מוכנים בעורף: כפר סבא במוכנות גבוהה לחירום
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מוכנים בעורף: כפר סבא במוכנות גבוהה לחירום

30/07/2019

 

תרגיל המדמה נפילות טילים במרכז העיר ופגיעה בתשתיות בהובלת פיקוד העורף העלה: עיריית כפר סבא נמצאת במוכנות גבוהה לחירום וזכתה לציון המקסימלי – טוב מאוד.

 

שי זייד

מנהל אגף הביטחון שי זייד


עיריית כפר סבא נמצאת במוכנות גבוהה לחירום (מהטובות ביותר שיש בארץ) – כך עולה מסיכום תרגיל שהתקיים בעיר. במהלך התרגיל תורגלו יחידות העירייה בתרחיש שהוכן ע"י מנהלת התרגילים של פיקוד העורף, רשות החירום הלאומית ונציגי משרדי הממשלה. בתרגיל לקחו חלק כל חברי מטה החירום העירוני בראשות סגן ראש העיר דני הרוש, מנכ"ל העירייה איתי צחר, מנהל אגף ביטחון שי זייד ומנהל מחלקת היערכות לשעת חירום, אורי טל.

 

אורי טל

מנהל מחלקת היערכות לשעת חירום אורי טל


מטרת התרגיל הייתה לבדוק ולשפר את מוכנות העירייה לאירועי חירום בכלל ולתרחיש מלחמה בפרט. התרגיל דימה תרחיש מלחמה בשתי חזיתות: חזית דרומית (עזה) וחזית צפונית (חיזבאללה), כאשר תמונת המצב דימתה את היום השישי למלחמה לאחר שביום הקודם נפל טיל במרכז העיר, אשר פגע במתקן של חברת החשמל וגרם להפסקת חשמל מתמשכת בחלקים נרחבים בעיר. במהלך התרגיל שנוהל ממרכז ההפעלה העירוני, נדרשו יחידות העירייה לתת מענה לנפילות טילים נוספות ברחבי העיר ולטפל באירועים של פגיעה בנפש, רכוש ותשתיות. בנוסף תורגלה קליטת תושבים מפונים מדרום הארץ. התרגיל בחן את שיתופי הפעולה בין יחידות העירייה השונות ופעילות משותפת עם פיקוד העורף, משטרת כפר סבא, כיבוי והצלה ומד"א.


לדברי מאיר מחלוף, מנהל תחום רשויות מקומיות במחוז מרכז של רשות החירום הלאומית, "הרשות מתורגלת בנושא ברמה גבוהה והתוצרים היו טובים מאוד".

מחלוף הוסיף ואמר: "אני מבקש להביע את הערכתי המלאה לסגן ראש העיר, למנכ"ל העירייה, למנהל אגף הביטחון ולכל בעלי התפקידים שהשתתפו, על ההיענות, ההכרה בחשיבות ההיערכות לחירום ועל הובלת התהליכים".


סגן ראש העיר, דני הרוש: "עיריית כפר סבא מייחסת חשיבות רבה למוכנות העורף לכל תרחיש ובכל עת ופועלת כל הזמן על מנת לשפר את תפקודה. התרגיל נוהל במקצועיות על ידי כל הגורמים הרלוונטיים בעירייה והעיד על מוכנותה של העיר לעתות חירום, ועל שיתוף הפעולה ההדוק בין כל הגורמים. אני מודה לכל העובדים והמשתתפים בתרגיל החשוב שהתקיים ועל ריכוז וניהול הנושא בדרך הטובה ביותר".


מנכ"ל העירייה, איתי צחר: "מוכנות לחירום היא משימה בעלת חשיבות עליונה בעבודתנו הציבורית ונמשיך לפעול ולשפר כל העת. אנו פועלים כל השנה באימונים, תרגולים והיערכויות לשעת חירום ואני שמח לראות שמאמצינו זוכים להערכת הגורמים המקצועיים האמונים על החירום בישראל".


מנהל אגף הביטחון , שי זייד: ההערכות לחירום מהווה מרכיב מרכזי בעשייה העירונית בכלל ובפעילות אגף הביטחון בפרט. התרגיל הביא לידי ביטוי תהליך מתמשך ורציף של הכנות ותרגולים המתבצעים  בשיתוף כל יחידות העירייה, מתנדבים וכוחות הביטחון. ברצוני להודות לאורי טל מנהל מחלקת הערכות לשעת חירום על פעילותו במשך שנים לשיפור רמת המוכנות של העיר להתמודדות עם מצבי חירום.

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד