חט"ב שז"ר זכתה באות המצוינות של תכנית מארג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חט"ב שז"ר זכתה באות המצוינות של תכנית מארג

17/06/2014

מטרת התוכנית לקדם מצוינות בחינוך יהודי, הציוני והאזרחי בכל תחומי החיים ולהשפיע על עיצוב זהות יהודית, ציונית ואזרחית של התלמיד.
חט"ב שז"ר זכתה באות מצוינות ארצי מטעם תכנית מארג במסגרת כנס השנתי הארצי בו לקחו חלק בתי ספר מובילים מכל הארץ. את האות המכובד קיבל מנהל בית הספר טובי רוזנברג יחד עם הצוות החינוכי של בית הספר ועם קבוצה גדולה של תלמידים שהציגו פעילות ערכית והשתתפו בטקס הארצי בחלק האמנותי.
אות המצוינות ניתן לבית הספר לאחר ביקור של וועדת אות המצוינות של תכנית מארג, בראשותו של חתן פרס ישראל אלי אלאלוף. בביקור השתתפו מנהלים, אנשי חינוך מכל רחבי הארץ, ממשרד החינוך, מנהל אגף החינוך דב רקוביץ, יו"ר וועד ההורים הבית ספרי אורלי חנין וראש העיר, מר יהודה בן חמו. בתום יום הביקור הוועדה החליטה על הענקת אות המצוינות לביה"ס.
תכנית מארג פועלת בשיתוף פעולה עם המזכירות הפדגוגית של משרד החינוך ועם תכנית רביבים בפקולטה למדעי הרוח, האוניברסיטה העברית ירושלים ובתמיכתה מן היסוד של קרן אבי חי ישראל.
תכנית מארג המתקיימת כיום בשני בתי ספר בעיר- חט"ב אלון וחט"ב שז"ר, מטרתה לקדם מצוינות בחינוך יהודי, הציוני והאזרחי בכל תחומי החיים של בית הספר להשפיע על עיצוב זהות יהודית, ציונית ואזרחית של התלמיד.
מטרות התכנית: לעודד ולטפח יחסי הבנה, רגישות וזיקה הדדית בין יהודים מכל הזרמים והגישות למסורת; לטפח את הזיקה למסורת בקרב כל חלקי העם; לעודד את ההבנה וההערכה למורשת היהודית ולתרבותה, לדיניה, למנהגיה ולערכיה. התוכניות השונות מעמתות ומאמתות את בני הנוער עם שאלת השייכות לגבי הזהויות השונות- זהות לאומית, זהות תרבותית, זהות דתית, זהות אזרחית וזהות מקומית. תכנית ערכית-ארגונית זו היא בת חמש שנים, מלווה בהדרכה ומשאבים ומובילה את ביה"ס למצוינות בחינוך יהודי, ציוני ואזרחי. תהליך עבודה מחייב הערכות של כל קהילת ביה"ס ובהובלת מנהל/ מנהלת ביה"ס.
תהליך יישום התכנית בבתי הספר: בניית חזון, גורם מארגן, כתיבת ספר התפיסה הייחודית, פיתוח שמונה תכניות ייחודיות מעצבות זהות ברוח חזון ביה"ס . כל אחד מבתי הספר בעיר עבר תהליך משמעותי אשר משפיע על העיר כולה השמה דגש על חינוך לתרבות ישראל כחלק מהזהות העירונית.
ראש העיר יהודה בן חמו ברך על הזכייה ואמר כי, "מערכת החינוך בכפר סבא חרתה על דגלה להפוך את בתי הספר למסגרת ערכית , תומכת ואכפתית, וזאת לצד הישגים לימודיים – אינטלקטואליים אחת מטרותיה היא לטפח בקרב בוגריה ערכים כגון- מעורבות בחיי החברה הישראלית, נכונות לקבל תפקידים ולמלאם מתוך מסירות ואחריות , רצון לעזרה הדדית , תרומה לקהילה, התנדבות וחתירה לצדק חברתי. אין לי ספק כי גם בשנים הבאות ימשיכו בתי הספר לשקוד על הטמעת התוכניות הייחודיות בשגרת ביה"ס. יחתרו להעצמת החינוך הערכי, להטמעתו בקהילת החזון, בשגרת יומו ובתרבותו וזאת כחלק מהחתירה למצוינות המאפיינת את בתי הספר המארגיים ובתי הספר בעיר בכלל. אני מברך את מנהל בית הספר טובי רוזנברג,  הצוות החינוכי והתלמידים על עשייה יומיומית ערכית משמעותית".
טובי רוזנברג מנהל בית הספר, חטיבת הביניים שז"ר הצטרפה לפני שלוש שנים לתכנית מארג - אות מצוינות בחינוך יהודי, ציוני ואזרחי. במהלך שלוש השנים ביה"ס, בשיתוף צוות המורים, התלמידים וההורים -  עיצב חזון בית ספרי, בחר ערכים מובילים וכתב שבעה מוצרים מארגיים, שהם למעשה תכניות חינוכיות שעושות חיבורים בין התחום הערכי והפדגוגי של ביה"ס.

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד