לאורם נלך- דמויות משפיעות ב 70 שנות מדינה
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

לאורם נלך- דמויות משפיעות ב 70 שנות מדינה

7/01/2018
לאורם נלך- דמויות משפיעות ב 70 שנות מדינה (הגדל תמונה)

בבית הספר היסודי ש"י עגנון בכפר סבא, הצדיעו לאישים מובילים במנהיגות ובתרבות הישראלית , במסגרת פעילות 70 שנים למדינה, בחג החנוכה.

 

בבית הספר היסודי ש"י עגנון בכפר סבא הצדיעו למנהיגים בתחומי התרבות, אומנות, ערכים וחזון ב 70 שנים למדינה. יוזמה פדגוגית זו בהובלת הרכזות : דפנה יניב ופז גוילי, הפגישה חינוך לערכים עם חקר מוקיר למייסדי התרבות ובעלי החזון.  האישים  שנבחרו מהווים את הפסיפס הישראלי, ביניהם: דוד בן גוריון, גולדה מאיר, שרה אהרונסון, טל ברודי, הנרייטה סאלד, חביבה רייך, אריק איינשטיין, ראובן רובין, חיים נחמן ביאליק, אפריים סידון ועוד.


כל כיתה קיבלה פסל עץ בצורת נר שהוכן על ידי אב הבית סמי סבח, ועליו נבנה מיצג ייחודי למנהיג/ה שבחרו. התלמידים, בהובלת המחנכים, עברו תהליך של למידה וחקר אודות דמויות מפתח שהטביעו את חותמם על המדינה בתחומי החיים השונים. כדי לייצר את המיצג למדו התלמידים על קורות חייה של הדמות, וחקרו כיצד השפיעו מעשיה ופועלה על המדינה ואנשיה. לאחר מכן, הם קישטו את הנר ברוח המנהיג/ה, והוסיפו מידע על האישיות שבחרו: מי היה, איפה נולד, מה השיג בחייו, למה נבחר ועוד. כך למשל קבוצה שבחרה את דוד בן גוריון ביקשה שיכינו במיוחד עבורה נר הפוך, שעומד על הראש.


תוצרי הפרויקט  הוצגו בתערוכה מרהיבה, לקהילת בית הספר. התלמידים וההורים, עברו בין המיצגים, ושמעו הסבר קצר על תהליך העבודה והאישיות הנבחרת.


מיקי בר משה, מנהלת בית הספר ש"י עגנון, "אנו מחנכים את ילדינו לחקור את פועלם של דמויות מפתח בתרבות הישראלית, אנשי רוח וחזון.  וכן ללמוד בדרכים יצירתיות אודות העבר וההווה שלנו כאן  בשבעים שנים לישראל . אנו רואים בתלמידינו את מנהיגי העתיד".

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד