שותים, ממחזרים ותורמים לתלמידי בית הספר לחינוך מיוחד סאלד
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שותים, ממחזרים ותורמים לתלמידי בית הספר לחינוך מיוחד סאלד

22/01/2020

 

בכפר סבא חושבים ירוק: פרויקט מיחזור בבית הספר של החינוך המיוחד סאלד בכפר סבא לקח את תחום הקיימות צעד קדימה – אלפי פחיות ובקבוקים למיחזור שנאספו בבית הספר ישמשו לרכישת ציוד אקולוגי לבית הספר.

ממחזרים בבית הספר סאלד

ממחזרים בבית הספר סאלד בכפר סבא. (צילומים: עיריית כפר סבא)


ראש העיר, רפי סער: "העיר כפר סבא מובילה בתחום הקיימות בארץ, בין היתר כרשות מובילה בתחום המיחזור, בקידום תחבורה שיתופית, חיסכון באנרגיה, מעבר לכלים רב פעמיים בכל מוסדות החינוך ובצהרונים ועוד. האחריות לשמירה על כדור הארץ נמצאת בידיים שלנו, למען העתיד של ילדינו. אני מחזק את ידי צוות ההוראה והחינוך בבית הספר, וגאה בכל אחת ואחד מתלמידיו, על החשיבה היצירתית תוך שמירה על הסביבה. אני קורא לרשויות נוספות בארץ לחבור אלינו בפרויקטים הרבים אותם אנו מקיימים בכפר סבא".


מדובר בפרויקט מיחזור מיוחד במינו, המתקיים בבית הספר זו השנה השנייה - יוזמה סביבתית של איסוף בקבוקים ופחיות  לפיקדון, בשיתוף פעולה  עם תאגיד אל"ה, לטובת פרויקטים בבית הספר .


ליוזמה הברוכה בבית הספר שותפים כל אנשי הצוות החינוכי, התלמידים, ההורים , מרכז קיימות כפר סבא ובית הקפה ארומה בסמיכות לבית החולים "מאיר" בעיר, שנרתם לפרויקט ותורם לבית הספר בקבוקים ופחיות לצורך פרויקט המיחזור.

 

סל המיחזור שהוצב בבית הספר


במסגרת הפרויקט אף נתלה סל מיחזור גדול על גדר בית הספר, בו מונחים הבקבוקים והפחיות הנאספים על ידי התלמידים, הוריהם וצוות בית הספר, כאשר אפילו תושבים המתגוררים בסמוך, נרתמו בהתלהבות.


התלמידים, שמיחזרו בשנה האחרונה כ-3,000 בקבוקים ופחיות, לומדים מהי יוזמה סביבתית וקהילתית, מיון, ספירה וזיהוי, ובנוסף לומדים להכיר ממה עשויים מוצרים שונים.


התמורה המתקבלת ממיחזור הבקבוקים והפחיות משמשת את בית הספר לרכישת ציוד אקולוגי ולצורכי קיימות שונים בבית הספר.


מנהלת בית הספר, ורד בן דרור: "מיזם זה הינו נדבך משמעותי בעיצוב תחושת המסוגלות העצמית של תלמידי בית הספר. היכולת של התלמידים לראות הלכה למעשה את תוצאות ההתנסות האישית שלהם, מגבירה באופן ישיר את הציפיות שלהם להצלחה בהמשך ואת תחושת התרומה לקהילה בה הם חיים".

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד