כשהגדולים עוזרים לקטנים...
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כשהגדולים עוזרים לקטנים...

19/06/2014
כשהגדולים עוזרים לקטנים... (הגדל תמונה)

העובדה שהם גדולים וסיימו כבר מזמן את הלימודים בבית הספר היסודי "אושיסקין" לא מונעת מבוגרי בית הספר, שלומדים כעת  בחט"ב שז"ר לחזור פעם בשבוע לבית הספר היסודי שלהם ולחנוך  תלמידים צעירים מהם. הפרויקט הייחודי, אותו יזמו במשותף הרכזות החברתיות של בתי הספר אושיסקין ושז"ר  שלומית קדרי ואורית קורן,  זכה לכינוי "אח צעיר- אח בוגר" ובמסגרתו מקפידים בוגרי בית הספר שלומדים כעת בחטיבה להגיע פעם בשבוע למפגש עם תלמידי בי"ס אוסישקין ולתרום מזמנם לאורך כל השנה.
מטרת הפרויקט היא לשמור על קשר בין תלמידים צעירים ובוגרים. הצעירים מרוויחים "אח בוגר" והבוגרים ממלאים את מחויבותם האישית. קבוצת תלמידים  משכבת ח' מגיעה לבית הספר  במטרה להיות "אח בוגר" ל"אח צעיר" משכבת ד' באוסישקין. המפגש האישי בין התלמידים הינו מפגש אישי חברתי ולימודי שכולל  עזרה בשעורי הבית, חזרה על החומר הנלמד, הכנה לקראת מבחן, משחק ושיחה בין השניים. התגובות משני הצדדים מחמות את הלב אחד "האחים הצעירים" סיכם ואמר כי בכל יום רביעי ידעתי שיגיע "אחי הבוגר" ויעזור לי בשעורי הבית שקיבלתי. חיכיתי כל שבוע שיגיע יום המפגש כדי לשוחח על מה שעבר עליי בבי"ס".
אחד מה"אחים הבוגרים" אמר אף הוא, "הרגשתי שתרמתי מעצמי ועזרתי. יצרתי קשר הדוק עם הילד ואני מתכוון להמשיכו גם מחוץ לביה"ס".
יהודה בן חמו ראש העיר אמר "כל יוזמה שמטרתה תרומה לקהילה היא מבורכת ומיוחדת בעיני. כאן מדובר על חיבור משמעותי בין תלמידים בוגרים לצעירים. יוזמה זו יוצרת קשר רציף בין בית הספר היסודי לבין חטיבת הביניים בה לומדים בוגרי בית הספר ומעשירה את שני הצדדים. אני שמח וגאה על כך שאנו מחנכים את הילדים הבוגרים יותר  לתרום בחזרה לקהילה ולבית הספר בו למדו שנים רבות".
שירה בכר מנהלת ביה"ס אושיסקין אמרה כי, "הפרויקט הזה קרוב מאד לליבי ואין ספק כי מפגשים בלתי אמצעיים כאלו הם המפתח ללב כל אחד, צעיר או בוגר יחדיו. בית הספר מחנך לתרומה לקהילה ולהדדיות של בוגרי בית הספר שתורמים בחזרה קהילה ממנה הם באו ושבה התחנכו. פרויקט זה מעצים את הילדים הן הבוגרים והן הצעירים יותר".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד