עבר בהצלחה: לראשונה בארץ, פוצצו בניין בכפר-סבא כחלק מהתחדשות עירונית
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עבר בהצלחה: לראשונה בארץ, פוצצו בניין בכפר-סבא כחלק מהתחדשות עירונית

26/02/2015
עבר בהצלחה: לראשונה בארץ, פוצצו בניין בכפר-סבא כחלק מהתחדשות עירונית (הגדל תמונה)
  • הפיצוץ המבוקר של המבנה בבניין ברחוב תל חי 85 בוצע ביום שני בתאריך 2/3.
  • לאחר בחינת כל החלופות התקבלה החלטה לבצע הקרסה מבוקרת של הבניין וזאת משיקולי בטיחות ואיכות סביבה תוך פגיעה מינימלית באיכות החיים של התושבים.
  • מדובר בהתחדשות עירונית של שכונת כיסופים.

 

עיריית כפר סבא יזמה פיצוץ מבוקר של מבנה מגורים כחלק מההתחדשות העירונית של שכונת כיסופים. מדובר בתהליך הקרסת בניין בן 4 קומות שגובהו  כ-15 מטר באמצעות פיצוץ מבוקר שבוצע בעזרת כמות מזערית של חומץ נפץ, 4 ק"ג, שהוצמדו  לעמודי התווך של המבנה. עיריית כפר סבא החליטה לפוצץ את הבניין כחלק מפרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת כיסופים בעיר ולאחר בחינה מדוקדקת של כל החלופות. בתיאום עם גורמי המקצוע  בעירייה ובפיקוד העורף התקבלה ההחלטה כי פיצוץ מבוקר ומהיר של המבנה עדיף על פני הריסה רגילה הנמשכת מספר שבועות. מדובר בשיטה בטוחה, מהירה וירוקה שמצמצמת באופן משמעותי את משך הפרעות ומטרדי הרעש והלכלוך ומטיבה עם תושבי האזור. בסיומו של תהליך חברת "נווה מרום " בשילוב עיריית כפר סבא יפנו את פסולת הבניין תוך שימוש חוזר בחומרי גלם. הפעולה תואמה מול מספר מעגלי בטיחות בהם כוחות הביטחון, פיקוד העורף, המשטרה מכבי האש ומערכת החינוך בעיר וכן עם תושבי הבתים הסמוכים.
ראש העיר יהודה בן חמו: "אני שמח שהפיצוץ המבוקר עבר בהצלחה. מדובר בעבודה של מספר חודשים, שכללה תכנון מקיף ומעמיק, בדיקה של כל החלופות ותיאום עם כל הגורמים שקשורים לנושא. החלטנו לבצע הקרסה מבוקרת של הבניין וזאת משיקולי בטיחות ופגיעה מינימלית באיכות החיים של התושבים. זוהי גם תחילתו המשמחת של פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת כיסופים לו חיכינו זמן רב מאד.  לצערי הרב, העירייה לקחה על עצמה לדאוג למשבר הדיור, נושא שצריך להיות בידי הממשלה. בהעדר פתרונות מספקים מצד הממשלה אנחנו מחויבים להוביל צעדים אפקטיביים בעצמינו. יש לציין כי העירייה נוקטת יוזמות רבות על מנת להוריד את מחירי הדיור בעיר בכל הכלים העומדים לרשותה. בין השאר פעלה לקידום פרויקט רוזנבלום בשכונות הירוקות במסגרתו הוגרלו דירות לצעירי העיר על שטח שתרמה העירייה. בנוסף יוזמה העירייה  תמא 38 במתחם של כ 250 יחידות דיור כאשר הרוב המכריע של הדירות החדשות שיתווספו בו ימכרו במחיר מוזל משמעותית ממחיר השוק על חשבון רווח יזמי שיכלה לקבל העירייה. גם בהתחדשות שכונת כיסופים יזמה העירייה פיצוץ מבוקר של המבנה במקום הריסה בדרך רגילה על מנת לקצר בחודשים ארוכים את לוחות הזמנים, ולהוסיף לשוק הדירות בעיר עשרות דירות נוספות. אני מאמין כי ההתחדשות העירונית העתידית בשכונת כיסופים תשפר את איכות חיי התושבים, תגדיל את ערך דירותיהם ותביא תנופת פיתוח רבת היקף לאזור. אני מודה ליזמי הפרויקט, לכוחות הביטחון, לאגפי ההנדסה, איכות הסביבה ולחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא". 

 

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד