחר מותו של זאב גלר ז"ל ומטרתו להוקיר עשייה התנדבותית למען הקהילה. אלמנתו, טובה גלר, יקירת העיר כפר סבא ביקשה להנציח את מורשתו באמצעות חלוקת פרסי הצטיינות למתנדבים. זאב גלר ז"ל ראש העיר של כפר סבא היה ממנהיגי היסוד לפעילות התנדבותית, והענקת הפרס מידי שנה מהווה כעין נר לעילוי נשמתו.


12 התושבים והתושבות שקיבלו את הפרס: אדם טיר, רעות לב הר, אורן צ'רניצקי, אלמוג שעיבי, אתי אברהם, רחל בועז, עידו יצחקי, אביבה שרייבמן, מאיר אהרוני, נתן אזון, שמעון ללוש וסטיב (סטפן) פרידמן.


השנה, הוענק אות מפעל החיים לתושב, ארז בוטל, על התנדבותו יוצאת הדופן מזה למעלה מ- 25 שנים.

בשנת 1998 הצטרף לעמותת "ניצן" המסייעת ומקדמת ילדים עם לקויות למידה, וכיהן 20 שנה כיו"ר הסניף. במהלך השנים יזם, פיתח ופעל רבות על מנת להרחיב את פעילויות הסניף. תחילה גייס את עיריית כפר סבא, אשר תרמה מקום המשמש כבית "ניצן" ובהמשך רתם את קופות החולים לסייע בסבסוד אבחונים על מנת להנגיש את השירות לכל ילד לקבל סיוע לימודי.
כמו כן גייס כוח אדם איכותי, מאבחנים דידקטיים ופסיכולוגים, מורים להוראה מותאמת ואנשי מנהלה מסורים. כיום ארז משמש כגזבר העמותה וכל זה בהתנדבות.
בנוסף הצטרף בהתנדבות למחלקת נפגעים בצה"ל ומשמש מזה 18 שנים באחד התפקידים הקשים ביותר כמודיע נפגעים צה"לי. בנוסף להודעה על נפילת החייל או פציעתו האנושה, דואג לכל סידורי ההלוויה ומסייע למשפחה במהלך השבעה בכל צרכיה. תפקיד זה נוגע בחייהם של אנשים ומשפחות בשעתם הקשה ביותר ודורש רגישות רבה, עמידות וחוסן פנימי.
כיום הוא מנהל מדור ביחידה, ועל תפקידו זה קיבל את אות הרמטכ"ל להצטיינות. הוא מסייע במיון ובקליטת מתנדבים חדשים ונותן הרצאות לחיילי החובה ביחידה על רוח הלחימה ומורשת צה"ל.
ארז מתנדב קבוע  גם במשטרת ישראל.
ארז מהווה דוגמה ומופת באישיותו ובעשייתו, ברוח ההתנדבות והנתינה, באכפתיות, ברגישות ובצניעות שהם רק חלק ממעלותיו הרבות.


ראש העיר, רפי סער, אמר: "הקהילה הכפר סבאית התברכה בהון אנושי ייחודי שמאופיין בערכי ההתנדבות והנתינה למען הזולת, ערכים חשובים ומרכזיים במתכון לחברה מאוחדת, יציבה ואיתנה. העובדה שרבים מתושבי העיר מוצאים את הזמן לסייע לזולתם מחממת את ליבי. זהו סיפוק גדול לדעת כי בכפר סבא 24 אלף מתנדבים, דבר המעיד על קיומה של קהילה חזקה, מעורבת ואכפתית שערכיה מחלחלים אל דור העתיד".


מנהלת המחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף שירותים חברתיים קהילתיים, סילביה גלמן בקר: "מיום היווסדה המאפיין הבולט ביותר בכפר-סבא הוא רוח ההתנדבות והערבות ההדדית. מספר המתנדבים בעלייה מתמדת במגוון תכניות ופרויקטים לרווחת תושבי העיר. הערב הזה הוא ערב שיא, לציון מה שלרבים מאתנו הוא אורח חיים ושיגרת יום יום- נתינה לזולת. כמו כן זהו ערב עם הרבה גאווה וגם אושר. על פי כל המחקרים והגדרות האושר, התנדבות ונתינה לזולת מביא לנותן אושר, סיפוק ומשמעות. מאחלת לכולנו לתת ולהיות מאושרים!"


להלן שמות מקבלי הפרס ופירוט עשייתם למען הקהילה:

 

אדם טיר

אדם, תלמיד כיתה י"ב בתיכון "כצנלסון", מתנדב מזה 4 שנים בקהילה.
בכיתה ט' הצטרף לארגון "חמש אצבעות", שמטרתו להוביל בני נוער למצויינות באמצעות הספורט, ויחד עם אחד ממאמני הארגון הקים קבוצה בכפר סבא, שכיום נחשבת לאחת הגדולות בארץ.
בכיתה י', במסגרת מגמת כדורסל, התנדב כשנה וחצי במועדון אקי"ם למען אנשים עם מוגבלות שכלית. כמו כן פעל למען תלמידי כיתת התקשורת בבית ספר היסודי בן גוריון, שם היה שותף פעיל בקיום טורניר ספורט במהלך החופשות.
בנוסף הוביל קבוצה של תלמידי תיכון "כצנלסון" להתנדב בבית ספר "שבילים", בית ספר לילדים עם בעיות התנהגות וקשיים רגשיים.
אדם ניחן ביכולת הכלה, הקשבה וסבלנות והעניק אהבה רבה לחניכי המועדון ולתלמידי בית הספר.
השנה במקביל לכל הפעילות הענפה בתחומים רבים יזם רעיון למפגש בין תרבויות בחברה. הוא קיים מפגשי דו קיום בין תיכון כצנלסון לתיכון עמל-טירה.
אדם פעיל מאד ומעורב בכל תחומי העשייה בבית הספר. ההתנדבות והנתינה הם חלק בלתי נפרד מאורח חייו ואף סוחף אחרים לעשייה.
באדם קיים שילוב של סקרנות, תשוקה, צניעות ורגישות, ומעל הכל אכפתיות גדולה כלפי הסביבה. התנדבותו היא דוגמה ומופת.


רעות הר לב

רעות, תלמידת כיתה י"א באולפנת "אמנה", מתנדבת מזה ארבע שנים.
במשך שנתיים התנדבה בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" וחנכה ילדה עם מוגבלות.
בכיתה י', במסגרת תנועת בני עקיבא בכפר סבא, הדריכה בשבט "יובל" שהינו שבט של ילדים עם מוגבלויות.
רעות הצטרפה לפני שנתיים לעמותת "אור מיכאל", אשר הוקמה לעילוי נשמת הרב מיכאל מרק הי"ד, שמטרתה להנציח ולהמשיך את האור שלו. הפעילות מתקיימת בבתי חולים בכל רחבי הארץ. המתנדבים משמחים חולים ובני משפחותיהם באמצעות ממתקים, צעצועים, בלונים ונגינה בגיטרות, כשמטרתם היא לרומם את מצב הרוח של החולים ושל הצוות מהמקום החשוך שבו הם נמצאים.
בנוסף רעות מרכזת פעילויות באולפנת "אמנה", מתנדבת אחת לחודש בבית חולים מאיר ומשמשת כמגישת עזרה ראשונה (מער"ית) במשמרות קבועות בתחנת מגן דוד אדום.

רעות ניחנה בנתינה ואהבה לזולת, נערה יוזמת ואיכפתית לסביבתה, וכל מטרתה היא להיטיב ולהעניק מעצמה למען הקהילה.

 

אורן צ'רניצקי

אורן, תלמיד כיתה י"א בתיכון הרצוג, מתנדב מזה שנתיים בספרייה העירונית – בספריית הילדים והנוער.
במסגרת התנדבותו עוזר אורן לקדם את קליטת העלייה על ידי קיום מפגשים ללימוד עברית לילדים עולים חדשים מוונצואלה ומרוסיה. במפגשים אלה קורא אורן יחד עם הילדים ספרים ולאחר מכן משוחח איתם על התכנים ומשלב במפגש גם משחקים שונים ללימוד השפה העברית.
אורן דובר עברית, רוסית ואנגלית, אך מסוגל לתקשר בקלות עם ילדים שדוברים גם שפות אחרות.

היכולות שלו באות לידי ביטוי בעובדה, שהילדים אותם הוא מדריך מגיעים בשמחה לכל מפגש ומתמידים להגיע שנה אחר שנה.

אורן אחראי, דייקן, סבלני ורגיש לזולת. בעל יכולת להתחבר בקלות לכל ילד. אורן התברך ביכולת נתינה וברצון לסייע לזולת ובעיקר לעזור לילדים עולים חדשים להשתלב בחברה הישראלית,
להתחבר אליה ולאהוב את השפה העברית.


אלמוג שעיבי

אלמוג, סטודנטית באוניברסיטת אריאל, מתנדבת מזה 13 שנה בעמותת "אוהלי קידר" שהוקמה ומנוהלת ע"י הוריה. העמותה מסייעת לנזקקים בחלוקת אוכל חם וסלי מזון לחגים, חלוקת ילקוטים וציוד לימודי לילדים ומסייעת בארגון ימי כיף וטיולים בארץ ובחו"ל לילדים עם מוגבלויות. במסגרת ההתנדבות בעמותה אלמוג אחראית על איסוף ועל חלוקת מזון באופן קבוע כל שבוע.
כמו כן מסייעת בארגון פרויקט חבילות מזון בחגים ובפעילות "טיסות בשמי הארץ" המיועדת לילדים עם מוגבלויות.
כשהוריה בחו"ל אלמוג מתפעלת את כל מערך המתנדבים של העמותה.
 אלמוג גם התנדבה שנתיים במרכז "אנוש" בליווי מתמודדים וסיוע להם ובגיוס תרומות של מזון לטובת החברים במרכז. אלמוג נתנה למרכז זווית ראייה מיוחדת ורעננה, שיתפה ברעיונות ובהצעות לשיפור העבודה ולרווחת המתמודדים.
בצעירותה התנדבה במרכז הנוער והקהילה לזרוס וחזרה להתנדב שם בהמשך כסטודנטית. היא מסייעת ולוקחת חלק בכל האירועים הקהילתיים בשכונה - ארגון, לוגיסטיקה וסיוע אדמיניסטרטיבי.
אלמוג משמשת דוגמא אישית לנוער ולחברה. היא מסורה, אחראית ואיכפתית ומוכנה להירתם לכל פרויקט גם בהתראה קצרה. היא אנרגטית, חייכנית ובעלת מוטיבציה.
אלמוג נערה אדיבה וצנועה הרואה בהתנדבות דרך חיים.


אתי אברהם

אתי, מורה וסגנית מנהלת בגמלאות, לימדה וחינכה בתיכון "כצנלסון" בכפר סבא.
לצד תפקודה הפורמלי בביה"ס יזמה והובילה פרויקטים התנדבותיים רבים והשתתפה באופן מעורר הערכה ביוזמות ובפעולות שונות בבית הספר ובעיר במשך למעלה מ- 13 שנה.
אתי ריכזה וניהלה שנים ארוכות את מבצעי ההתנדבות של תלמידי תיכון "כצנלסון" לטובת ארגונים כמו אקי"ם, האגודה למלחמה בסרטן ובמשך שנים רבות גם את מערך המתנדבים מטעם עמותת פו"ש להצלחה, אשר מסייעת בלימודים לתלמידים ממשפחות במצב סוציואקונומי נמוך.
כמו כן, התנדבה בעמותת "מלוא הטנא" העוסקת בארגון ובחלוקת סלי מזון לנזקקים בעיר.
אתי מתנדבת באופן קבוע בעמותת זהב"י – עמותה למען משפחות ברוכות ילדים.
אתי יזמה וריכזה את פרויקט סנטרופה – CENTROPA משלחות מורים לסמינרים לימודיים שהתקיימו בארץ ובחו"ל בנושא יהדות אירופה.
בנוסף הובילה וריכזה את פרויקט הריילישנט – RELATIONET בשיתוף עמותת "אלומה", העוסק בחיפוש קרובים וחברים מתקופת השואה באמצעות בלוגים ברשת האינטרנט, והוא זיכה את תיכון "כצנלסון" בפרס מטעם "יד ושם". עם פרישתה לגמלאות לפני כשנתיים, הצטרפה כיו"ר ועדת החינוך לעמותת "אלומה" העוסקת בהנצחת זיכרון מורשת השואה לדורות הבאים.
אתי משקיעה משאבי זמן, לב ונפש על מנת לקדם את זיכרון השואה ולשמרו בקרב בני הנוער.
אתי עשירה בערכים ועשייה, היא דוגמה ומופת לאנשי חינוך וניחנה באהבת אדם, יצירתיות, נתינה לקהילה והכל בנועם הליכות ובצניעות. 


רחל בועז

רחל מתנדבת מזה 8 שנים בעמותת תהל"ה – ארגון הורים למען הורים לילדים מהקהילה הלהט"בית. רחל מנחה קבוצות הורים, מלווה ומכשירה את מתנדבי תהל"ה להקמת קבוצות בכל הארץ. בדבקות ובעקביות פועלת להעלאת הקהילה הלהט"בית למודעות הציבורית ברמה העירונית והארצית. היא מעורבת בפעילות להקניית ידע בנושא לצעירים ולמבוגרים ומסייעת להורים ולצעירים חברי הקהילה בהתמודדות, בלבטים ובפתרון דילמות.
לפני שלוש שנים הקימה את פורום הקהילה הגאה בשיתוף עירית כפר סבא ובמסגרת זו פועלת עם הרשות ועם ועדות הכנסת לקידום נושאים הקשורים לרווחה ולשוויון זכויות. כיום כיו"ר הפורום מעורבת באירועי חודש הגאווה, בקיום מצעד הגאווה בעיר ובהכנת תכניות עבודה בתחום החינוך, הרווחה והתרבות. בזכות פועלה היא תורמת לפיתוח סבלנות וסובלנות ולקבלת השונה בחברתנו ומצליחה לסחוף אחריה רבים הרואים בהתמדתה מודל לחיקוי הן במרחב העירוני והן בארצי.
רחל פעילה בפרויקט "הסיפור האישי שלי" בשיתוף עמותת "חושן", שנועד להגביר את המודעות בנושא הלהט"בי ולהנגיש לקהל את התהליך שההורים עברו מרגע יציאת הילד/ה מהארון. כמו כן לוקחת חלק בפעילות "הורה בקפה" – מפגש של הורים לילדים להט"בים עם בני נוער באיג"י, ארגון הנוער הגאה.
בשל אישיותה הכובשת ואמונתה במטרה ,מצליחה רחל לחולל שינוי מהפכני ומסייעת להורים ולמשפחות רבות להתגבר על משברים .
רחל אישה צנועה, בעלת דרך ארץ, מסורה, בעלת לב רחב וחדורת שליחות באופן מעורר השראה.


עידו יצחקי
עידו מתנדב כ- 7 שנים כראש שבט הצופים רכ"ס בכפר סבא.
עידו מנחה קו חינוכי מרכזי בשבט, מכיר כל ילד בשכבות בוגרות (שכב"ג) ואת רוב החניכים בסניף.
עידו כמו "אבא" של השבט, דואג ועוזר לכולם ומעניק תחושת שייכות.
לצד חוש ההומור המפותח ולצד חיוך זורח, מצליח עידו להוביל את הנוער לעשייה חברתית משמעותית על פי כל ערכי היסוד של התנועה.
במהלך כהונתו צמח השבט וגדל מ- 500 ל-900 חניכים. בנוסף הקים את שבט "שליט" בשכונה הירוקה המונה עוד כ- 500 חניכים.
עידו איש מדהים, מתנדב מכל הלב והנשמה עם אכפתיות והרבה אהבה לנוער ומקדיש ימים כלילות למען השבט ולהצלחתו.
עידו אהוב מאד על חניכי שבט רכ"ס כפר סבא ועל הוריהם ומסירותו והתמדתו הם דוגמה ומופת.
מחויבותו לילדים, להורים ולפעילות הסניף מעוררת השראה וכל פעולותיו נעשות באחריות, בשקט, בצניעות ואהבה גדולה.


אביבה שרייבמן

אביבה חברת ארגון "מועדון שרון", מתנדבת בלתי נלאית למעלה מ-30 שנה וחייה מוקדשים לנתינה למען הקהילה.
במסגרת זו לקחה חלק פעיל בחלוקת מזון, חלוקת ספרי לימוד, טרמפיאדה לחיילים, סדר פסח לעולים, אירועים לגיוס כספים, התנדבות בשעת חירום וזו רק ההתחלה...
אביבה התנדבה בפגיית בי"ח מאיר וממשיכה להתנדב ביחידת פניות הציבור שם. מתנדבת עם חוסים במפעל שיקומי מע"ש ומסייעת להם בעבודתם ובלימוד קרוא וכתוב ומשמשת להם כחברה.
ביחד עם תלמידי תיכון "כצנלסון" מתנדבת בפרוייקט "אבני נגף", המנציח את זכרם של נספי השואה, ועבורו קיבלו אות הוקרה מ"יד ושם".
אביבה ליוותה עולה חדש בן 8, סייעה בגיוס כספים עבורו למימון לימודי פסנתר ועד היום מלווה אותו בדרכו המוזיקלית.
מפעל חייה של אביבה הוא פעילותה למען העדה האתיופית והיא מלווה אותם מאז עלייתם ארצה. היא סייעה, תמכה וליוותה אותם בסבכי הביורוקרטיה, פתרה בעיות ושימשה בעבורם אם חמה ואוהבת. במסגרת "בית אברהם" ערכה מסיבות בחגים, ארגנה טיולי משפחות, רתמה חברים רבים למען גיוס מלגות לימודים וערכה תערוכות להצגת העבודות וחשיפת האמנות האתיופית.
כיום מתנדבת גם בבית הקהילתי למשפחות מיוחדות. במועדונית "קדימה" לילדים בסיכון היא יוזמת פעילויות, מכינה כריכים לילדים ונמצאת בכל זמן למען כולם.
אביבה היא דמות למופת, בעלת נתינה ללא סייג, מעורבותה ומחויבותה לקהילה מעוררים השתאות והשראה.


מאיר אהרוני
מאיר החל את התנדבותו לפני 15 שנים, כשהצטרף למועדון "רוטרי" בכפר סבא ונמנה עם החברים הפעילים והבולטים. בהמשך שימש כנשיא המועדון, וביחד עם חבריו הפעיל כ-20 פרוייקטים למען הקהילה.
בשנת 2014 נבחר לחבר הנהלה במועצת ארגוני המתנדבים, והוא פעיל בה עד היום, בעיקר בתחום גיבוש כל ארגוני המתנדבים בעיר.
בשנת 2015 הצטרף לעמותת "קרן סיוע לנזקקים" המסייעת למשפחות בשעת משבר.
מאיר הצליח לגייס עבור הקרן תרומות בסכום נכבד וגם עשרות מחשבים אישיים, שנתרמו לילדים ממשפחות מעוטות יכולת. מאיר ורעייתו שרה תרמו מאות ספרי ילדים ורומנים מפרי עטה.
בשנת 2016 נבחרו לייצג את כפר סבא במשלחת תרבות לעיר התאומה ויסבאדן שבגרמניה.
מאיר פעיל בוועד המנהל בחוג היוצרים בעיר, ומרצה בהתנדבות לארגונים ולמוסדות בנושא "סופרים וספרים ישראליים".
מאיר מהווה דמות מופת בכל הקשור לחוליות החלשות בעיר. התמדתו ונחישותו ראויות לכל שבח.
מאיר איש רוח, עדין נפש עם נתינה ולב רחב, צניעותו ונועם הליכותיו חודרים ללב כל אדם.


נתן אזון

נתן אזון, בן 90, מתנדב למעלה מ- 50 שנים.
נתן, שעלה עם משפחתו ממצרים בשנת 1935, הוא תושב כפר סבא משנת 1936.
איש חינוך ותיק בכל רמ"ח איבריו, מוכר ומוערך. כבר כנער צעיר הדריך בהתנדבות בתנועת "הנוער העובד והלומד" והוביל עם חבריו להקמת הקן הראשון בעיר.
ב- 1944 התנדב לגדודי הנוער (גדנ"ע) של ה"הגנה", ואחר כך הצטרף לחטיבת אלכסנדרוני שפעלה להגנת ישובי השרון.
לאחר השרות הצבאי החל לעסוק בהדרכה ובחינוך של ילדי עולים, ביניהם ילדים מעליית מרבד הקסמים בפרדסיה וילדים משארית הפליטה מאירופה בפרדס חנה.
מאז הפך את העיסוק בחינוך למקצוע ולאורח חיים וכל חייו עסק בהוראה וחינך דורות רבים.
במקביל הקדיש את מרבית זמנו הפנוי להתנדבות למען הזולת ולמען קידום נושאים בחיי הקהילה בעיר. נתן התנדב 20 שנה במשמר האזרחי וביחידת התנועה המשטרתית, היה גם יו"ר סניף "יד שרה", ומאוחר יותר הרצה ב"יד שרה" בשיקומון למען נכים ומוגבלים.
כמו כן סייע רבות לתלמידים שהיו זקוקים לתגבור בלימודים והיה פעיל בהסתדרות המורים לטובת מורי העיר.
נתן, כשמו כן הוא, את הכוח לתת שאב מן הנתינה. מתחת למעטה הרצינות של נתן, מסתתרת נפש רגישה, לב ענק, אחריות חברתית, דבקות בעשיית חסד, מסירות ונתינה גדולה מאד.


שמעון ללוש

שמעון, חבר ארגון "האגודה למען הסרטן" מתנדב בסניף כפר סבא מזה 54 שנים.
כחלק מהמאבק הלאומי נגד מחלות הסרטן, סייע שמעון בכל השנים בכל המטרות שהציב הארגון.
שמעון היה שותף בהקמת דוכני הסברה ברחבי העיר, פעיל מידי שנה בתכנון ובקיום יום ההתרמה הארצי, כיתת רגליו מדלת לדלת, סייע בביקורי בית אצל חולים, היה שותף לקיום הרצאות הסברה בגנים ובבתי ספר. כמו כן סייע בפתיחת קבוצות תמיכה לחולים, מחלימים ובני משפחותיהם.

במסגרת פרוייקט ח.י.ל למען אורחות חיים בגיל השלישי קיים בדיקות שמיעה וראייה לאזרחים ותיקים.

שמעון, אדם צנוע ועניו, בעל נועם הליכות ודרך ארץ, העדיף תמיד להיות מאחורי הקלעים, אך יודעי דבר יעידו עליו שתרומתו למען הקהילה לא תסולא בפז.
שמעון אינו מכיר מילת סירוב, תמיד מוכן לקבל כל מטלה, קטנה כגדולה, נרתם לכל משימה בחיוך ובאהבה.


סטיב (סטפן) פרידמן

סטיב מתנדב למעלה מ-40 שנים במספר רב של ארגונים מתוך אהבת האדם.
ב-1980 הקים את סניף עולי בריטניה ושימש כיו"ר במשך 3 שנים, במקביל הצטרף למשמר האזרחי לפעולות ליליות והתנדב שם במשך 31 שנים.
באותה שנה החל להתנדב בסניף "יד שרה" בכפר סבא, המעניק שירות להשאלת ציוד רפואי לחולים. כרואה חשבון במקצועו לקח על עצמו לנהל את החשבונות ואת הדוחות השנתיים של הסניף. כמו כן הגיע לביתם של מרותקי בית וסייע להם עם הציוד השיקומי הנדרש.
מ- 2002 עם פתיחת השיקומון, מועדון חברתי לאנשים שנפגעו בתאונות דרכים וממחלות, הוא  קניין המזון, ומידי יום שישי עסוק באיסוף תרומות מזון, פירות וירקות מהשוק עבור ארוחות הבוקר והצהריים לבאי השיקומון.
במסגרת ארגון "עזרה" - ארגון דוברי אנגלית, מסייע סטיב לתלמידים חלשים ומצטיינים במתן שיעורי אנגלית בבתי הספר בעיר, מדריך סטודנטים להוראה וגם מלמד אנגלית בשיקומון.
משנת 1985 מאמץ חיילים בודדים ומסייע בקליטתם בארץ. הקשר איתם נמשך לאורך שנים, והם מוזמנים לארוחות שבת וחגים. כמו כן אימץ שני ילדים מפרוייקט "נעלה" וכל השנים שמר על קשר איתם.
סטיב אדם צנוע, ברוך כישרונות ורב עשייה, איש חסד אמיתי, הרואה את ייעודו בעזרה לאנשים ובשיפור איכות חייהם.

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד