תוצרת הארץ: בבית הספר היסודי "רמז" בכפר סבא עברו התלמידים פעילות ייחודית ומקיימת
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תוצרת הארץ: בבית הספר היסודי "רמז" בכפר סבא עברו התלמידים פעילות ייחודית ומקיימת

7/02/2018

תלמידי בית הספר היסודי "רמז" בכפר סבא עברו השבוע פעילות ייחודית בנושא "תוצרת הארץ", שמגיעה במסגרת תכנית ייחודית תחת אותו השם.

 

פעילות בנושא תוצרת הארץ בבית ספר רמז


במסגרת יום השיא העביר הצוות החינוכי שיעורים בנושא, וצלצול בית הספר הוחלף לשירו של אריק איינשטיין. כמו כן, וועדי כיתות והורים רבים לקחו חלק ושיתפו פעולה ביום זה. במסגרת השיעורים למדו התלמידים על החשיבות שבצריכת מוצרים ישראליים, על התרומה הסביבתית הרבה ועל התרומה הכלכלית למדינה. כמו כן, למדו על מוצרים שהם תוצרת הארץ.


בחודשים הבאים יתקיימו פעילויות נוספות של למידה חווייתית בקבוצות המנהיגות, ביניהם: התלמידים יצאו לגני הילדים המזינים את בית הספר ויקיימו שם שיעור בנושא "תוצרת הארץ". הפרויקט ייחתם בהצטרפות למצעד האקלים המתקיים בתל אביב, שם יקימו התלמידים דוכן הסברה בנושא ההשפעה החיובית שיש לצמצום הצריכה ולרכישת "תוצרת הארץ" על האקלים שלנו.


בית הספר הינו ירוק מתמיד, ובו פועלת קבוצת תלמידים של מנהיגות ירוקה, שמטרתה הטמעת שינויים מקיימים בקהילת בית הספר באמצעות אקטיביזם סביבתי. בקבוצה פעילים תלמידים מכיתות ג'- ו', שהתנדבו לקחת בה חלק. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע בשעה קבועה בליווי מורה מנחה, כדי ללמוד ולהעמיק את הידע בנושאים סביבתיים רלוונטיים, היערכות לימי שיא, הכנת מצגות להעברת תכנים לכלל תלמידי בית הספר ועוד.


גלית פרדינרו, מנהלת בית הספר "רמז", "ישנה חשיבות עצומה להעלות למודעות את הגאווה הישראלית לתוצרת הארץ לכבוד 70 שנות קיומה של המדינה. מוצרים מגוונים בתחומים רבים פותחו בארץ ומיוצרים בארץ והפכו לשימושיים בחיי היום-יום לא רק לתושבי המדינה, אלא, לכלל אזרחי העולם".


אלה דנון מנהלת מחלקת קיימות: "השנה אנו מתרכזים בעיר במהלך שיוביל להפחתת כמות הפסולת שנשלחת להטמנה . חלק חשוב מאד ומרכזי בפעילות זו הוא שיתוף פעולה עם בתי הספר וחינוך לצרכנות נבונה. אנו מברכים ושמחים על כל פעילות מקיימת שמעלה למודעות את עניין הצריכה הנכונה והמקומית . זו דוגמא נפלאה למעורבות בתי הספר". 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד