כפר סבא במקום ה- 1 בארץ בשקיפות עירונית מבין 75 הערים שנבדקו
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כפר סבא במקום ה- 1 בארץ בשקיפות עירונית מבין 75 הערים שנבדקו

29/11/2017

כך קובע מדד שקיפות אתרי האינטרנט ברשויות המקומיות 2017

כפר סבא העפילה למקום הראשון בארץ עם ציון של 100% (רמה A+), במדד שקיפות אתרי האינטרנט ברשויות המקומיות לשנת 2017 אותו פרסמה עמותת שקיפות בינ"ל ישראל. מדובר על הפעם הראשונה מאז פרסום המדד בה קיבלו רשויות ציון גבוה זה, כשכפר סבא שיפרה את ציונה ב- 10% בהשוואה לשנה שעברה.  

עוד קובע המדד כי כפר סבא היא העיר שקיבלה את הציון הגבוה ביותר מבין ערי השרון. אחריה נמצאות ברמה A רעננה (97%), הרצליה (91%), וברמה B הוד השרון ורמת השרון כל אחת בציון של 78% בלבד.   

מדד השקיפות המתפרסם מידי שנה בוחן את מידת השיקוף והבהירות של המידע ושל התהליכים הפנים ארגוניים ב- 75 רשויות מקומיות, כמו גם את העמקת הנגשת מידע זה לציבור. המדד כולל 57 קריטריונים שמחולקים ל- 14 אשכולות, ביניהם: ישיבות מועצה, ארנונה, פרטי התקשרות עם הרשות וראשה, פרטי מבקר הרשות ודוחותיו, מענקים ותמיכות, ארנונה, תקציב, חוזי ומכרזי רכש, חוזי ומכרזי כוח אדם, רישוי עסקים, תכנון ובנייה, מידע סביבתי ועוד. 

המדד המדובר גובש לפני כ- 8 שנים בהליך שיתוף נציגים ומומחים בתחומי אתיקה ושלטון, ובכל שנה עמותת שקיפות בינ"ל ישראל נערכת, בודקת ובוחנת מחדש את המדד לאור ממצאי השנה החולפת. שיטת הניקוד מתבצעת באמצעות בדיקת אתר הרשות בכל אחד מהאשכולות, ושקלול סופי של כלל הציונים לאחד. המדד מוגש לאחר חלוקת הרשויות לארבע רמות, כשרמה A+ מציגה את הרשויות שקיבלו את הציון הגבוה ביותר- 100%.

שקיפות הינה נושא בעל חשיבות עליונה בגופים ובארגונים ציבורים ופרטיים, וכוללת את רמת החשיפה של הארגון למאגרי המידע שלו. במטרה לשמור על אמון הציבור במערכת, ומאפשרת לתושבי העיר לצפות בכלל המידע העירוני לרבות: פרוטוקולי ישיבות מועצה, חוקי עזר עירוני ועוד. 

אשרת גני גונן, מנכ"לית עיריית כפר סבא, "שקיפות, שיתוף הציבור והנגשת השירותים העירוניים לרווחת תושבינו הם מערכי הליבה שלאורם פועלת עיריית כפר סבא. המקום הראשון במדד השקיפות, בו זכינו מבטא את העשייה היומיומית של עובדי העירייה לשיפור השירות לתושבים. אני מודה לכל צוות עובדי העירייה שפועלים בכל ימות השנה במקצועיות ובמסירות". 
 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד