יוצאים למסע שורשים של קהילת יוצאי אתיופיה בכפר סבא
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

יוצאים למסע שורשים של קהילת יוצאי אתיופיה בכפר סבא

18/02/2020

 

בימים אלו יוצא לדרך מיזם חדש בכפר סבא: מסע שורשים, במסגרתו מוזמנים תושבות ותושבי העיר בני העדה האתיופית לצאת למסע בסדנה מיוחדת שתיפתח, בעקבות השורשים המשפחתיים והקהילתיים.

 

חגיגת חג הסיגד בכפר סבא

חגיגות חג הסיגד בבית אברהם (צילומים: יפעת פאר)

 

מדובר ביוזמה משותפת של עיריית כפר סבא באמצעות המרכז הקהילתי בית אברהם, חברי הקהילה מהעדה האתיופית בעיר ו -TARASA – ארכיון אינטרנטי לשיתוף זיכרונות, שהוקם ויצא לדרך במכללת בית ברל.

 

ראש העיר, רפי סער: "השורשים מאין הגענו מובילים אותנו לאן נלך. שימור הזיכרונות האישיים, תיעוד הסיפורים של כל משפחה וקהילה, הם חלק בלתי נפרד מההווי היום-יומי של כל אחת ואחד מאיתנו, מהעבר שלנו ומהעתיד. אני מברך על היוזמה החדשה, ומזמין את תושבות ותושבי העיר ולהצטרף לסדנה ולהעלות על הכתב את הסיפורים המרגשים של בני משפחתם".

 

המיזם החדש מאפשרים לתושבים בני העדה האתיופית בכפר סבא לחקור, לתעד ולהנציח את ההיסטוריה האישית והמשפחתית, תוך הנגשת הסיפורים בדרך קלה ויצירת אוסף נרחב של כל סיפורי החיים של בני העדה המתגוררים בעיר.

 

הארכיון האינטרנטי מאפשר שיטוט חווייתי על מפה עולמית, בו כל נקודה היא סיפור אישי ומרגש. האתר נועד לחזק את הקשר בין הדורות, העצמת הזיכרונות ולאפשר מפגש בין קהילות וזיכרונות שונים, תוך יצירת קהילה עם מכנה אחד משותף.

 

מפגש החשיפה למיזם החדש יתקיים ביום שני 03.03.2020 במרכז הקהילתי בית אברהם ברחוב אלי הורוביץ 22.

 

בית אברהם הינו מרכז קהילתי בשכונת יוספטל במזרח העיר, המתאפיין בפעילות הקשורה למורשת, מסורת ורב תרבותיות ומשמש את בני העדה האתיופית בעיר בשימור ובהפצת המורשת הייחודית לקהילתם, כמו גם לאירועי שיא של הקהילה, בין היתר חגיגות חג הסיגד.

 

חגיגת חג הסיגד בכפר סבא

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד