מתקן חדשני וידידותי לסביבה לטיפול בגזם יוקם בכפר סבא
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מתקן חדשני וידידותי לסביבה לטיפול בגזם יוקם בכפר סבא

9/01/2020

 

עיריית כפר סבא, באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, בוחנות הקמה של מתקן סגור והיחידי בארץ מסוגו (בסטנדרט ובטכנולוגיה) לטיפול בגזם בסטנדרט המתקדם בישראל.


מדובר בתוכנית שהוצגה לראשונה בוועדת איכות הסביבה העירונית, במסגרתה נידון המכרז להקמת המתקן בסטנדרט אירופי, והיא תידון בהמשך עם התושבים, כיצד ליישמה באופן המיטבי.


המתקן, שיוכל לקלוט עד 6,000 טון גזם בחודש, עתיד לשדרג משמעותית את אופן איסוף הגזם במרחב העירוני ושינועו הלוגיסטי למתקני קצה, כאשר פעילותו תהיה חשמלית וידידותית לסביבה.


המשמעות: רחובות נקיים יותר וחיסכון של כמיליון שקל בשנה מהפחתת עלויות הטיפול בגזם ברחובות העיר – סכום שצפוי לגדול מדי שנה.


ראש העיר, רפי סער: "המתקן החדש שאנו בוחנים כעת את הקמתו, יאפשר לנו לקדם את המדיניות העירונית לשמירה על הסביבה ומרחב עירוני ירוק ונקי, וזאת תוך חיסכון כספי משמעותי בעלויות העירוניות, והכל תוך הליך שיתוף הציבור. חשוב להדגיש, כי המתקן יאפשר טיפול יעיל יותר בפסולת המוצקה ובגזם".


סגן ראש העיר ומחזיק תיק הקיימות והחדשנות, עילאי הרסגור-הנדין: "לאחר תהליך ארוך של בחינת הנושא מהבחינה הכלכלית והסביבתית ודיון עליו בוועדת איכות הסביבה, פתחנו בהליך שיתוף ציבור מול בעלי עניין ופעילי ציבור במזרח העיר. המטרה היא לעשות זאת באופן השקוף ביותר כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי הקמת תחנת מעבר לגזם ופסולת גושית, שתהיה הנקייה בישראל. ההשלכות על ניקיון הרחובות יהיו דרמטיות. בסוף התהליך נוכל להפריד את הגזם הנקי ממכונות כביסה, רהיטים וכדומה, להעלים את פינות הגזם ולהפוך את כפר סבא למובילה בארץ בתחום".


המתקן ימוקם בקצה הצפוני והמרוחק של העיר (אזור התעשייה כ"ס 50), כאשר תכנונו הסופי ייעשה בשיתוף עם גורמי מקצוע בעיר ותושבים, וכן יהיה תחת בקרה תפעולית שוטפת של החברה הכלכלית.


הזוכה במכרז יתחייב להקים את המתקן על חשבונו, וזאת כנגד זיכיון להפעלת המתקן לתקופה של 15-10 שנים.


חשוב לציין, כי המתקן, שיקלוט את הגזם העירוני, יקצוץ אותו וישגר אותו למתקן קומפוסט יהיה מתקן ייעודי סגור ויופעל תחת פיקוח הדוק ובכפוף לתנאים מוגדרים מראש: מתקן נקי, ללא רעש, ללא ריח וללא שום מפגע אוויר או כל מפגע אחר. כמו כן, חומרים אחרים שיגיעו למתקן (דוגמת קרטון) יופרדו במקום ויועברו למתקן מיחזור מתאים.

 

ניתן לפנות בשאלות או לתיאום פגישה בנושא עד יום 22.1.2020 במייל: liatp@ksaba.co.il

 

עצים בפארק

עצים בפארק כפר-סבא


 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד