העיר כפר סבא- בין חמש הערים הכי טובות בארץ
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

העיר כפר סבא- בין חמש הערים הכי טובות בארץ

31/01/2013
העיר כפר סבא- בין חמש הערים הכי טובות בארץ (הגדל תמונה)

דירוג "פורבס- ישראל" קובע:
העיר כפר סבא- בין חמשת הערים הכי טובות בארץ

 

העיר כפר סבא זכתה למקום של כבוד בדירוג עיתון "פורבס- ישראל" ׁ(FORBESׂ), שקבע כי כפר סבא ממוקמת בין חמשת הערים הטובות ביותר בישראל שטוב לגור בהם. כפר סבא מצטרפת לרשימה מכובדת של ערים איכותיות כמו תל אביב, גבעתיים והרצליה.
בדירוג נבחנו ערים בהן מתגוררים 50 אלף תושבים ומעלה - ונבדקו את הקריטריונים הבסיסיים שמאפיינים את חיי התושבים ואת העיר עצמה. הדירוג מורכב משבע קטגוריות. המובילה שבהן, שגם קיבלה משקל יחסית גבוה בדירוג  היא מבחן "מרכזיות מול פריפריאליות״. קטגוריה המשקפת נגישות וזמינות ברמה כמותית ותחבורתית לשירותי אוכלוסייה רחבים - החל מתשתיות, דרך שווקים ועד למוסדות תרבות וחינוך.
סקרים שונים שנעשו בשנים האחרונות מצאו שקרבה למיקום העבודה מהווה שיקול מרכזי ביותר בבחירת מקום המגורים, אם לא המרכזי ביותר, ומכאן המשקל הגבוה היחסי שקיבל מדד המרכזיות בדירוג. מדד זה בוחן גם את העוצמה הכלכלית של העיר עצמה, ולכן גם העוצמה הכלכלית של התושבים עצמם בכל עיר קיבלה משקל זהה. שתי הקטגוריות הבאות מתמקדות במידת הפרנסה של תושבי העיר - כמה מהם עובדים, וכמה הם מרוויחים באופן יחסי.
מדד נוסף שנבדק הינו המדד הירוק שבחן את התנהלות הרשויות במגוון רב של רבדים, בהם היחס בין מספר העצים לגודל האוכלוסייה, הפרדת פסולת, התייעלות אנרגטית, חיסכון במים, פיתוח תחבורה ידידותית לסביבה (שבילי הליכה ואופניים, רכבת קלה ותחבורה מהירה), קידום מודעות לבריאות בקרב הציבור, שקיפות ושיתוף הציבור, קידום צרכנות וכלכלה מקומית, קיום צדק סביבתי ואפילו קידום דיור בר־השגה.
קטגוריות נוספות שנבדקו נוגעות לתחומים בסיסיים - ביטחון אישי, חינוך ובריאות. הביטחון האישי נמדד  באמצעות נתוני הפשיעה, כפי שפורסמו על ידי משטרת ישראל. בקטגוריית החינוך, כדי לשקף רמת חינוך בסיסית וגם את האופק האקדמי של תושבי העיר, שולב יחד אחוזי הזכאות לתעודת הבגרות ואחוזי הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון בקרב תושבים בני 21 עד 29. לסיום, בקטגוריית הבריאות שוקללו נתוני תוחלת החיים המעודכנים לשנת 2011, כפי שפרסמה אותם באחרונה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. יש להניח שככל שתוחלת החיים גבוהה יותר, הסביבה הבריאותית הינה ברמה גבוהה יותר.

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד