תושבים רבים לקחו חלק במפגש התושבים לעיצובה של מערכת החינוך בעיר לשנים הבאות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תושבים רבים לקחו חלק במפגש התושבים לעיצובה של מערכת החינוך בעיר לשנים הבאות

14/05/2017

 

מפגש תושבים עירוני חגיגי במודל "מרחב פתוח" התקיים בהשתתפותם של 350 איש ביניהם- חברי מועצת העיר, מפקחי משרד החינוך, מנהלי בתי ספר, הורים, תושבים, נציגי הנהגת הורים, מנהיגות נוער, אנשי אקדמיה ועוד.

 


את האירוע פתחה מנהלת אגף החינוך, אורלי פרומן,  אשר ברכה את הנוכחים, הציגה את תפיסת החינוך ואת ייחודה של העיר כפר סבא כעיר מובילה הנמצאת בצמיחה ושינוי.  אורלי הציגה את המודל הייחודי של הערב שכלל שיח פתוח של הציבור במליאה ובשולחנות עגולים על מנת לתרום את חלקו של הציבור הרחב בגיבוש התפיסה החינוכית העירונית בשנים הבאות.


אחריה בירכה, אושרת גני גונן, מנכ"לית העירייה, שציינה את החשיבות להתאים את מערכת החינוך בעיר למציאות המשתנה ולצרכים המשתנים, שמחייבים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, שיטות לימוד חדשניות ועוד.
אושרת ציינה כי אגף החינוך בעיר מקדם תכנית האסטרטגית רחבת היקף ופורצת דרך בתחום החינוך בעיר  וזאת על מנת  לבחון את מערכת החינוך היום ולגבש חזון  ויעדים שיאפשרו להיערך מראש, לשפר, לקדם, ולייעל  את מערכת החינוך העירונית לרווחת ילדי העיר לשנים הבאות.


 לאחר שלב הברכות, הוזמן קהל הנוכחים להעלות סוגיות, בקשות  וציפיות בתחום החינוך, באמצעות מיקרופון שעבר  באולם בין הדוברים.


הנושאים הועלו תוך הנחייה מקצועית ומוסדרת של ד"ר איציק כהן, מנכ"ל מכון משאבי ידע שהיה שותף בתהליך. עשרות נושאים הועלו מצד קהל הנוכחים, תוך התלהבות רבה ונכונות להשמיע ולהשפיע. מטרת שלב זה הייתה, לזהות נושאי שיפור קריטיים בראיית ההורים, בני הנוער, הצוותים המקצועיים והאורחים במכלול התחומים.


 לאחר כשעה של העלאת נושאים במליאה , גובשו 16 נושאים מרכזיים לדיון בשולחנות העגולים במרחבי מבנה קריית ספיר. את הדיונים בשולחנות העגולים הנחו והובילו הדוברים בקהל שיזמו והציגו את הנושאים במליאה.


בין שאר הנושאים שנידונו במהלך הערב- חינוך מיוחד וצרכים מיוחדים, מסגרות ייחודיות ומבנה מגמות בחטיבה העליונה, פדגוגיות חדשות, הקמת מרכז יזמות, יצירת אקלים מכיל ומאפשר, הדרכת הורים, תרבות הפנאי, למידה חווייתית, העצמת צוותי חינוך, תשתיות ומרחבי חינוך, מבנה מערכת החינוך וביטול חטיבות הביניים, הגיל הרך ויול"א, הדתה, שיח פלורליסטי, שוויוני ומגדרי ועוד..


לאחר דיונים מרתקים ומעשירים, שנמשכו למעלה משעה, סוכמו התובנות בכל שולחן ושולחן וגובשו המלצות לפעולה.
כלל המיידעים שנאספו יוצגו בימים הקרובים באתר העירוני לעיון התושבים, וכן ישמשו כבסיס לדיונים בקבוצות משימה אופרטיביות שיתקיימו בשיתוף צוותי חינוך, קהילה ואנשי מקצוע.


האירוע הסתיים בהתרגשות גדולה וגאווה על כך שמערכת החינוך בעיר שואפת  להיות איכותית, מתקדמת וחדשנית, עונה לצרכי הקהילה, קשובה  לתושבים ודוגלת במצוינות.

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד