יום נטיעות מיוחד בעיר - 150 עצים חדשים יינטעו בשכונת הדרים החדשה
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

יום נטיעות מיוחד בעיר - 150 עצים חדשים יינטעו בשכונת הדרים החדשה

22/09/2019


נטיעת העצים תתקיים השבוע במסגרת יום נטיעות מיוחד להעלאת המודעות הסביבתית להצלה ולשמירת כדור הארץ ואסון האמזונס

 

ביום רביעי, 25.09.19, יתקיים בכפר סבא יום נטיעות מיוחד, במסגרת העלאת המודעות הסביבתית להצלה ולשמירת כדור הארץ, והעלאת המודעות לאסון האמזונס, במסגרתו פרצו בחודש האחרון אלפי שריפות, שכילו שטחי יער עצומים – מה שעלול להוביל לפגיעה עולמית נוספת.

 

עצים חדשים שניטעו בעיר

עצים חדשים שניטעו בעיר


במסגרת המאמץ העולמי לשמירה על כדור הארץ, התחייבה עיריית כפר סבא לשתול ברחבי העיר כ-1,000 עצים חדשים, כאשר כבר בשבוע הבא יינטעו כ-150 עצים חדשים בשכונת הדרים החדשה, שיצטרפו למאות עצים אחרים שכבר ניטעו, עד הגעה ליעד השנתי של 1,000 עצים חדשים בעיר, בכל שנה.


מדובר ביוזמה ייחודית לכפר סבא, בהובלת אגף חזות העיר וביוזמה של מחלקת גנים ונוסף, בראשות עירית מויאל.


מטרת נטיעת העצים היא הגדלת ההצללה במרחבים העירוניים לרווחת הציבור, כמו גם הגדלת כמות החמצן, שיפור אקוסטיקה וצמצום רעשים, הגדלת הנוף הירוק של העיר והעלאת המגוון הביולוגי – ובין היתר משיכת ציפורים להקמת בתי גדול.

 

עצים חדשים שניטעו בעיר


לפי נתונים של המכון הלאומי של ברזיל לחקר החלל, מספר השריפות ביערות האמזונס הגיע השנה למספר חסר תקדים של כ-73 אלף שריפות ביערות ברזיל, יותר ממחציתם באזור האמזונס. יותר מ-9,500 שריפות פרצו רק בחודש אוגוסט האחרון, כאשר במשך שלושה שבועות בער יער האמזונס ועשן כבר היתמר באזור.


מדענים מזהירים שהשריפות ביערות האמזונס, שמייצרים 20 אחוז מהחמצן באטמוספרה שלנו, עלולות לפגוע קשות במלחמה בשינויי האקלים. בנוסף, האמזונס, המכונה "הריאות של כדור הארץ, מכיל 20 אחוז מאספקת המים המתוקים וסופח עד 140 מיליארד טון פחמן מהאטמוספירה, ובכך מאט את קצב ההתחממות הגלובלית. אחד מכל 10 יצורים חיים על פני כדור הארץ - מתגורר באמזונס. יגוארים, קופים, דו-חיים, חרקים, ציפורים וגם, כנראה, מינים שהאדם עדיין לא גילה. באזור יש יותר מ-40 אלף סוגי צמחים, שחלקם משמש לתעשיית התקופות, ובאזור חיים מיני בעלי חיים שונים, כגון קופים, יגוארים, חרקים, ציפורים ודו חיים.


לדברי בכירים במכון, 99 אחוז מהשריפות הן מעשה ידי אדם, של הצתות לטובת פעילות חקלאית, שיצאו מכלל שליטה, ומומחי אקלים מגדירים את האסון באמזונס כאחד מאסונות האקלים ביותר בהיסטוריה.


חשוב לציין, כי באחרונה זכתה העיר כפר סבא בציון הגבוה ביותר במסגרת מיזם מיוחד של משרד החקלאות – "ניהול היער העירוני" לעידוד טיפול בעצים במרחב העירוני.


מדובר במיזם שקרא לרשויות לבצע סקרים ומיפוי עצים בעיר, ולפתח תוכניות מקצועיות לטיפול בהם,  כאשר עיריית כפר סבא פיתחה טכנולוגיה מיוחדת, שמרכזת את כל בסיס הנתונים, הנאספים על ידי אגרונומים ואנשי מקצוע, ושממנה נגזרות כל התוכניות בהיבט של טיפול בעצים בעיר והוצאתן לפועל. הטכנולוגיה כוללת ביצוע סקר עצים נרחב, שהתבצע במהלך השנה האחרונה ושמדי שנה יתווספו לו נתונים נוספים, איסוף כל הממצאים, בחינתם ובחינת מצב העצים בעיר, הסקת מסקנות, וקביעת המלצות ודרכי הוצאה לפועל בכל הנוגע לטיפול בעצים בעיר.

 

צוות מחלקת גנים ונוף לאחר הזכייה במיזם, עצים חדשים שניטעו בעיר


מנהלת מחלקת גנים ונוף, עירית מויאל: "ביישום רעיון זה אנו מקטינים את  החום העירוני, מגדילים את כמות החמצים, סיפוח מזהמים ועודפי פחמן דו חמצני, וזאת בנוסף ליתרונות נוספים, המסייעים לסביבה ולתושבים. בפעולה זו אנו משפרים את הסביבה לטובת תושבי העיר".

(צילומים: עיריית כפר סבא)

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד