פרס גלר הוענק ל-12 מתנדבים בקהילה
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרס גלר הוענק ל-12 מתנדבים בקהילה

12/06/2014
פרס גלר הוענק ל-12 מתנדבים בקהילה (הגדל תמונה)

כפר סבא היא עיר של מתנדבים והתנדבות- זאת חש כל מי שהגיע לטקס השנתי של חלוקת הפרסים על עשייה התנדבותית ע"ש זאב גלר ז"ל באודיטוריום ספיר. כך גם חשו 12 מתנדבים צעירים ומבוגרים כאחד שזכו לקבל את פרס ההתנדבות ע"ש ראש העיר המיתולוגי של כפר סבא זאב גלר ז"ל.
הערב התקיים במעמד מר יהודה בן חמו ראש העיר, הגב' טובה גלר אזרחית הכבוד של העיר כפר סבא  ואלמנתו של זאב גלר ז"ל,  ד"ר דוד קליין יו"ר ועדת פרס גלר, גלית שאול- מנהלת תחום התנדבות ארצי במשרד הרווחה, יהונתן שורצמן- מפקח התנדבות מחוז מרכז במשרד הרווחה, ירון גולדמן-יו"ר ארגוני המתנדבים, סגני ראש העיר, חברי מועצה ומכובדים נוספים. את הטקס החגיגי הנחה ישראל לנצנר.  במהלך הערב  12 תעודות הצטיינות למתנדבים מכל שכבות האוכלוסייה בוגרים וצעירים. "פרס גלר להתנדבות" נוסד בעיר לאחר מותו של זאב גלר ז"ל ראש העיר המיתולוגי שנפטר לפני 31 שנים. אלמנתו, טובה גלר, שהיא יקירת העיר כ"ס ואזרחית  הכבוד ביקשה להנציח את זכרו בעזרת טקס חלוקת פרסי הצטיינות למתנדבים. זאב גלר ז"ל היה ממנהיגי היסוד לפעילות התנדבותית, והענקת הפרס מדי שנה מהווה כעין נר לעילוי נשמתו.  השנה לראשונה יינתן גם פרס ראש העיר לקבוצת מתנדבים מהמשמר האזרחי על פועלם לאור השנים לשמירה על ביטחון התושבים.

את הערב הנעימו חברי "אנסמבל גלרון" בניהולו המוזיקלי של דורון בן עמי ובימוי וכוריאוגרפיה של גלי מטה – לוי.

 

ראש העיר יהודה בן חמו ברך את המתנדבים ואמר כי, "כמה סמלי לקיים ערב חשוב זה בימים בהם השיח ציבורי בכל הנוגע

לערכי ההתנדבות והמעורבות ההדדית בתוך עמינו תופס כותרות, כידוע ערכים אלו עומדים בבסיס יחודו של העם והישגיו בעשרות השנים האחרונות. הערב, כמידי שנה, אנו מתכנסים להוקיר תודה ולהביע הערכה לאלו העושים לילות כימים לטובת הזולת, שכן ללא אנשים אלו ספק אם הישגנו כעם וכאומה היו כפי שהם כיום. כמו כל שנה גם השנה אני שמח להעניק אות זה יחד עם הגב' טובה גלר, שבעיניי מהווה דוגמא חייה לאישה שהקדישה את מרבית חייה ומרצה לעשייה למען האחר.
לא בכדי ערב זה והאות הניתן בו קרויים על שמו של ראש העיר המנוח זאב גלר ז"ל, אשר הוא עצמו היווה דוגמא ומופת למפעל ההתנדבות בעירנו ולעולם ייזכר כמי שביטל את האני הפרטי שלו לטובת הכלל באופן בלתי מתפשר. אני גאה ושמח לעמוד בראש העיר כפר סבא אשר שמה לה למטרה להעלות את ערך ההתנדבות על נס, אם בבתי הספר, בתנועות הנוער, במפעלי ההתנדבות הרבים הקיימים בעיר, בהתנדבות צעירינו לשירות ביטחון משמעותי ולשירות לאומי. ברצוני להודות באופן אישי לעובדות המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות הגב סימה בן שמואל, עדינה קוממי ושגית לוק-פדרמן על פועלן ועבודתן המאומצת בכל הקשור לקידום תחום ההתנדבות בעירנו.  על ארגון הערב, לדר׳ דוד קליין יו״ר הועדה על נכונותו לבקשתי לעמוד ברשות הועדה, על עבודה מקצועית ורצינית ועל תרומתו החשובה, לירון גולדמן על הובלת ארגוני המתנדבים וכמובן לגב׳ טובה גלר על פועלה במשך כל השנה והשנים".


סימה בן-שמואל מנהלת המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות באגף הרווחה, "את יכולה להוסיף ציטוט שלי שמידי שנה נהייה יותר ויותר קשה לבחור מבין המועמדים את הזוכים בגלל היקף ומשמעות הפעילות למען הקהילה של אנשים עם ראש גדול בכפר-סבא.  יש אמרה של מרגרט מיד: "לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם, זה הדבר היחיד שאי פעם הביא לשינוי", בכפר-סבא אנו עדים לכך שקבוצות מתנדבים בעיר הן אלו שאחראיות לשיפור איכות החיים בעיר כל הזמן".

 

להלן שמות מקבלי הפרס ופירוט על עשייתם למען הקהילה:

 1. נתן ברוך - מוותיקי הטלוויזיה הקהילתית.  יוזם אירועים חברתיים בקבוצת מתנדבי הטלוויזיה הקהילתית ודואג לתרומות של ריהוט ומכשירים חשמליים למבנה הטלוויזיה הקהילתית. נתן השתתף בפרויקט משותף לתלמידי תיכון וניצולי שואה, שם העידו התלמידים שדבריו ואישיותו שבו את ליבם. בצניעות האופיינית לו ארגן מימון למסע לפולין לנערה שלא היה באפשרותה לשלם. נתן פעיל כנאמן ניקיון ולמעלה מ-30 שנה מכהן כשופט בכיר במועצה לישראל יפה. נושא איכות הסביבה קרוב לליבו והוא משקיע בו ללא לאות. בנוסף, מתנדב במשמר האזרחי בצוות ההיערכות לשעת חירום ומסיע באופן קבוע ילדים לבית חולים. נתן הוא מודל להתנדבות ומעורבות בקהילה. צנוע ונעים הליכות שתמיד מוכן לסייע עם לב רחב, חיוך ויד מושטת לעזרה.
 2. עדה שוקי - עדה מתנדבת כ-8 שנים, פעמיים בשבוע, בש.י.ל-שירות יעוץ לאזרח, כיועצת, מגשרת וטוענת משפטית. עדה קשובה, תומכת ומסייעת באופן אישי, לכל פונה באשר הוא. פעמים רבות היא לוקחת את העבודה הביתה וממשיכה את הטיפול בפונה מהבית מתוך מחויבות עמוקה למשימה. עדה מתנדבת בבית חולים לוינשטיין משנת 2006. היא חברה בהנהלת ארגון יע"ל ומגיעה לבית החולים פעמיים בשבוע ולעיתים גם יותר כשצריך. במסגרת התנדבותה כחברת הנהלה היא דואגת לרווחת המתנדבים, שימורם, מתן תגמול והוקרה, במקביל לגיוס מתנדבים והדרכתם למשימות המורכבות בטיפול בחולים. עדה מגיעה להתנדבות בהתמדה, ומבצעת את כל פעולותיה במאור פנים עם יחסי אנוש מעולים, בסבלנות ומתוך מחויבות עמוקה. תרומתה למערך ההתנדבות ולמקבלי השירות זוכה להערכה והוקרה רבה.
 3. חניתה רודני - ייסדה את עמותת "אנוש" בארץ, עמותה המטפלת במשוקמי בריאות הנפש, והיא שותפה ראשית בבניית סניפי "אנוש" בכל רחבי הארץ.  חברת הועד המנהל של העמותה מעל ל-16 שנים.  גייסה תרומות רבות ויצרה קשרים חמים עם תורמים בארץ ובחו"ל, מה שאפשר את הקמת ההוסטל והמועדון התעסוקתי והחברתי בעיר. חניתה היא גם חברת ההנהלה הארצית של ויצ"ו ופעילה בכל סניפי ויצ"ו בארץ. בנוסף מתנדבת בארגון "זהב בגן" במסגרתו משמשת סבתא בגן ילדים. חניתה מתנדבת מוערכת מאד, צנועה, עם לב רחב המקדישה את חייה לעזרה לזולת במסירות והתמדה.
 4. דב פלד - נולד בפולין ושרד את התופת בשואה בה איבד את רב בני משפחתו.
  קודם עלייתו ארצה הצטרף לתנועת נוער חלוצית והתנדב לפעולות ההגנה. דב מתנדב ותיק ופעיל בארגון בני ברית. בנוסף, ביחד עם מתנדבים נוספים, שורדי שואה ובני דור שני ושלישי לשואה, הקים את עמותת "אלומה" להנצחת והנחלת מורשת השואה. מזה כ-4 שנים פועל ללא לאות בהעברת הרצאות ומפגשים עם בני נוער וחיילים במטרה להנציח את סיפור גבורתם ומאבקם של קורבנות השואה באירופה תחת שלטון הנאצים.  דב מתנדב מסור וצנוע שרואה בפעילותו שליחות וייעוד והצלחתו בקרב קהל מאזיניו מכל הגילאים מעידה על מחויבותו העמוקה.
 5. פנינה מרמלשטיין - פנינה מורה לחינוך מיוחד, גמלאית של משרד החינוך, מתנדבת כ-8 שנים בעמותת אנוש במועדון החברתי. פנינה מתנדבת כ-4 שנים בעמותת "עמדא", עמותה לחולי אלצהיימר ,שם היא פעילה עם חולים בתחילת שלבי המחלה, מבקרת אותם בביתם או במוסדות בהם שוהים. במקביל מקיימת סדנא לבני זוג של החולים במטרה למלא את מאגרי הנפש בהתמודדות יומיומית עם בן-זוג דמנטי. פנינה מצליחה ליצור קשר עמוק עם החולים ובני משפחותיהם בזכות כישוריה, ניסיונה הרב, מקצועיותה ומחויבותה. היא מהווה משען ועוגן למשפחה וקרן אור לחולים. פעילותה של פנינה דורשת תעצומות נפש, חמלה ונתינה, שבהם התברכה פנינה ומעניקה מהם לחולים למשפחתם.
 6. עופרה אברמוביץ' - יזמה והקימה אימפריה ספורטיבית לטובת נשים במשחק כדורשת-ליגת מאמאנט. היא יסדה מערכת ארגונית ענפה המקיימת תחרויות בין קבוצות אימהות המייצגות בתי ספר. לאחר השקעה רבה, כשהיא עוברת מבית ספר לבית ספר ומכיתה לכיתה, פועלות בעיר 24 קבוצות בהן משתתפות כ-250 אימהות. היא המשיכה ושכפלה את המיזם שלה לערים אחרות בארץ, וכיום פעילות 250 קבוצות ב-70 ערים בארץ, בהן משחקות כ-5,000 נשים בכל הגילאים. מעבר לפעילות הפנאי והספורט, היא גייסה את חברות המאמאנט לפעילות למען הקהילה בהכנת עוגות  עבור סלי מזון לנזקקים ואירוח ילדים ממוסדות לסופי שבוע אצל השחקניות.  את כל הפעילות עושה עופרה בהתנדבות מלאה מתוך שליחות למען נשים והקהילה. הפרויקט שיזמה והובילה, הוא כיום מותג ארצי, שמביא כבוד לעופרה ולעירנו, ומשמש כלי העצמה לנשים ומופת לתרומה לקהילה.
 7. ישראל נוחם - ישראל הגיע עם משפחתו לכפר-סבא בשנת 1966. בעידוד ובסיוע ראש העיר, זאב גלר ז"ל, הקים בשכונת יוספטל להקת קצב ותאטרון לצעירים. ישראל כיהן שלוש שנים כיו"ר הוועד ביוספטל ובמסגרת פעילותו זו סייע למשפחות במצוקה. במשך מספר שנים כיהן כיו"ר ועד ההורים העירוני, וכהורה לתלמידים בבי"ס ברנר תרם ועיטר את קירות בית הספר. בשנת 1984 היה ממקימי מועדון ליונס בעיר והוא פעיל בו 30 שנה. בעת כהונתו כנשיא המועדון הכפיל את מספר המתנדבים וערך נשף רב משתתפים שכל הכנסותיו הוקדשו לטיפול נמרץ בבית חולים מאיר. ישראל שותף בפרויקט כלבי נחייה לעיוורים ופעיל בהתרמות דם. פועל לקליטת עלייה ואף ליווה ואימץ באופן אישי שתי משפחות עולים. במקביל לפעילותו בעיר שימש בתפקידים רבים בנציבות ליונס ישראל והוציא לאור את העיתון "ליונס שלנו". בשנת 1991 נבחר כנציב ליונס ישראל, וביוזמתו הוקמו בארץ חמישה מועדונים חדשים. ישראל פעל לצירוף ליונס ישראל לפורום אירופה וחיזק את הקשר עם מחוזות אחרים. בנוסף, הקים את קרן הנציב שתרמה בתחום העיוורון. את פעילותו הרבה עושה ישראל מתוך רצון אמתי לתת לזולת. הוא בעל יכולות ביצוע מרשימים וסוחף חברים רבים למשימות ההתנדבות, עם הרבה חן והומור.
 8. זאב זליג - זאב הגיע לכפר-סבא בשנת 1979 ומאז פועל במגוון תחומי התנדבות למען הקהילה. הוא החל את פעילותו בשכונות המזרחיות כמתנדב למען בני נוער. לפני 27 שנים היה ממקימי מועדון שרון במסגרתו כיהן במגוון תפקידים כולל נשיא המועדון. זאב סייע בהקמת ש.י.ל-שירות יעוץ לאזרח, דלת פתוחה, קרן סיוע לנזקקים בה מכהן כחבר הנהלה עד היום ופרויקט "מדענים צעירים". בנוסף במסגרת התנדבות לשעת חירום הקים את יחידת חילוץ והצלה בעיר ועומד בראשה. זאב כיהן כיו"ר ארגוני המתנדבים וכחבר במועצה הארצית להתנדבות. פעילותו של זאב חובקת תחומים: עסקים למען הקהילה, מניעת שימוש בסמים, חינוך, רווחה ותרבות. זאב, מתנדב ותיק ונמרץ, יזם ומנהיג חברתי, מתגייס לכל סיוע, קשוב  ומחויב לעשייה למען הקהילה.
 9. נעמה חיימוביץ' - תלמידת כיתה י"ב בתיכון כצנלסון בכפר-סבא, מתנדבת מזה שנתיים במועדון החברתי של אקי"ם, מועדון לאנשים עם מוגבלות שכלית. ההתמודדות היומיומית עם החניכים מורכבת ודורשת סבלנות, כישורי הדרכה, בגרות ויצירתיות. בנוסף, החלה לנהל את קבוצת המוזיקה בתיכון כצנלסון בה משתתפים ילדים עם צרכים מיוחדים ממועדונית עמיחי, הפועלת בבי"ס סאלד. מידי שבוע, מפעילה ומדריכה אותם ומנחה קבוצת מתנדבים בפרויקט. נעמה נערה בעלת מאור פנים ולב רחב, אהובה מאד על החניכים והצוות ומהווה כיום אחד מעמודי התווך של המקום. את התנדבותה מבצעת ביסודיות, מסירות והתמדה ומתוך לקיחת אחריות חברתית. נעמה מהווה דוגמא ומופת לקבלת השונה בחברה.
 10. תומר פלום -  תלמיד כיתה י"ב בתיכון ע"ש רבין בכפר-סבא. תומר מתנדב בספרייה העירונית מזה שלוש שנים במסגרת "מועדון כתיבה" - פרויקט ייחודי שמטרתו לקדם את עידוד הקריאה והכתיבה בקרב ילדים. תומר, מדריך סדנאות כתיבה לילדים, שאותן הוא מעביר בצורה חווייתית ויצירתית.   בכל פעולותיו מגלה יוזמה ומקפיד על שיתוף מלא עם הצוות המקצועי. כמו כן, עוזר בגיוס, קבלה והדרכת מתנדבים חדשים לספרייה. תומר מתנדב מספר פעמים בשבוע. בחופשות הוא שותף פעיל בהפעלת קייטנות לעידוד הקריאה.  בזכות פועלו המבורך של תומר, מגיעים ילדים רבים לספרייה, נהנים וזוכים לחוויה הנחשבת בימינו לנדירה מאז נכנס המחשב לחיינו. הקניית מיומנויות הכתיבה לילדים מעשירה את עולמם, מפתחת את הדמיון ואף מעניקה ארגז כלים משמעותי ליכולת הביטוי בעתיד. תומר ניחן בנועם הליכות ודרך ארץ, אהוד מאד וזוכה לשבחים רבים הן מצד הילדים והן מצד ההורים.
 11. יעל גולן - תלמידת כיתה י"ב בתיכון ע"ש רבין בכפר-סבא. מתנדבת מזה שש שנים במועצת הנוער העירונית ושימשה בתפקידים רבים, כיום מכהנת כיו"ר המועצה. יעל היא נערה בעלת כושר מנהיגות, הסוחפת אחריה בני נוער רבים לעשייה משמעותית. יעל היא סוכנת שינוי, מקדמת ומובילה שינויים הנוגעים למגוון תחומים ובעיקר הגברת המודעות והמעורבות של בני הנוער למען הקהילה. היא יוזמת אירועים ערכיים וחברתיים כגון שבוע הנוער העירוני, אירועי התרמה וימי פעילות התנדבותית בשיתוף כל חברי מועצת הנוער. בנוסף נרתמת במסירות רבה ובאופן שוטף לפעילויות השונות המתקיימות במרכז הנוער העירוני. יעל, נערה חמה ולבבית, אהובה מאד על כולם, מנתבת את רוב זמנה לפעילות התנדבותית וכל זאת מתוך מחויבות חברתית ואהבת הזולת.
 12. ירון איטח - תלמיד כיתה י"א בתיכון הרצוג בכפר-סבא. ירון מתנדב מזה 7 שנים. בחטיבת הביניים השתתף בפרויקט "יזמים צעירים" ופרויקט "פרחי רפואה". בנוסף שימש שנתיים כמדריך של"ח (שדה, לאום, חברה) והדריך את השכבה הצעירה בחטיבה. לאחר מכן השתלב בפרויקט חברתי בקהילה המשלב נערים עם צרכים מיוחדים בעבודה עם נערים נורמטיביים. בשנתיים האחרונות מתנדב כחונך לדייר עם צרכים מיוחדים בכפר הנוער אונים, ומשמש גם כעוזר מאמן בקראטה ובקבוצת תיפוף על הגוף למען אנשים עם מוגבלות שכלית. כמו כן, התנדב בעמותת "מלוא הטנא" בחלוקת מזון, במועצת תלמידים ובאות הנוער. ירון הוא נער נעים הליכות המשלב בהצלחה בין תרומה לקהילה ובין הצטיינות בלימודים, מעודד ומלהיב צעירים רבים להצטרף לשורות המתנדבים. ירון הוא דמות ומופת לחבריו, מנהיג, יוזם, יצירתי ובעיקר אהוד מאד על כולם.
הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד