אלימות - לא במגרש שלי!
הודעות לתושב
דלג על הודעות לתושב
עצור

הודעות לתושב

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אלימות - לא במגרש שלי!

זה שנים רבות אנו עדים להתנהגות אלימה במגרשי הספורט, כמו גם בתחומים רבים בחיינו. לצערנו, ההתנהגות האלימה במגרשים מהווה מעין מראה למה שקורה ברחוב, בבית הספר, במקומות הבילוי ובשפה השגורה בפינו. אין גבולות ברורים בין מותר לבין אסור ובמקרים רבים אנו מתייחסים למעשים אלימים כאל מעשי קונדס.

בכפר- סבא, אנו רוצים ליצור תרבות אחרת. תרבות שבה כולנו נהיה שותפים לקביעת הכללים והחוקים;
תרבות שבה ברור מה הם גבולות מותר ואסור; תרבות שבה הנורמות החברתיות מיושרות על פי הכללים המונעים אלימות בחברה. חיים על פי אמות מידה שכאלו יביאו לעלייה באיכות החיים של כלל התושבים.

ביוזמת ראש העיר, מר יהודה בן חמו, חברנו יחד - קמפוס שיאים באוניברסיטת תל-אביב, מחלקת הספורט בעירייה ותכנית "עיר ללא אלימות" - בכדי לקדם את המודעות לתופעה ולהציפה על סדר היום הציבורי. מודעות למאפייני התופעה וקביעה של חוקי המשחק על-ידינו, יצמצמו את כמות אירועי האלימות, את עוצמתם ותוצאותיהם, ויביאו ליצירת תרבות אחרת. חשיבה הוליסטית המשתפת את כלל הגורמים הנוטלים חלק בכנס יאפשרו גיבוש דרך פעולה משותפת לשיפור המצב, והצגת עמדה אחידה כנגד האלימות.

בכנס יתלו חלק גם גופים הפועלים באופן יומיומי עם העוסקים בספורט מקצועי וחובבני, ביניהם: אגודות הספורט, בתי הנוער, ארגוני המתנדבים ומערכת החינוך. שילוב הגורמים הללו עם הגופים המוניציפליים תביא להצמחת מנהיגות חיובית בספורט שתטופח על ידי המסגרות החינוכיות הללו. אנו מאמינים, כי עשייה רב-מערכתית מעין זו תיצור תרבות אחרת של כבוד, סובלנות וקבלת השונה.

בכנס "אלימות – לא במגרש שלי" נדון בכל היבטי הנושא ונתייחס לתחום אחריותו של כל אחד מאתנו בשינוי ובעשייה.

הדפסשלח לחבר
תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
חדש שירות 106 גם בדיגיטלי
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד