גנים מנגנים - מוזיקה קלאסית ושירה בצהרוני היול"א בכפר סבא
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

גנים מנגנים - מוזיקה קלאסית ושירה בצהרוני היול"א בכפר סבא

14/01/2020

 

מראה קסום נגלה בשבוע החולף למי שהגיע לצהרוני היול"א של החברה לתרבות הפנאי של עיריית כפר סבא: ילדי הגן הנרגשים יושבים במפגש עם הרכב נגנים מתוך תזמורת כפר סבא, ביניהם נגני כינור, ויולה וצ'לו, מאזינים, חוזרים על תנועות המנחה, מקשיבים לסיפורי היצירות ושרים יחד עם ההרכב משירי נעמי שמר.

 

ילדי צהרון משמש במפגש עם הנגנים

ילדי צהרון משמש במפגש עם הנגנים. (צילום: עיריית כפר סבא)


לאחר חודשיים של הכנות עם צוות המובילות של גני החובה בעיר, שהוכשר ע"י מנהל התוכנית ד"ר דן שגיב - התחילו השבוע מפגשים עם הרכב כלי קשת מתוך התזמורת הקאמרית כפר סבא - סולני ישראל: כינור, ויולה, צ'לו ומנחה מקצועית ,המגיעים לגן ומבצעים מספר יצירות, ביניהן רונדו מאת באך, מארש מאת בטהובן, פרק מארבע העונות מאת ויואלדי, דהירת הסוסים מתוך ווילהלם טל מאת רוסיני, הדנובה הכחולה מאת שטראוס ולסיום - שיר ישראלי של נעמי שמר.


חברת המועצה ומחזיקת תיק התרבות, עו"ד עדי לוי-סקופ: "אני גאה ומברכת על הפרויקט המקסים. שיתוף הפעולה עם תוכנית הקונצרטים 'צלילי עמים' מאפשרת לנו להעניק לילדות ולילדי הגנים חוויה חינוכית ומוזיקלית ולעודד כבר מהגיל הרך צריכת תרבות מגוונת, מאתגרת, עשירה ומעמיקה. אני מבקשת להודות למנכ"לית החברה לתרבות הפנאי שרון פז, מנהלת אגף הגיל הרך ורד קופלוביץ, מנהלת מחלקת מופעים וסל תרבות שרון שחורי, לד"ר דן שגיב מנהל התוכנית ולכל מי שתורם/ת להצלחתו של הפרויקט המקסים. אנו נמשיך ונפעל למען העמקת החינוך המוזיקלי בגנים, מתוך אמונה בחשיבותו ותרומתו הגדולה לצמיחה ולהתפתחות בגיל הרך ובכלל".


מנהלת אגף הגיל הרך בחברה לתרבות הפנאי, ורד קופולוביץ: "תוכנית צלילי עמים פועלת זו השנה השלישית בצהרוני היול"א של החברה לתרבות הפנאי בכפר סבא. התוכנית מביאה לילדי הגנים את מיטב הרפרטואר הקלאסי, ובמסגרתה לומדים הילדים את היצירות עם הצוות המוביל של שעות הצהריים ומתכוננים לקראת קיומם של שני מפגשים עם מוזיקה חיה בגן".


מנהל ומרכז התוכנית, ד"ר דן שגיב: "אני גאה להוביל עם צוות כפר סבא תוכנית ייחודית שכזו. באמצעות התוכנית אנו מבקשים להעמיק את שילובה של המוזיקה הקלאסית בחיי היום-יום בגן. מחמם את הלב לראות עשייה מוזיקלית כה ענפה ומשמעותית. הילדים מתרגשים ומצפים לקראת המפגש, מכירים את היצירות, תנועות ומקצבים שלמדו בגן, והנאתם הרבה מוכיחה את חשיבותה של התוכנית".

 


 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד