הספד ראש העיר יהודה בן חמו מהלווייתו של סא"ל דולב קידר ז"ל
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הספד ראש העיר יהודה בן חמו מהלווייתו של סא"ל דולב קידר ז"ל

23/07/2014

מיכל, מאיה, אורי, גיא, אלי, דרורית, רותם ויוגב היקרים,
בכאב שהמילים לא יודעות לתאר, בצער שאין דומה לו, בתחושה מצמררת שחודרת לכל הורידים והעורקים בגופנו ומנפצת אותנו לרסיסים, אנו מלווים היום את דולב קידר ז"ל בדרכו האחרונה.
קשה מנשוא היא הפרידה וחותך וצורב הכאב כברזל מלובן. זהו אובדן פתאומי, אישי ופרטי ועם זאת כל כך לאומי. אובדן שֶפוער חלל עצום בלב כולנו בלב כל אדם. אובדן שֶמחלחל בְּדומייה לנימי הלב והנשמה.
דולב כשמו כן הוא- אדם בעל שורשים עמוקים, גזע עבות וצמרת שנושקת למרום. ועל שכמותו נכתב בספר תהילים - "כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ."
דולב גדל והתחנך בכפר סבא וקבע את ביתו במודיעין.
דולב למד בבית החינוך היסודי "גולדה", בחט"ב שזר ולאחר מכן בתיכון כצנלסון. מנהלת התיכון בו למד מתארת אותו כנער סקרן, אינטליגנטי, חברותי, מעורב, אהוב על חבריו ומוריו. שחקן וזמר בלהקת צעירי כפר סבא. שחקן טניס מוכשר. בחור שאפתן ופעלתן.
כשהתגייס לצבא הבטיח לאביו שיצטיין בכל תחום בו ייגע וכך אכן היה- את קורס הקצינים סיים בהצטיינות וכך גם את לימודיו האקדמאים.
ונראה כי אין חדש תחת השמש בארצנו צְרוּבת הכאב והשכול. לפני 13 שנה הספיד דולב ז"ל , שהיה אז קצין צעיר בגבעתי, את אחד מחייליו, אביב אִיזַק ז"ל , גם הוא תושב כפר סבא ובוגר בית הספר כצנלסון, ואמר: "חלק מתפקיד המפקד זה להתכונן גם למקרים כאלה, הפלוגה הזו נמצאת בעזה, אנחנו עושים את המשימות שלנו ולפעמים משאירים אנשים במקומות האלה...".
פקודיו ומפקדיו של דולב מספרים עליו כי תמיד היה דגם ודוגמא לכל הטוב והיפה שבמדינתנו, היה הטוב שבטובים. קודם כל בן אדם ואח"כ קצין מצטיין. אדם שפעל על פי ערכים של נתינה מקצועיות אחריות וצניעות.
אדם שבראש מעייניו עמדה תמיד משפחתו- אשתו מיכל וילדיו היקרים מאיה, אורי וגיא, שעבורם היה איש משפחה למופת. אבא ובעל נהדר.

אלי ודרורית ידידיי היקרים,
יודע אני כי ימים קשים עוד לפניכם,
כמי שמכיר אתכם שנים רבות - משפחה מעורבת אכפתית וערכית שההתנדבות והתרומה האינסופית לחברה הם חלק בלתי נפרד מערכיה הנשגבים. אלי שבמשך 20 שנה התנדב במועדון ליונס כפר סבא, ואף כיהן כנשיאו ודרורית היקרה, יחד שתלתם ערכים של נתינה ודרך ארץ בכל מי שנקרה בדרככם.
אין ספק כי את ערכי אהבת האדם והארץ ינק דולב ממשפחתו המופתית, ששורשיה נטועים עמוק, עמוק בתוך ההוויה הכפר סבאית הארץ ישראלית.
את דולב לא נוכל להחזיר, אך את המורשת שלו, הדבקות במשימה בקרב והנכונות לחתור ללא לאות לשלום. האמונה בכוחו וברוחו של צה"ל והצורך להתאחד סביבו בצורה שוויונית. על גחלת התקווה של המורשת שלו אנחנו מחויבים לשמור ולהנחיל ולהוריש לבאים אחרינו. זוהי דרכנו להיות ראויים לדמותו ולמחיר הכבד ששילם, וששילמתם בני המשפחה.

ברצוני לשלוח איחולי החלמה לחיילים הפצועים, ולחזק את ידיהם של חיילי צה"ל ולאחל להם בהצלחה במשימתם החשובה.

דולב היקר ינעמו לך רגבי עפר ארצנו הקדושה.
יהי זכרך ברוך.

יהודה בן-חמו
ראש העיר

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד