מחזקים את הקשר עם התפוצות: 34 סטודנטים יהודים מאוניברסיטת אוהיו התארחו בכפר סבא, במסגרת תוכנית של הסוכנות היהודית
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מחזקים את הקשר עם התפוצות: 34 סטודנטים יהודים מאוניברסיטת אוהיו התארחו בכפר סבא, במסגרת תוכנית של הסוכנות היהודית

29/07/2019

מפגש עם משלחת הסטודנטים במרכז קיפוד

תמונה מהמפגש המשותף שהתקיים במרכז קיפוד

 

34 סטודנטים הלומדים באוניברסיטת אוהיו (כאשר הפעם רובם מקולומבוס, העיר התאומה של כפר-סבא), התארחו בסוף השבוע בכפר סבא, במסגרת שהייתם בישראל. הסטודנטים  נמצאים בישראל שמונה שבועות במסגרת תוכנית "אונוורד ישראל" של הסוכנות היהודית, ומתמחים כל אחד בתחום לימודיו.

 

"אונוורד ישראל" היא תוכנית שתכליתה להביא לישראל למשך ששה ועד עשרה שבועות, צעירים יהודים שמבקשים להכיר את ישראל בצורה מעמיקה.
התוכנית מציגה מגוון הזדמנויות למשתתפיה, באמצעות התמחות, התנדבות, לימודי יהדות, לימודים אקדמיים ומלגות, היוצרים יחד חוויה מעשירה בעת השהות בישראל וחיבור בלתי אמצעי לישראלים.

 

ביחד עם מרכז הצעירים של עיריית כפר-סבא, חברי ועדת היגוי של שותפות כפר-סבא-קולומבוס, רואיינו טרם הגעת המשלחת מועמדים לאירוח הסטודנטים מארה"ב, ואותרו צעירים ששמחו לארח בבתיהם את הסטודנטים לסוף שבוע.

 

מפגש עם משלחת הסטודנטים במרכז קיפוד

תמונה מהמפגש המשותף שהתקיים במרכז קיפוד


במסגרת האירוח בעיר, התקיימו שני מפגשים משותפים של המארחים והאורחים, תחת הנהגתו של מנהל השותפות אבי כגן. המפגש הראשון התקיים ביום שישי במרכז קיפוד בעיר, עם הגעתם של הסטודנטים מארה"ב. המפגש התקיים לצלילי מוזיקה שמחה ומרקידה, וכלל אכילת פלאפל יחד.


בסיום האירוח לאורך סוף השבוע התקיים מפגש קבוצתי שני במוצאי שבת, בהנחייתו של חבר ועדת ההיגוי עומר גבעתי, ושכלל שיחת סיכום.


ראש העיר, רפי סער: "העיר כפר סבא מעודדת ומחזקת את הקשר בין הקהילה הכפר-סבאית ליהדות התפוצות. במסגרת זו, מגיעות משלחות שונות לעיר ומתארחות את התושבים. אנו מקבלים בברכה את הסטודנטים המגיעים לעיר ושמחים לארח אותם בכל הזדמנות".


אליזה רגב, מתאמת ועדת ההיגוי כפר-סבא קולומבוס: "אנו מאוד רוצים שיתקיים קשר מתמשך גם בעתיד בין הצעירים מקולומבוס והצעירים מכפר-סבא, ואנו מתכננים עוד מפגש  - הפעם טיול משותף בירושלים בהדרכת שני מדריכים - מורה דרך ישראלי ומורה דרך פלסטיני, כאשר אנו תקווה כי המשלחת הבאה תצא מכפר סבא לקולומבוס".

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד