ככה זה כשיש שתיים: "דואט" – שתי תערוכות יחיד חדשות בבית האומנים כפר סבא
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ככה זה כשיש שתיים: "דואט" – שתי תערוכות יחיד חדשות בבית האומנים כפר סבא

3/11/2019


התערוכות של האומניות ברוריה צימרמן וורדה בר ניר כוללות קולאז'ים מרהיבים וביטוי על בדי ציור של הנוף האורבני

 

שתי תערוכות יחיד חדשות יוצגו  במקביל  בבית האומנים כפר סבא בין התאריכים 29.10-9.11. התערוכות, שיוצגו במקביל, נפתחו בפתיחה חגיגית ביום חמישי 31.10.19,  ויכללו בין היתר הרצאה של עמלי מלי ברזילי בנושא "פרחים באומנות הישראלית" ושיח גלריה עם שתי האומניות ועם אוצרת התערוכות, אביה ממון.

 

ציור מהתערוכה

ברוריה צימרמן, ציור מתוך התערוכה

 

ציור מהתערוכה

ורדה בר ניר, ציור מתוך התערוכה


פירוש המושג "דואט"– יצירה מוזיקלית לשני מוזיקאים. בתערוכה זו נלקח המושג דואט בהשאלה, והתערוכה נקראה כך מאחר שהיצירות המוצגות יועדו לביצוע בידי שתי אומניות אשר המכחול הוא כלי הנגינה שלהן, בדומה לשרביט מנצח על תזמורת. ביצירותיהן ניתן למצוא "סימפוניה" של תכנים, צבעים ומקצבים.


ברוריה צימרמן וורדה בר ניר מציגות שתי תערוכות יחיד עם תכנים שונים, פרשנות שונה וראיה אחרת של המציאות.
בדו השיח בין השתיים, משני עברי הקיר בשני האולמות של בית האומנים, מתקיים המתח בין טבע לאורבניות מואצת בחיים המודרניים.


מקור ההשראה לציוריה של ברוריה צימרמן הם נופי הטבע של ארצנו והפסטורליה של כפר ביאליק, בו נולדה וגדלה. השדות, העצים, המרחבים והים, הדר הטבע שמסביב - הוא הכוח המוביל בציוריה: האור החודר דרך ענפי העצים, הצללים שמופיעים ומשרים סוג של מסתורין ויוצרים אווירה רומנטית רבת אופטימיות. צימרמן אוהבת את החומריות שבטקסטורה ומשתמשת מלבד צבעי שמן, אקריל, דיו ופסטל - גם בחומרים בעיקר מן הטבע, כמו חול, צדפים עלים, ענפים, קליפות עצים – מה שבא לידי ביטוי לדוגמה בציור האיקליפטוס המוצג בתערוכה  – העץ המסמל יותר מכל את תקופת ייבוש הביצות מתקופת הקמת המדינה.


אחד המאפיינים החשובים של ציוריה הוא שילוב קולאז'ים המעשירים את הציורים ומהווים חלק מרתק, המשתלב בצורה מושלמת בתוכן המצויר. כאלו יש בחלק מציורי החופים, הנופים והפורטרט שלה.


סדרה נוספת אותה מציגה צימרמן מתארת צדפים ומצוירת בסגנון שונה לגמרי, תוך מבט Close Up על פרטים מתוך חופי ים, כמו צדפים ורמיזות של צדפים, שבחלקם צורות אמורפיות בקו זורם וצבעוניות חמה ומתחלפת.
ציוריה מאופיינים בצבעונות נעימה ובהרמוניה מלאה בין אדם וטבע.


בתערוכתה של ורדה בר ניר, המגיבה כיוצרת להתרחשויות ולאירועים, מבט רטרוספקטיבי על עבודותיה מהשנתיים האחרונות.


בר ניר מביאה לידי ביטוי  על בדי הציור את הסערה של הנוף האורבני, הנוגס בעבר ההולך ונעלם שבסביבתה. היא נעה בקוטביות בין אקספרסיביות מתפרצת - המתבטאת בבחירת המצעים (לעיתים קרובות קנבס שכבר צויר עליו או קרטון), בצבעוניות עזה, בתהליך של הוספה, גריעה, או חריטה על הצבע הטרי – לבין קו רגיש, עדין ורגוע, האוצר בתוכו אנרגיה חבויה. בר ניר מנסה לתפוס עולם חולף וחמקמק מתוך רגש ודמיון החבויים בתוכה.


בין  ציוריה נמצאות גם יצירות על גבול המופשט, בהם שדות הצבע בוהקים בצבעי שמן, מערבולת של כרך סואן, עמודי חשמל אפלים ומאיימים, בצבעי מים בשחור לבן, וגם ציורים בצבעי אקוורל רכים ונוסטלגיים, לעולם הולך ונעלם של בתי כפר ישנים. כן יוצגו גם עבודות עדינות בדיו שחור ובמכחול סיני על נייר אורז דקיק.


מגוון העבודות שלה משקף את הסקרנות ואת הרצון לחקירה, המאפיינים אותה ואת יצירתה.


 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד