תומר אושיסקין הוא אלוף משחק המלכים של "כצה"
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תומר אושיסקין הוא אלוף משחק המלכים של "כצה"

תומר אושיסקין הוא אלוף משחק המלכים של "כצה" (הגדל תמונה)

בתיכון 'כצנלסון' מחפשים תמיד סיבה לאתגר את התלמידים והפעם התקיימה בבית הספר בפעם הראשונה 'אליפות כצנלסון בשחמט'. אל חדר הספרייה התקבצו מיטב המוחות מבית הספר- למעלה מעשרים תלמידים, מכל שכבות הגיל בבית הספר ושלושה מורים לקחו חלק בתחרות זו.
את התחרות ניהל ביד רמה לאון לנדה, בוגר בית הספר ומנהל מועדון השחמט בכפר סבא,
מועדון שצבר הישגים נפלאים והוציא מתוכו לאחרונה אלופים ברמה עולמית. את הקשר עם לאון יצרה ענת רוזנווסר רכזת חינוך חברתי בבית הספר, שביקשה לאתגר את התלמידים.
התחרות נמשכה שעתיים וחצי, הרוחות התלהטו, המעודדים צפו בהנאה במשחקים ועודדו את חבריהם.  כל שחקן שיחק חמישה משחקים היריבים הוגרלו על ידי המחשב.
בסוף התחרות  חולקו גביעים למנצחים- במקום רביעי  איתי בר דן  מכתה י' 7, במקום השלישי לאון פייטמן יא' 8,  במקום שני עומר פולק יא' 5 ובמקום ראשון תומר אוסישקין יא' 6.

ראש העיר יהודה בן חמו, "משחק השחמט הוא משחק מחשבתי ממעלה ראשונה. זהו משחק המפתח חשיבה יצירתית, אסטרטגיה, סבלנות ועוד. אני מברך על שיתוף הפעולה בין מועדון השחמט של כפר סבא לבין תיכון "כצנלסון"  ובטוח כי החוויה בה לקחו חלק  תלמידים היה בהחלט מרתקת והשאירה טעם של עוד".

דרורית ליליאן נדר מנהלת תיכון כצנלסון, "בתיכון כצנלסון לומדים תלמידים בעלי תחומי עניין מגוונים , שאנו שואפים לתת להם ביטוי מקום וזמן. הפעם ניתנה במה לשחמטאים. רבות מדברים לאחרונה על פיתוח מיומנויות ואסטרטגיות ללמידה ואין כמו משחק השחמט לפתח תחומים אלה בקרב התלמידים. בנג'מין פרנקלין, המליץ על המשחק למי שמבקש ללמוד כיצד מתכננים, כיצד לומדים מהי אסטרטגיה, כיצד מתאפקים. וברוח ימים אלו שבו כולנו מדברים על צדק חברתי ידוע ש"בחיים כמו בשחמט, כשהמשחק נגמר, גם המלך וגם החייל הפשוט יסיימו באותה קופסה".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד