כבוד בחינוך: משלחת של אנשים חינוך מרחבי העולם הגיעה לכפר סבא לביקור לימודי
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כבוד בחינוך: משלחת של אנשים חינוך מרחבי העולם הגיעה לכפר סבא לביקור לימודי

6/06/2019

 

בית הספר היסודי ע"ש א.ד. גורדון בכפר סבא נבחר להדגים בפני משלחת מיוחדת מטעם משרד החוץ, חדשנות ויזמות המתקיימים בו, בהובלת מנהלת בית הספר גילה בן יוסף.

 

המשלחת מבקרת בבית הספר גורדון

המשלחת בבית הספר ע"ש א.ד. גורדון (צילום: פרטי)


משלחת של אנשי חינוך מרחבי העולם, מטעם משרד החוץ, הכוללת אושיות חינוכיות רמות דרג ומעלה הגיעה לבית החינוך ע"ש א.ד. גורדון בכפר סבא. המשלחת כללה 18 בעלי תפקידים בכירים בתחום החינוך, ביניהם סגני שרים, שרים וחברי ממשלה מדר' סודאן, מקניה, מהודו, מסינגפור, מתאילנד, מסרביה, מאינדונזיה, מגוואטמלה, מבולגריה, מקמרון, מסין, מהפיליפינים, מאזרבאיג'אן, מאלבניה, ממנגוליה ועוד.


את הביקור יוצא הדופן, שהתקיים בכפר סבא יזמה המש"ב – סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל במשרד החוץ. המש"ב מופקד על שיתוף הפעולה והתמיכה שישראל מושיטה למדינות מתפתחות ברחבי העולם. במסגרת המש"ב נערכים בארץ מספר רב של הכשרות בין-לאומיות לאנשי מקצוע ממדינות מתפתחות, אשר מטרתן לחלוק ולחשוף את הידע הישראלי בנושאים שונים.


מטרת הביקור הייתה לחשוף את חברי המשלחת לתהליכי חינוך ליזמות וחדשנות במוסדות חינוך בישראל. גלית זמלר, יזמת שהכירה את פועלו של בית הספר בתחום וביצעה עימו ממשקים רבים, המליצה על בית הספר גורדון כבית ספר פורץ דרך וכמדגים חדשנות מהשיקולים הבאים: בראש בית הספר עומדת מנהלת שיש לה חזון לגבי המיומנויות אותם בית הספר צריך להקנות לתלמידים, ומדובר במיומנויות הלקוחות מעולם היזמות והן משמעותיות להצלחת התלמידים בחיים, גם מעבר למסגרת החינוכית.


את חברי המשלחת קיבלה תזמורת בית הספר וחברי המשלחת נחשפו לשיעורים השונים הנלמדים בבית הספר בדרך חווייתית וייחודית, המותאמת ליכולות השונות של התלמידים ולמיומנויות הנדרשות מכל בוגר במאה ה-21. כך גם שמעו על "מעגלי השיח" המתקיימים בבית הספר ועל האג'נדה החינוכית שמוביל בית הספר, במסגרתה מובאת לידי ביטוי היזמות בחיי היום-יום. התלמידים הציגו את התהליך היזמי ואת מקצתם של היוזמות, ביניהם רובוט להשקיה ביתית, משגר לכדורגל, מתקן ידני לשטיפת ידיים, משקפנס – משקפיים עם פנס, פח נייד באמצעות רחפן, צמיד מקרר, קוד לאימוץ כלבים ואפילו כפפה חשמלית מחממת – תוצרי תלמידים משכבות שונות בבית הספר.


ראש העיר, רפי סער: "העיר כפר סבא מובילה את תחום החינוך ומקפידה ליישם תכניות לימוד חדשניות בבתי הספר, תוך עידוד התלמידים ליזמות ולמנהיגות. אני שמח שבכירי מערכת החינוך מארצות שונות בעולם, כמו גם סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל במשרד החוץ, מצאו לנכון לבחור בכפר סבא כמודל בתחום. אני סמוך ובטוח ששיתוף פעולה זה יביא ברכה לכל הצדדים. נמשיך להכניס תכנים פדגוגים ייחודיים ומובילים במערכת החינוך העירונית, ולהוות מודל ודוגמה לאחרים".


אורית ליבוביץ, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי:  "אגף החינוך רואה ערך בשיתופי פעולה ובחשיבה אחרת, במטרה להכין את הילדים למציאות המשתנה של המאה ה-21. עלינו לאפשר ולקדם רכישת מיומנויות מתחומים שונים, החל מיחסים בין אישיים, יכולת עמידה בפני קהל ועד יזמות וטכנולוגיה, על מנת לסייע לילד להצליח. הייחודיות של בית ספר גורדון כבית ספר המקדם יזמות וטכנולוגיה, מחדדת בקרב הילדים יכולות וכישורים, הרלוונטיים למציאות בעולם המשתנה, לחוות למידה אחרת, מעניינת ויצירתית".


מנהלת בית הספר, גילה בן יוסף: "האג'נדה החינוכית של בית הספר טומנת בחובה כישורים אקדמיים לצד כישורים חברתיים והם יחד נשענים על מיומנויות היזם. אנו פועלים באימון התלמידים שלנו ובהכנה שלהם לחיים בכלל. אנו מאמינים כי אימון התלמיד במיומנויות המאה ה-21 יעניקו לו גמישות מחשבתית, כישורי שיח, אוריינות מידע, אוריינות תקשוב וחשיבה, לצד פתרון בעיות ויצירתיות ועוד – כ"צידה לדרך". בית הספר פורץ דרך במודל המבוסס על חשיבה חדשנית בחינוך, המובילה ללומד עצמאי, פרואקטיבי מעורב ומוביל שינוי חברתי. התלמידים התרגשו מאוד מהביקור ושמחו על ההזדמנות להציג את היוזמות שלהם בפני אנשי חינוך מכל העולם, וכך גם לחשוף מקצת מהנעשה בבית החינוך ביום-יום. אנו מברכים כי משרד החוץ בחר בנו כבית ספר מדגים ונשמח לקדם הדדיות בלמידה שיתופית מעין זו עם בתי ספר נוספים בעולם. כולנו נצא נשכרים מכך". 
 
 
 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד