הועדה לתכנון ובניה קבעה נוסחת צפיפות לכל תכניות הבניה במרכז העיר
תפריט ראשי- חינוך
דלג על תפריט ראשי- חינוך
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הועדה לתכנון ובניה קבעה נוסחת צפיפות לכל תכניות הבניה במרכז העיר

16/02/2009
הועדה לתכנון ובניה קבעה נוסחת צפיפות לכל תכניות הבניה במרכז העיר

הועדה המקומית לתכנון ובניה בכפר-סבא, קבעה נוסחת צפיפות שתגדיר את הבניה למגורים במרכז העיר בשנים הבאות, במגרשים שגודלם בין 500 ל-900 מ"ר, בחלקות שטרם מומשו. מדרג יחידות הדיור במגרשים אלו יהיה לפי גודל המגרש- ככל שהמגרש גדול יותר, ניתן יהיה לבנות בו יותר יחידות דיור תוך דגש על כך שתכונות המגרש לא משתנות מבחינת החניה, הגינון והשירותים שהבניין צריך. המדד נקבע ע"פ נוסחה מתמטית שנבחנה ונמצאה מתאימה לסדרי הגודל של המגרשים ובה מחשבים 12 יחידות דיור, על בסיס הזכויות הקיימות, בתוספת מכפלה של שטח המגרש בחזקה שנייה כפול 8.5.

 

אדריכל העיר יאיר גרול סקר את נושא הצפיפות ואמר כי ההצעה שאושרה ע"י הועדה לתכנון ובניה הובאה על מנת למנוע לחצים מיותרים, לזות שפתיים וטענות לאיפה ואיפה- מובא מדד אחיד לכולם, שכל בעל זכויות יכול לדעת מראש את מדד הצפיפות שיאושר לו במגרש. גרול ציין כי מלבד המגרשים שלא מומשו מתב"עות ישנות, יש פוטנציאל  לתוספת יחידות דיור במסגרת תוכנית פינוי-בינוי, תמ"א 38 (חיזוק בפני רעידות אדמה) או פרוייקטים מיוחדים, בשטחי קרקע שמעבר לדונם. לגבי שטחים אלו לא יקבע מדד צפיפות מראש, אלא ספציפית לכל פרוייקט.   המצגת שהוצגה בפני חברי מליאת הועדה לתכנון ובניה מועלית לאתר האינטרנט של העירייה וכל תושב יכול לעיין בה.

 

ראש העיר יהודה בן חמו אומר כי עלינו להתחשב בתוכניות המתאר הארציות הקובעות כי בכפר-סבא מדד הצפיפות צריך להיות בין 10 ל-20 יחידות דיור לדונם, בזכויות הבניה של בעלי המגרשים וברצוננו לשמר את כפר-סבא כעיר ירוקה עם שטחים פתוחים רבים ככל האפשר. הנוסחה שהבאנו תסיע לנו לאפשר מימוש זכויות הבניה מחד ושמירה על מדד צפיפות סביר, שלא יגרום לעומסים מיותרים ופגיעה באיכות חיי תושבי העיר.

 

  מצגת בנושא צפיפות דיור בכפר-סבא - 18.5.08
  נוסחת צפיפות - חישוב כמות יחידות דיור לדונם
הדפסשלח לחבר
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד