שירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות
תפריט ראשי- רווחה
דלג על תפריט ראשי- רווחה
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות

  

 חזון עיריית כפר סבא הינו להמשיך ולקיים מערך עירוני כולל, הנותן שירות לכל האנשים עם מוגבלויות על ידי פיתוח מתמיד של שירותים ותמיכות למען התפתחותם המיטבית וקידומם האישי. כל זאת על מנת לאפשר ליחיד ולמשפחתו לנהל אורח חיים איכותי, ובשאיפה מתמדת לשילוב מרבי ומשמעותי בחיי הקהילה.

 

הדרך בה אנו הולכים היא הדרך של ראיית הפרט, האדם ומשפחתו, עשייה מתמדת למען פתרונות ההולמים את צרכיו, והכל ברגישות, באהבה ובכבוד לעולמו הייחודי. העיקרון המנחה אותנו הוא הקשבה לאנשים ולהוריהם, תוך שיתוף פעולה, עזרה הדדית והערכה לכל השותפים במעשה החינוכי. יחידה זו מציעה מערך שירותים חדש הפועל למען ניהול והרחבת המענים הקהילתיים לאנשים עם מוגבלויות ומשפחותיהם מגיל 0 ועד 120.


האמונה במיוחדות שבאדם ובטוב שבתוכו, היא זו שמנחה אותנו יום יום ושעה שעה. אנו עושים בכל מאודנו למען התפתחותם המקצועית (הרגשית, הערכית והאקדמית) של צוותי החינוך והטיפול, וזאת על מנת לייצר עוד ועוד מענים יצירתיים וכוללניים.
חשוב לציין כי לשם כך אנו מקיימים דיאלוג מתמיד על ידי איגום משאבים אנושיים וכלכליים כאחד, עם כל הגורמים העוסקים במלאכה: הפיקוח, החינוך,  השפ"ח, המ.ת.י, והאגף לקהילה, רווחה ונוער. אין ספק כי רק בדרך זאת נוכל להגביר את הסיכוי של כל אדם להגיע לידי מיצוי יכולותיו ושל משפחתו – לחתור לחיים איכותיים.

 

ייעוד המחלקה - הרחבת המענים הקהילתיים לאנשים עם מוגבלויות ולמשפחותיהם והנגשת השירותים העירוניים והרחבת המענים הבלתי פורמאליים לבעלי מוגבלויות בעיר (חוגים, פעילויות, חונכות) יצירת קהילה משלבת לכלל הגילאים כולל מעטפת שירותים ומענים להורים ואחים ( קבוצות חברתיות, טיפוליות)


אנו מאמינים שעל ידי חשיפת הנער/הילד/הבוגר לעולמות התוכן השונים כגון: ספורט, מוסיקה, אומנות וקבוצות מנהיגות, בצד תמיכה חברתית ולימודית פרטנית/קבוצתית כחלק מקבוצת בני גילו , נאפשר הכרות שוויונית, אמיתית ומכבדת בעזרת דיאלוג והכלה. השילוב יתבצע במגוון הרחב של מסגרות ופעילויות של החינוך הבלתי פורמאלי  והפנאי הקיימות בעיר כפר סבא, תוך ליווי מקצועי, יעוץ, הכוונה והתאמה אישית לצרכים הייחודיים.


חוגים, סדנאות ופעילויות  בבתי הנוער והקהילה. קבוצות מנהיגות הפועלות במרכז הנוער העירוני.
תנועות הנוער.  מוסדות תרבות בילוי ופנאי הפועלים בעיר. קבוצות ייחודיות המשלבות אוכלוסייה סביב עולם תוכן ייחודי כגון: אומנות, מחשבים, מוזיקה ועוד.


רכזת היחידה: עו"ס אורלי דוידי
טלפון: 09-7641145
דוא"ל: orlyd@ksaba.co.il

In English - Unit of Community Services for People with Special Needs

פעילויות פנאי לאנשים עם מוגבלויות לשנת תשע"ז

קורס מנהיגות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים

גן יחדיו

שעות סיפור

"בונים קהילה"

אופניים לכולם – מדוושים בפארק

חדש שירות 106 גם בדיגיטלי
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד