אודות אגף החינוך
תפריט ראשי- חינוך
דלג על תפריט ראשי- חינוך
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אודות אגף החינוך

"דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד", אמרה הילארי קלינטון.

בכפר סבא חברו לעשייה משותפת חשובה מעין כמוה - משרד החינוך, משרדי ממשלה נוספים, גורמים בקהילה, המגזר השלישי והעסקי, אגף החינוך והאגף לתרבות נוער וספורט – כל זאת במטרה לקדם את העשייה החינוכית בעיר על כל רבדיה. 
בשנים האחרונות מכוונת מערכת החינוך בכפר סבא למימוש חזון זה ומושקעים משאבים רבים להצלחתו. התכניות החינוכיות מייצגות עשייה חינוכית זו.

 

מערכת החינוך הינה מעשה תחרה הנרקם והולך שנים וימים. זכתה כפר סבא לאבות חכמים, שהניחו יסודות וראו סוף מעשה, ואנחנו, הבנים, נהנים מתבונתם ואחראים להניח בזהירות נדבך על נדבך.
מערכת חינוך אינה נמדדת רק בצדדים הפיזיים שלה אלא ובעיקר באנשיה, הרקמה החיה הנושאת מסורת של חינוך, גאה בעבודתה ומסורה מאוד לעבודתה. כפר סבא זכתה וזוכה להעמיד דורות של ילדים, שהפכו לבוגרים והם ממלח הארץ הזו.

 

עירנו האיכותית - כפר סבא - שואפת להמשיך ולהוביל בתרומה לרמה האיכותית של חיי הקהילה ולהעניק שירותי חינוך, תרבות ופנאי מגוונים, איכותיים ומקצועיים ברצף חינוכי, מבוקר עד ערב, מהגיל הרך ועד לבוגרים צעירים.
"מטרת החינוך צריכה להיות אנשים המצטיינים בעצמאות, במחשבה ובמעשה, ועם זאת רואים בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית" – אלברט איינשטיין. אנו, במערכת החינוך של העיר, מאמינים כי יש לפתח בוגר עצמאי, סקרן, תרבותי, ערכי, מוסרי ותורם לקהילה.

 

מערכת החינוך בכפר סבא פועלת על בסיס ערכים אלו ומונחית על ידי העקרונות הבאים:

 

 - רווחה נפשית: בבסיס החינוך אנו מציבים את טיפוחו של הפרט והכלתו תוך שימת דגש על מוגנותו ורווחתו הנפשית
- הזדמנויות למיצוי אישי: מתן מענה לשונות ולאפשרויות בחירה מגוונות של מסגרות, תכניות ותכנים
- איכות ומצוינות: חינוך למצוינות ולהישגיות אקדמית
- עדכנות וחדשנות: התאמת העשייה במסגרות החינוך לשינויים המתרחשים בעולם, כדי לאפשר צמיחה אישית ואנושית
- אחריות חברתית: מערכת החינוך מעניקה לבוגריה כלים להכרת המציאות החברתית, למעורבות ואחריות קהילתית על ידי מתן אפשרות להתנסות, עשייה ותרומה לסביבה
- העשרה תרבותית: חינוך לסקרנות אינטלקטואלית ופיתוח רגישות תרבותית על ידי חשיפת התלמידים לאמנויות לאומנות פלסטית, קולנוע, תיאטרון, מוזיקה ומחול
- זהות יהודית ישראלית: חינוך להכרת השורשים היהודיים, הזהות היהודית והישראלית וכזה המכבד את זהות זולתו.

 

לך ולך המתבוננים באתר לא נוכל אולי להביע רוח זו המנשבת בין כותלינו, אך עשינו מאמץ לפרוש לפניכם את המצע ואולי הגירוי – יסקרן אתכם לבוא להיכנס מבעד לפשפש, שהרי הכפר סבאים משוכנעים, שמי שיציץ יאמר עליו – ש"הציץ ונפגע".

הדפסשלח לחבר
דלג לתוכן העמוד