הקיוסק הירוק בכפר סבא
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הקיוסק הירוק בכפר סבא

27/11/2019


חניכי שבט שליט של תנועת הצופים בעיר פתחו במיזם חדש להעלאת המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה – הפעלת קיוסק ירוק, שהתשלום בו מתבצע בבקבוקי זכוכית ופלסטיק למיחזור

 

חניכי תנועת הצופים

חניכי תנועת הצופים בעיר. (צילום: פרטי)

 

יוזמה חדשה של חניכי שבט שליט של תנועת הצופים בכפר סבא: הקיוסק הירוק - קיוסק ייחודי שהוקם כחלק מפרויקט צוותי של חניכים מהשכבה הבוגרת של השבט, במטרה להעלות את המודעות לשמירה על איכות הסביבה וניקיון המרחב האישי של החניכים. הקיוסק פועל כל שבוע בימי שלישי, ימי הפעילות של השבט.


במהלך השבוע, בזמנם הפרטי, חניכי השבט אוספים בקבוקי זכוכית ופלסטיק ופחיות (מוצרים שיש להם פיקדון) ומביאים איתם לשבט את כל הבקבוקים שאספו במהלך השבוע, שם ניתנת להם האפשרות לשלם בבקבוקים בקיוסק, ובעצם ליהנות ממחיר מוזל של המוצרים הנמכרים בקיוסק.


הקיוסק הירוק נבנה על ידי חניכים ומדריכי השכבה הבוגרת מבמבוק וחבלי ציזל, שהם חומרים טבעיים וידידותיים לסביבה.


אחרי שהבקבוקים (המשמשים בעצם כשתלום בקיוסק) נאספים, הם נשלחים על ידי השבט למיחזור והתמורה הכספית המתקבלת עבורם משמשת לקניית מוצרים נוספים לקיוסק – כך שהמחזוריות נמשכת לאורך השנה ואף מביאה לחיסכון משאבים כלכליים.


מדובר במיזם אחד מבין מיזמים שונים בקרב תנועות הנוער בעיר בנושא איכות הסביבה, השנה בפרט ניתן לראות כי כל תנועות הנוער התחילו לבנות ולבצע יוזמות שונות בנושא איכות הסביבה, מתוך הבנה ומטרה לחזק את המודעות לנושא מגיל קטן, על מנת לעודד וליצור חברה עם אחריות חברתית לסביבה.

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד