תומכים בישראל: מצעד העמים 2019 יתקיים בכפר-סבא
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תומכים בישראל: מצעד העמים 2019 יתקיים בכפר-סבא

12/06/2019

 

העיר כפר סבא מצטרפת לעשרות ערים ברחבי העולם, בהן מתקיים המצעד.


ראש העיר רפי סער: "זהו מפגן תמיכה חשוב במדינת ישראל. עלינו להילחם בתופעת האנטישמיות ולצעוד למען מטרה זו"

 

ביום חמישי, 20.06.19, יתקיים בכפר סבא מצעד העמים 2019, בשיתוף עם March of Life העולמית. מדובר במצעד המתקיים במדינות רבות בעולם, החל מפינלנד וכלה בפרו, שמטרתו לעמוד לצד ישראל ולהתנגד לאנטישמיות.

 

במסגרת הצעדה ייסגר רחוב ויצמן החל מהשעה 16:45 בקטע שבן רחוב תל חי לרחוב סוקולוב במסלול צפוני בלבד (ממזרח למערב) והרחובות הסמוכים לו. ציר ויצמן במסלול דרומי פתוח לתנועה ולכן תתאפשר התנועה ממערב למזרח. פתיחת הציר תתבצע בהתאם להתקדמות המצעד.

 

הזמנה למצעד העמים

הצעדה תתקיים בעיר בעקבות מפגשים מקדימים שנערכו בין ראש העיר רפי סער ומנכ"ל העירייה איתי צחר לבין בכירי התנועה. בצעדה המתוכננת צפויים לצעוד בני כל הדתות והלאומים, שיתאחדו למפגן תמיכה בישראל. המשתתפים שמגיעים ממדינות שונות באירופה ובעולם, יגיעו לירושלים יומיים לפני כן, יבקרו בערים שונות בצפון, בדרום ובמרכז הארץ, וייפגשו עם ניצולי שואה.

המצעד ייפתח בשעה 17:00, כשהתהלוכה תצא מבניין העירייה עד למקום קיום טקס מיוחד ברחבת היכל התרבות. הטקס, שייפתח במעמד ראש העיר רפי סער ונציגי הארגון העולמי, יכלול ריקוד הורה כפר סבא בשיתוף להקה מגרמניה, נאום של נציגת ארגון אקסודוס חנה אברוצקי, נאום של שורד שואה ויסתיים בשירת התקווה.

מצעד העמים מתקיים מדי שנה בעולם על ידי תנועת "מצעד העמים" בראשות היינץ ראוס, כשאת פעילות התנועה בישראל מנהל יגאל אבן זיו. התנועה הוקמה בגרמניה בשנת 2007, על ידי שרלוט ויובסט ביטנר, בשיתוף TOS Ministries הגרמני ויחד עם צאצאים של לוחמי הוורמכט, קציני SS וכוחות משטרה.

לתנועת שלושה מסרים עיקריים להטמעה בקרב רבים בעולם: לא לשכוח את השואה ולתת לניצולים להשמיע את קולם ולזעוק את זעקתם; שיקום היחסים בעולם וקירוב בין לבבות הצאצאים הן של הקורבנות והן של הנאצים; לבחור בצד של ישראל - לא לאפשר אנטישמיות מודרנית והתנגדות לקיומה של מדינת ישראל.

עד כה צעדו ב"מצעד העמים" מאות אלפי אנשים בכ-400 ערים ב- 20 מדינות בעולם, בשיתוף עם הקהילות היהודיות והנוצריות, כדי להשמיע קול נגד הגזענות, האנטישמיות ושנאת היהודים.

ראש העיר, רפי סער: "על העם היהודי מוטלת החובה לזכור ולא לשכוח לעולם את זוועות הצורר הנאצי, לתעד את זיכרונות הניצולים ולהילחם נגד תופעת האנטישמיות והגזענות. אני גאה שהעיר כפר סבא מצטרפת לערים רבות ברחבי העולם וקוראת להיאבק על זכותה קיומה של המדינה ונגד שנאת היהודים. זהו מפגן תמיכה חשוב, ואני קורא לכל התושבים לבוא ולהצטרף למצעד".

יגאל אבן זיו מנהל התנועה בישראל, "בשנים האחרונות ניכרת מגמה חמורה באירופה של עליית האנטישמיות על גווניה וגילויי האנטישמיות החדשה. מתקפות אלימות, פיגועים, 'נאומי שנאה' והפחד להיות מזוהה כיהודי בציבור, הפכו בימים אלו לנורמה החדשה, עלינו להילחם באירועים אלו בתוקף ולהשמיע את קולנו".

 

*להתאמות נגישות פרטניות יש לפנות בטל. 09-7649164 מייל nofarm@ksaba.co.il

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד